Новини, Пресрелізи, Студенту

В Україні відкрили Міжнародний центр математики. Головою координаційного комітету стала Марина Вязовська

10 Серпня, 2023

Не забудьте поширити ❤️

7-11 серпня відбувається перша наукова подія, організована Міжнародним центром математики в Україні (ICMU). Це школа-конференція “Числа у Всесвіті”, яка представляє широкому загалу останні досягнення у теорії чисел та її застосуваннях. Подія проходить у форматі міжнародного моста між Києвом та Варшавою. Український майданчик надає Київська школа економіки, а з польського боку – Міжнародний математичний центр імені Стефана Банаха, з живим зв’язком між двома аудиторіями. У програмі є серії лекцій двох лауреатів медалі Філдса – Марини Вязовської та Теренса Тао. 

В Україні відкрили Міжнародний центр математики. Головою координаційного комітету стала Марина Вязовська - studentu, press-release, news

9 серпня пройшла спеціальна урочиста сесія “Чисел у Всесвіті”, присвячена відкриттю Міжнародного центру математики в Україні. Зустріч відкрила промова Михайла Подоляка, Радника Голови Офісу Президента України. Польську владу представляв Павел Шрот, Державний секретар та Голова Кабінету Президента Республіки Польща. Підтримку ініціативи створення Центру українським урядом висловив Ігор Таранов, Директор Директорату Науки та Інновацій при Міністерстві освіти і науки України. Від польського уряду виступив Войцех Мурдзек, Державний секретар, заступник міністра освіти і науки Польщі. У записі прозвучала також промова Клер Жирі, Генеральної директорки з питань досліджень та інновацій Міністерства вищої освіти та досліджень Франції, яке цього року виділило на створення ICMU грант у розмірі 200 тисяч євро. Новий науковий заклад привітали академік Анатолій Загородній, Президент Національної академії наук України, академік Марек Конажевський, Президент Польської академії наук, та Ольга Полоцька, Виконавча директорка Національного фонду досліджень України – стратегічного партнера ICMU.

Україна має глибокі математичні традиції, тут завжди був високий інтерес до математики. Новий Центр стане місцем, де відбуватиметься інтенсивний контакт українських вчених з їх закордонними колегами, де молоді дослідники дізнаватимуться про найновіші відкриття з усього світу. ” – сказала Марина Вязовська, професорка Федеральної політехнічної школи Лозанни, членкиня Координаційного комітету ICMU.

Під час спеціальної сесії 9 серпня Координаційний комітет ICMU представив плани Центру учасникам та гостям події. Деякі наукові програми можливо запустити вже під час війни. Зокрема, Центр планує організацію літніх та зимових наукових шкіл, які залучатимуть студентів та аспірантів до активних областей сучасних досліджень, проведення популярних лекцій для широкої аудиторії та перекладу сучасної математичної класики на українську мову. Програма співпраці передбачає, що невеликі групи дослідників проводять у Центрі від одного до двох тижнів, працюючи над конкретною задачею. Лондонське математичне товариство планує стати партнером програми візитних стипендій для вчених. У майбутньому основною регулярною діяльністю Центру буде проведення тематичних програм тривалістю від місяця до повного семестру. Тематична програма включатиме ряд таких заходів, як серії лекцій запрошених гостей, щотижневі семінари, конференції, майстер-класи та наукові школи.

Центр є надзвичайно потужним проєктом, який посилить лідерські позиції нашої країни у світовій науці. Наш Фонд радий долучитися до розвитку цієї ініціати.” – акцентувала під час спеціальної сесії 9 серпня Ольга Будник, Радниця Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки і спорту.

Фонд буде представлений у Наглядовій раді ICMU, завданням якої є підтримка реалізації проєктів Центру, нагляд за його фінансовою діяльністю та стратегічне планування.

————————–

Міжнародний центр математики в Україні (ICMU)

Міжнародний центр математики в Україні є незалежною науковою установою, яка фінансується шляхом благодійних внесків та грантів. Центр було засновано у 2022 році групою математиків українського походження з вірою, що наука та дослідження відіграватимуть ключову роль у відбудові України після війни. Його донором-засновником та основним донором у 2023 році стала алгоритмічна трейдингова компанія XTX Markets, яка виділила на створення ICMU грант у розмірі 1 мільйона євро. Наукова діяльність ICMU відбуватиметься під наглядом міжнародної Наукової ради, до якої входять видатні математики з України та з усього світу. Серед членів Наукової ради ICMU є три лауреати медалі Філдса, найвищої світової нагороди за математичні дослідження: Володимир Дрінфельд, Петер Шольце та Єфим Зельманов. Міжнародну Наглядову раду ICMU очолює французький математик Жан-П’єр Бурґіньйон, колишній президент Європейського математичного товариства та Європейської дослідницької ради.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu