Кар'єра, Новини, Студенту, Топ

Рейтинг найкращих вузів України: куди піти вчитися

27 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Вища освіта в нашій країні досі затребувана. Редакція MC.today підготувала рейтинг вишів України у різних сферах: від бізнесу до IT. Ділимося найцікавішим.

Консолідований рейтинг ВНЗ України

В 2021 році для створення консолідованого рейтингу найкращих вишів України комісія сайту Освіта.ua вивчила дані 242 навчальних закладів. Підсумковий список склали на основі трьох рейтингів університетів країни:

  • “Топ-200 Україна”;
  • Scopus;
  • “Бал ЗНО на контракт”.

ВНЗ, які розташувалися в рейтингу на місцях з першого по четверте, увійшли до списку найкращих навчальних закладів світу – QS World University Rankings by Subject 2021.

1 Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка

В цей університет минулого року було подано понад 56 тис. анкет від абітурієнтів. Перші пари тут пройшли 28 серпня 1834 року, а 2009 року навчальний заклад отримав статус автономного та дослідницького. Столичний вищий навчальний заклад складається з десяти інститутів: журналістики, філології, права, військового інституту та інших. А факультетів тут дванадцять.

Вартість навчання на контракті залежить від фаху. Наприклад, щоб стати перекладачем із іноземних мов, треба буде заплатити від 31,5 тис. до 48,4 тис. грн. на рік. А за навчання міжнародним відносинам ціна ще вища – 57,4 тис. грн на рік.

Дізнатися подробиці про надходження та правила прийому можна на сайті.

Рейтинг найкращих вузів України: куди піти вчитися - home-top, studentu, news, career

Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка. Джерело: Depositphotos

2Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені І.І. Сікорського»

До Київського політеху минулого року було подано 46, 7 тис. заяв на вступ. Відкрити цей університет запропонував підприємець та благодійник Нікола Терещенко. А головою приймальної комісії вишу кілька років був Дмитро Менделєєв. Університет складається з восьми інститутів (аерокосмічних технологій, прикладного та системного аналізу) та 15 факультетів.

Вартість залежить від фаху. Рік контрактного навчання на спеціальності «Інформаційні технології» коштує від 25,9 тис. до 33,3 тис. грн., а на «Журналістиці» – 36 тис. грн.

Умови навчання та правила прийому є на сайті.

3 Львівський національний університет імені І.Я. Франка

До цього навчального закладу абітурієнти минулого року подали понад 46 тис. заявок, тобто трохи менше, ніж у Київський політех. До речі, сам Іван Франко навчався тут на факультеті філософії. ЛНУ складається з 19 факультетів, на яких навчають безлічі спеціальностей.

Вартість контракту залежить від обраного спрямування. Наприклад, право коштує 34,4 тис. грн., а гуманітарні науки – від 26,1 тис. до 32 тис. грн. на рік.

Умови та правила надходження можна переглянути на сайті.

Рейтинг найкращих вузів України: куди піти вчитися - home-top, studentu, news, career

Львівський національний університет імені І.Я. Франка. Джерело: Depositphotos

4-5 Харківський національний університет імені В.М. Каразіна та Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Четверте та п’яте місця у рейтингу найкращих вишів України розділили два навчальні заклади.

В Університеті імені Каразіна минулого року прийняли 27,6 тис. анкет від абітурієнтів. Саме тут навчалися, а потім і працювали Ілля Мечніков, Семен Кузнец та Лев Ландау. Усі вони стали лауреатами Нобелівської премії. Цей виш складається з шести інститутів та 20 факультетів. Вартість навчання залежить від обраної спеціальності.

Наприклад, контракт на журналістиці та міжнародних відносинах коштує 19,7 тис. грн., а на комп’ютерних науках – 15,8 тис. грн. за рік навчання.

Умови прийому до вузу є на сайті навчального закладу.

До Могилянки минулого року подали понад 15 тис. заявок. Цей навчальний заклад відкрився у 1615 році. У перші роки роботи студенти навчалися тут дванадцять років.

У ВНЗ шість факультетів. Вартість контракту, як в інших навчальних закладах, залежить від спеціальності. За навчання на факультеті економіки треба буде заплатити 31 тис. грн, а ось рік навчання на факультеті інженерії програмного забезпечення коштуватиме 48 тис. грн.

Правила прийому – на сайті.

6 Національний університет «Львівська політехніка»

Торішні абітурієнти подали до Львівського політеху 42, 4 тис. анкет. Саме тут у 1877 році відбулася перша на території Австро-Угорщини телефонна розмова. ВНЗ складається з 16 навчально-наукових інститутів різних напрямів.

Вартість навчання визначається майбутньою спеціальністю. Так, контракт на філології коштуватиме 23 тис. грн на рік, а студентам, які навчаються інформаційним технологіям, доведеться платити від 22,7 тис. до 30 тис. грн на рік.

Дізнатися правила прийому та подробиці навчання можна на сайті університету.

Рейтинг найкращих вузів України: куди піти вчитися - home-top, studentu, news, career

Національний університет “Львівська політехніка”. Джерело: Depositphotos

7 Національний медичний університет імені О.О. Богомольця

Минулого року у цьому університеті прийняли майже 7 тис. заявок від абітурієнтів. Перший випуск студентів тут відбувся 1845 року. Тоді звання лікарів отримали три особи. У ВНЗ є дев’ять факультетів, серед яких кілька медичних, стоматологічний, фармацевтичний та інші.

Вартість контрактного навчання залежить від обраного спрямування: стоматологія – 40 тис. грн. на рік, педіатрія – 29,6 тис. грн.

Умови прийому наведено на сайті університету.

8 Одеський національний університет імені І.І. Мечнікова

У цей університет із рейтингу вишів України минулого року подали 10,6 тис. заяв. Студентів тут навчають уже 156 років. У закладі 12 факультетів, які проводять підготовку фахівців з 20 напрямків та 40 спеціальностей.
Рік навчання на контракті коштує по-різному. Наприклад, менеджмент – 21,1 тис. грн, біотехнології та біоінженерія – 18,4 тис. грн.

Подробиці вступної кампанії можна дізнатись на сайті.

9 Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

Першу лекцію майбутнім медикам прочитали 16 листопада 1784 року. У структурі університету шість факультетів, серед них – стоматологічний, два медичні, фармацевтичний та інші.

Вартість навчання на контракті для стоматологів – 42 тис. грн. на рік, для педіатрів – 35,9 тис. грн. на рік.

Правила прийому на сайті навчального закладу.

Рейтинг найкращих вузів України: куди піти вчитися - home-top, studentu, news, career

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. Джерело: Depositphotos

10 Сумський державний університет

Минулого року до приймальної комісії Сумського держуніверситету подали 40 тис. заяв. Цей виш – один із найновіших в Україні. Він відкрився 1948 року. До його складу входять п’ять інститутів, а навчають тут 55 спеціальностей. Вартість навчання на контракті залежить від майбутньої спеціальності: журналістика коштує 16,7 тис. грн. на рік, міжнародні економічні відносини – 19,4 тис. грн. на рік.

Інформацію для вступу можна знайти на сайті університету.

Рейтинг медичних вузів України

1 Харківський національний медичний університет

Минулого року до Харківського медуніверситету прийняли 3,5 тис. заяв. ВНЗ складається з восьми факультетів, чотирьох медичних та стоматологічного, також до його складу входять чотири інститути.

Вартість навчання залежить від фаху. На стоматологів навчають за 42 тис. грн. на рік, на педіатрів – 38,5 тис. грн. на рік.

Правила прийому та умови вступу є на сайті навчального закладу.

2 Дніпровський державний медичний університет

Минулого року у цьому виші хотіли навчатися 1,4 тис. абітурієнтів. Університет складається з п’яти факультетів, на яких проводиться навчання з різних напрямків.

Вартість навчання на контракті у цьому навчальному закладі з рейтингу вишів України, як і скрізь, залежить від спеціальності. Наприклад, стоматологія чи медицина – 50,8 тис. грн., фармація – 41,4 тис. грн. на рік.

Інформація щодо умов прийому вказана на сайті університету.

Рейтинг економічних вузів України

1 Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана

Минулої приймальної кампанії до цього університету подали 27,7 тис. заяв. ВНЗ складається з чотирьох інститутів та шести факультетів, які навчають студентів з різних напрямків.

Студенти, які обрали спеціалізацією торгівлю, сплачуватимуть 27,2 тис. грн на рік, а ті, хто хоче вивчати право та міжнародну економіку, мають заплатити 28,6 тис. грн за рік.

Умови вступу можна переглянути на сайті навчального закладу.

2 Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця

Минулого року абітурієнти подали до приймальної комісії майже 15 тис. заявок. До складу ВНЗ входить вісім факультетів, у тому числі факультет післядипломної освіти та підвищення кваліфікації викладачів.
Студенти, яких цікавить готельно-ресторанна справа, платитимуть 20,6 тис. грн. на рік, а ті, хто обрав економіку та кібербезпеку, – 19,7 тис. грн. на рік.

Правила вступу до навчального закладу з рейтингу ВНЗ України – на сайті.

Рейтинг технічних вузів України

1 Харківський національний університет радіоелектроніки

Минулої приймальної кампанії 13,4 тис. абітурієнтів хотіли вступити до цього вишу. Тут сім факультетів та 33 кафедри.

Вартість навчання на контракті залежить від спеціальності та її затребуваності. Наприклад, інженерія програмного забезпечення коштує 18,5 тис. грн. на рік, а видавництво та поліграфія – 11,9 тис. грн. на рік.

Правила вступу можна переглянути на сайті університету.

2 Національний авіаційний університет

Абітурієнти минулого року подали до цього вишу 32,4 тис. заяв. Університет складається з десяти факультетів та шести інститутів, зокрема Інституту ІКАО (назва інституту пов’язана з Міжнародною організацією цивільної авіації ІСАО) та Інституту інноваційних освітніх технологій.

Вартість року навчання на контракті за спеціальностями «Авіаційний транспорт», а також «Будівництво та цивільна інженерія» – 20 тис. грн., «Дизайн» – 25 тис. грн.

Правила та умови прийому можна переглянути на сайті ВНЗ.

Рейтинг вишів України, на думку роботодавців

Звичайно, ситуація на ринку праці періодично змінюється, але останнім часом випускників цих вишів цінують роботодавці:

Економісти

Роботодавці найохочіше наймають випускників київських вишів: Національного університету «Києво-Могилянська академія», КНУ ім. Т. Шевченка, КНЕУ ім. Гетьмана, КПІ ім. І. Сікорського. А ще Львівського університету ім. І. Франка.

Особливо потрібні фахівці-початківці, які добре знаються на оподаткуванні та аудиті.

Рейтинг найкращих вузів України: куди піти вчитися - home-top, studentu, news, career

Києво-Могилянська академія. Джерело: Depositphotos

Юристи

Роботодавці вважають, що найякіснішу підготовку у цьому напрямі дають у КНУ ім. Т. Шевченка, КНЕУ ім. В. Гетьмана, Києво-Могилянській академії, а також у Харківському національному юридичному університеті ім. Я. Мудрого та Національному університеті «Одеська юридична академія».

Юристи-початківці, які прагнуть отримати хорошу роботу, повинні не тільки добре розбиратися в загальному законодавстві країни, але й мати свіжі знання за своєю спеціалізацією.

Технічні спеціалісти

Хороших фахівців у цьому напрямі, на думку роботодавців, готують не лише у Києві, а й у Харкові та у Львові. Затребуваними є випускники таких навчальних закладів, як КПІ ім. Сікорського, КНУ ім. Шевченка, Національний авіаційний університет, НТУ «ХПІ» та Львівська політехніка.

Представники гуманітарних професій

Роботодавці хочуть бачити у своєму штаті випускників Києво-Могилянської академії, КНУ ім. Шевченка, КНЛУ (Київський національний лінгвістичний університет), НПУ ім. Драгоманова та ХНУ ім. Каразіна.

Перші чотири з перерахованих вишів перебувають у Києві, останній – у Харкові. Фахівці-гуманітарії сьогодні потрібні в різних сферах. А ті, хто добре розуміються на цифровому маркетингу, точно не залишаться без роботи.

Рейтинг найкращих вузів України: куди піти вчитися - home-top, studentu, news, career

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Джерело: Depositphotos

Фахівці у будівництві

У рейтингу вишів України, які готують спеціалістів у будівництві, роботодавці виділяють КПІ ім. Сікорського, Київський національний університет будівництва та архітектури, НАУ (Київ), Львівську політехніку, ХНУСА у Харкові.

Аграрії

Роботодавці хочуть бачити серед своїх співробітників випускників КНУ ім. Шевченка, КНЕУ ім. Гетьмана, Національного університету біоресурсів та природокористування, Уманського національного університету садівництва, а також Харківського національного аграрного університету ім. В. Докучаєва.
Попит на фахівців у цій сфері стабільно зростає. Тож абітурієнтам варто взяти на замітку.

Висновок

Незалежно від того, яку професію ви чи ваші діти хотіли б здобути, серед найкращих вишів України точно знайдеться той самий, де цього навчають. Головне – вірити в себе, добре підготуватися до іспитів та запастися мотивацією, яка не згасне за роки навчання.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu