Бізнес, Маркетинг, Новини, Поради

Як розкрутити Telegram-канал і яка користь від цього.

30 Травня, 2023

Не забудьте поширити ❤️

Коли у вас вперше виникла думка про створення телеграм каналу, наврядчи у вас вже є підігріта аудиторія, чи бюджет на просування. Тому швидше за все вам доведеться починати з нуля, і зайнятись партизанським маркетингом і знаходячи безкоштовні (або майже безкоштовні) способи залучення підписників.

Тому досить актуальним буде вам розповісти по методи та способи просування телеграм-каналу в одній статті.

Як розкрутити Telegram-канал і яка користь від цього. - porady, news, online-marketing, businessЯк розкрутити Telegram-канал і яка користь від цього. - porady, news, online-marketing, business

0. А що якщо у вас є бюджет?

Спробуйте використати сервіс Adsell. Це біржа реклами телеграм з величезною кількістю каналів, на яких можна вигідно й ефективно купити рекламу в Телеграм. Сервіс спрощує трудомісткий процес пошуку та купівлі реклами, застосовує різні фільтри й статистики, щоб швидко і якісно створити рекламну компанію і просунути ваш проєкт.

1. Виберіть правильну тему

Це те, з чого потрібно почати, і цей пункт дуже важливий. Є сенс ділитися своїми експертними знаннями – все інше, відповідно, ніякого сенсу не має. Створювати черговий 1000-й канал з копіпаст новин не варто. Подумайте, чим ваш досвід може бути корисний іншим – і перетворіть його в тему.

2. Підготуйте 30+ постів для каналу

Якщо на 15-му у вас закінчиться фантазія, то вас чекає доля 80% всіх каналів-новачків, які згасають, не встигнувши початися.

3. Зробіть аватарку і опис

Аватарку варто зробити унікальною. Усміхнені люди з фотостоків і похмурі рукостискання давно нікого не чіпляють. Опис зробіть максимально конкретним і лаконічним.

Якщо не виходить придумати або виходить занадто сумно – залучіть підрядників. За $20 вам запросто допоможуть. Якщо інтерес ще не згас, то далі йде завдання складніше: як розкрутити канал і набрати першу аудиторію.

Я не рекомендую купувати рекламу на інших каналах, поки у вас не буде хоча б 500 передплатників. Тому на початковому етапі і використовуються методи партизанського маркетингу.

4. Попросіть друзів і знайомих підписатися на ваш канал

Спробуйте написати своїм друзям і знайомим в соцмережах з проханням (саме з проханням) підписатися на новостворений канал. Приблизно 30% з тих, кому ви напишете, відгукнуться і підпишуться.

Також зробіть анонси в соціальних мережах Facebook і Instagram – і додатково повідомте друзів про те, що ви створили новий канал.

5. Просувайтеся через чати, в яких ви перебуваєте

Чомусь всі думають, що можна закинути разок посилання на свій канал і на вас відразу ж побіжать підписуватися. Ні.

Коли ви створите пару публікацій на каналі, спробуйте написати ще раз в особистих повідомлення своїм знайомим (чи ні). Вони вже будуть розуміти на що підписуються.

6. Спробуйте просуватися через форуми

Зробіть пошук актуальних форумів та гілок в них по своїй тематиці. Сьогодні форуми вже не такі активні, тому не факт, що цей спосіб спрацює – але спробувати однозначно варто.

Коли у вас буде близько 500 перших підписників, спробуйте використати tgstat.ru для пошуку та купівлі реклами на каналах, які будуть цікаві для вас та відповідати вашій аудиторії. Почніть з $400.

7. Співпрацюйте зі ЗМІ

Не бійтеся і пишіть редакторам ЗМІ, якщо вважаєте, що ваш контент їм може бути цікавий і корисний.

8. Робіть свої добірки тематичних телеграм-каналів

Зробіть підбірку 5 тематичних каналів (з вашою тематикою), та спробуйте обмінятись рекламою. Потім спробуйте зробити підбірку на 10 каналів. Це досить ефективно.

9. Продвигайте свій канал через коментарі

Дуже ефективний спосіб, яким потрібно вміти користуватися. Якщо на YouTube буде відео на тему вашого каналу – ставте коментар, ділове ЗМІ публікує статтю на тему продажів – там теж має бути ваш доречний та корисний коментр.

Тут дуже важлива оперативність, щоб ваш коммент був одним з перших і його побачили якомога більше людей.

10. Просувайтеся через великі чати

Багато авторів вступають в великі чати і першим повідомленням пишуть посилання на свій канал. Так робити не потрібно: ви отримаєте максимум п’ять-сім передплатників, а швидше за все вас просто раз і назавжди забанять.

Є два робочих способу, які можна використати, щоб отримувати трафік і передплатників з великих чатів:
– Беріть участь в діалогах. У випадку доцільності, згадайте про свій канал. Так як у каналу вже є репутація – іноді інші учасники самі будуть згадувати і рекламувати ваш канал.

– Запросіть своїх друзів в чат, та попросіть їх спровокувати розмову на тему вашого каналу. 1 ставить запитання, інший, відповідає з посиланням на ваш канал. Дуже дієва штука. Але дуже важлива релевантність тематики

11. Використовуйте опитування

Краса цього методу в тому, що ви можете ненав’язливо, нативно рекламувати свій канал, створивши цікаве опитування. Всі люблять клікати «+», тому що поки не клацнеш, не побачиш результати.

Опитування, створене на своєму каналі, можна репостити в чати – це не вважається спамом, просто вам цікава думка більшості людей. Таким чином опитування набирають в два рази більше переглядів, ніж звичайні публікації.

Рівень залученості (ERR%) – це відсоток підписників, які переглядають ваші публікації. Формула проста: ERR = (перегляди / підписники) * 100

12. Організуйте класичний взаємопіар (ВП)

Цей спосіб відомий всім, хто просуває свої канали, але є кілька нюансів.

Партнертесь тільки з тими, кого реально самі б читали. Дивіться на ERR каналу, з яким хочете запіаритись. У вас має бути рівна кількість переглядів публікації. Забороняється рекламувати один одного в один і той же час. Передплатникам важливий останній пост на каналі, вони не дуже добре відреагують, коли прийдуть до вас, а там реклама того каналу, з якого вони щойно прийшли.

Є ще один спосіб, який дуже багато не використовують через жадібність. Я безкоштовно кілька разів рекламував канали, на які сам підписаний. Причому автори каналів дізнавалися про це вже по факту. Два з трьох каналів, які я так рекламував, згадували й мене на своєму каналі. Теж безкоштовно.

13. Робіть добірки мікроканалів

У каналів до 300 передплатників найлояльніша аудиторія, і вони часто ніколи нікого ще не рекламували. Знайдіть три-п’ять каналів на схожі з вами теми та зробіть добірку (природно, ви на першому місці). Діліться своєю аудиторією з Канамі-малюками й перехоплюєте їх лояльну аудиторію.

Найголовніше питання: навіщо все це треба (Telegram канал)?

Спочатку вам буде нудно. Але потім просування захопить вас сповна. А з ростом кількості підписників ви побачите вигоди:

  • Подяки від передплатників: розуміння, що твоя робота комусь допомагає, робить життя інших краще – дорого обходиться.
  • Розвиток персонального бренду в вузькому професійному колі.
  • Продаж реклами на каналі. Але не перегніть палку, та робіть таку рекламу нативною.
  • Ви можете спробувати використати канал у власних цілях: зробіть оголошення про пошук роботи та отримайте пропозиції).
  • Постійний розвиток у професійному плані.
  • Ну і звісно! Нові знайомства.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu