Війна, Новини, Пресрелізи, Спільнота

Найбільша американська верстатобудівна компанія працює з російськими військовими структурами, порушуючи санкції

19 Березня, 2023

Не забудьте поширити ❤️

Незважаючи на повномасштабне вторгнення росії в Україну, американська хай-тек компанія Haas Automation, яка є найбільшим західним виробником верстатів, постачає свої товари численним російським військовим підприємстам, у тому числі підсанкційним. Американська компанія веде бізнес через свого офіційного дистриб’ютора в посії та білорусі Abamet Management LTD. – про це повідомляє PBS News Hour.

До клієнтів Haas належить російський виробник зброї РАТЕП, що входить до складу холдингу «Алмаз-Антей». Він перебуває під санкціями США з 2014 року, коли росія розпочала війну проти України. Компанія РАТЕП виробляє системи наведення для зенітної зброї, яка використовується російськими військовими. Haas постачає їй комп’ютерні машини з числовим програмним керуванням або ЧПК.

«Ці інструменти дуже точні. Військова промисловість потребує дуже високої точності у виробництві різних деталей. Це можуть бути деталі для кораблів, літаків, різне обладнання та деталі для ракетних систем, або навіть радіоелектронне обладнання», – розповів експерт Ради економічної безпеки України Денис Гутик.

Haas також співпрацює з такими російськими підсанкційними фірмами, як-от НДІ «Вектор» у Санкт-Петербурзі та НДІ електротехнічних вуглецевих виробів у московській області. Перший допомагає виробляти супутники, які використовуються росією для відстеження кораблів, літаків і наземних транспортних засобів на війні проти України, а другий виготовляє супутники та електроніку.

Паралельно, працюючи на російський ВПК, Haas співпрацює з військовим сектором США, постачаючи місцевим компаніям токарні верстати та фрези.

Віце-президент Haas Пітер Зірхут заперечив, що компанія все ще веде бізнес у росії, але митні бази даних вказують на протилежне. Минулого року з 4 березня по жовтень Haas відправив до росії щонайменше 18 партій обладнання вартістю $2,8 млн.

Крім того, Haas продовжує підтримувати обладнання, яке вже було продано російським оборонним компаніям, постачаючи їм запасні частини та оновлюючи програмне забезпечення.

Денис Гутик додає: «Юристи вважають, що компанія або знала або повинна була знати, що її обладнання використовується російськими військовими заводами».

Агія Загребельська, очільниця напрямку мінімізації корупційних ризиків в санкційній політиці НАЗК, погоджується з цією заявою:

«Ми впевнені, що вони можуть перевірити, яка країна, які суб’єкти будуть кінцевими споживачами. А якщо ці компанії не можуть контролювати це, то я думаю, що вони не мають права постачати і виробляти таку продукцію, тому що вона може вбити людей».

Вона також підкреслює, що вся російська військова промисловість залежить від західної техніки. Німецька Siemens і японська DMG Mori також продовжують постачати свою продукцію в посію, тримаючи російську збройну промисловість на плаву.

Тепер велике питання полягає в тому, чи втрутиться уряд США в розслідування діяльності одного зі своїх провідних постачальників виробничих технологій.

Рада економічної безпеки України сподівається, що покарання Haas стане попередженням для інших компаній, які продовжують вести бізнес з російською оборонною промисловістю.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu