Бізнес, Країна, Новини

Мінсоцполітики запропонує видавати пільгові кредити підприємцям

15 Грудня, 2018

Міністр соціальної політики Андрій Рева оголосив про те, що скоро до Верховної Ради буде внесено законопроект про надання пільгових кредитів для підприємців-початківців. Про це повідомляється на сайті міністерства.

Про це заявив голова відомства Андрій Рева, передає прес-служба міністерства.

Мінсоцполітики запропонує видавати пільгові кредити підприємцям - news, country, businessМінсоцполітики запропонує видавати пільгові кредити підприємцям - news, country, business

Міністр зазначає, що законопроект базується на існуючій програмі «Рука допомоги», яка проводиться спільно зі Світовим банком. Вона діє в Харківській, Львівській і Полтавській областях, а також в окремих районах Донецької, Житомирської та Чернігівської областей і передбачає видачу безвідсоткових мікрокредитів на суму до 40 прожиткових мінімумів – близько 70 000 грн. При цьому держава надає не живі гроші, а закуповує на ці кошти необхідне обладнання і матеріали.

Він передбачає допомогу в працевлаштуванні та організації власної справи для членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб.

“Ми бачимо, що досвід пілотного проекту “Рука допомоги” довів свою здатність і ефективність. Очевидно, що вже час поширити його на всю країну. Тому було розроблено відповідний законопроект, який буде поданий до Верховної Ради”, – заявив Рева.

Проект відрізняється від попередніх тим, що не передбачає надання “живих” коштів.

“Головне, що ми зробили – це відійшли від практики надання безповоротної фінансової допомоги підприємцям. Ідея полягала в тому, щоб людина написала бізнес-план, а ми могли б придбати необхідне обладнання та матеріали, допомагали в період становлення. Це та ж ідея, яка реалізована в інших країнах у вигляді бізнес-інкубаторів”, – пояснив Рева.

За даними Міністерства cоціальної політики, станом на 1 грудня 243 людини в пілотних регіонах захистили бізнес-плани, 213 з них вже отримали фінансову допомогу, і ще 30 чекають її отримання найближчим часом. З них 115 – у Львівській області.

В рамках проекту його учасники можуть отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для початку бізнесу.

Сума такого мікрокредиту може становити до 40 прожиткових мінімумів, що в 2018 році становить близько 70 тис гривень.

При цьому повертати потрібно тільки різницю між сумою фіндопомоги і сплаченими за три роки податками і зборами. У разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників – фінансова допомога стає повністю безповоротною.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu