Бізнес, Країна, Новини

Мінсоцполітики запропонує видавати пільгові кредити підприємцям

15 Грудня, 2018

Не забудьте поширити ❤️

Міністр соціальної політики Андрій Рева оголосив про те, що скоро до Верховної Ради буде внесено законопроект про надання пільгових кредитів для підприємців-початківців. Про це повідомляється на сайті міністерства.

Про це заявив голова відомства Андрій Рева, передає прес-служба міністерства.

Мінсоцполітики запропонує видавати пільгові кредити підприємцям - news, country, businessМінсоцполітики запропонує видавати пільгові кредити підприємцям - news, country, business

Міністр зазначає, що законопроект базується на існуючій програмі «Рука допомоги», яка проводиться спільно зі Світовим банком. Вона діє в Харківській, Львівській і Полтавській областях, а також в окремих районах Донецької, Житомирської та Чернігівської областей і передбачає видачу безвідсоткових мікрокредитів на суму до 40 прожиткових мінімумів – близько 70 000 грн. При цьому держава надає не живі гроші, а закуповує на ці кошти необхідне обладнання і матеріали.

Він передбачає допомогу в працевлаштуванні та організації власної справи для членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб.

“Ми бачимо, що досвід пілотного проекту “Рука допомоги” довів свою здатність і ефективність. Очевидно, що вже час поширити його на всю країну. Тому було розроблено відповідний законопроект, який буде поданий до Верховної Ради”, – заявив Рева.

Проект відрізняється від попередніх тим, що не передбачає надання “живих” коштів.

“Головне, що ми зробили – це відійшли від практики надання безповоротної фінансової допомоги підприємцям. Ідея полягала в тому, щоб людина написала бізнес-план, а ми могли б придбати необхідне обладнання та матеріали, допомагали в період становлення. Це та ж ідея, яка реалізована в інших країнах у вигляді бізнес-інкубаторів”, – пояснив Рева.

За даними Міністерства cоціальної політики, станом на 1 грудня 243 людини в пілотних регіонах захистили бізнес-плани, 213 з них вже отримали фінансову допомогу, і ще 30 чекають її отримання найближчим часом. З них 115 – у Львівській області.

В рамках проекту його учасники можуть отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для початку бізнесу.

Сума такого мікрокредиту може становити до 40 прожиткових мінімумів, що в 2018 році становить близько 70 тис гривень.

При цьому повертати потрібно тільки різницю між сумою фіндопомоги і сплаченими за три роки податками і зборами. У разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників – фінансова допомога стає повністю безповоротною.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu