Безпека, Додатки, Новини, Технології

43% українців ставали жертвою кібершахраїв — опитування Rakuten Viber

19 Липня, 2023

Не забудьте поширити ❤️

Команда Rakuten Viber в Україні провела опитування, щоб дізнатись, який відсоток українців стикався з кібершахраями. 43% кажуть, що ставали жертвою зловмисників, ще 38% стикалися з ними, але не реагували на провокації. До того ж 85% українців впевнені, що кількість кібершахраїв суттєво зросла.

Rakuten Viber провів опитування серед українців і дізнався, який відсоток респондентів стикався з кібершахраями в інтернеті та чи вважають вони, що кількість зловмисників зросла за останній рік. В опитуванні в офіційному каналі Viber Україна взяли участь більш як 50 тисяч користувачів з України.

Результати опитування показали, що 81% українців стикалися з кібершахраями в мережі: 43% ставали жертвами злочинців, ще 38% отримували підозрілі повідомлення або дзвінки, та не реагували на них. Лише 19% ніколи не зустрічалися з подібним в інтернеті.

На питання “Чи ставали ви жертвою кібершахраїв в інтернеті?” відповіді розподілилися наступним чином:

  • Так, мені траплялися сумнівні повідомлення та дзвінки — 43%
  • Були випадки підозрілих сповіщень, але я не реагую — 38%
  • Ніколи не було подібного — 19%

Rakuten Viber також запитав українців, чи зросла на їхню думку кількість кібершахраїв за останній рік. 85% респондентів впевнені, що інтернет-злочинців стало значно більше, лише 2% думають протилежне — що зловмисників у мережі менше, ніж було раніше. Ще 6% опитаних відповіли, що кількість кібершахраїв залишилась на тому ж рівні, а 7% відзначили, що не цікавляться цим питанням.

Відповіді на питання “Як вважаєте, кількість інтернет-шахраїв збільшилась за рік?” розподілилися так:

  • Так, суттєво зросла — 85%
  • Залишилася на тому ж рівні — 6%
  • Думаю, що кількість шахраїв знизилася — 2%
  • Мені байдуже на це — 7%

Команда Rakuten Viber в Україні закликає довіряти лише перевіреним джерелам та контактам і завжди перевіряти інформацію про збір чи волонтерську ініціативу в інтернеті.

Viber – найпопулярніший в Україні месенджер, він встановлений на 98% смартфонів. Під час війни команда Viber робить усе можливе, щоб українці залишались на зв’язку та отримували актуальну та перевірену інформацію з офіційних каналів. Десятки мільйонів українців надсилають один одному безплатні текстові повідомлення у Viber, здійснюють відеодзвінки, спілкуються в групових чатах, стежать за оновленнями від медіа, державних органів, відомих людей та брендів. Ми гарантуємо своїм користувачам свободу та безпеку спілкування за допомогою наскрізного шифрування за замовчуванням.

 

 

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu