Гроші, Кар'єра

Що робити, якщо ви думаєте, що вам недоплачують

10 Січня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Це не дуже гарне почуття, коли ви думаєте, що вам недоплачують. Відчуття, що вас недооцінюють і перевтомлюють, ускладнюють роботу. Однак, з правильним планом гри, належною підготовкою та навичками ведення переговорів, ви зможете збільшити свою зарплату.

Ось прості кроки, які потрібно зробити, якщо ви вважаєте, що вам недоплачують.

Дослідження

«Перший крок – з’ясувати, чого ви насправді варті, перевіривши середню зарплату людей, що займають таку ж посаду, або схожу», – сказала Рейчел Бітті, головний спеціаліст по персоналу в Jobvite.

На щастя, є багато інтернет-ресурсів, таких як DOU.ua, Work.ua , які допоможуть вам визначити, чи дійсно вам недоплачують.

Якщо ви підете на переговори стосовно зарплатні, не проводячи цього дослідження, це може зашкодити вашій кар’єрі і шансам отримати те, на що ви заслуговуєте. «Вступивши в дискусію про зарплатню, не володіючи фактами, ви ризикуєте зіпсувати всю свою кар’єру в цій компанії», – додала Бітті.

Запитайте колег і колишніх керівників

Поряд з онлайн-дослідженнями, ви можете проконсультуватися з людьми у вашій галузі, наприклад, колишніми співробітниками чи контактами в LinkedIn.

«Запитайте колишніх босів і колег, які більше не працюють з вами, про актуальні ціни», – сказала Вікі Салемі, експерт з кар’єрних питань в Monster. «Попросіть їх подумати, якби вони наймали когось з вашим досвідом, навичками і повноваженнями, яку б зарплатню вони запропонували?»

Салемі також пропонує запитати вашу компанію напряму, тому що у деяких ця інформація є прозорою та цілком доступною онлайн або через відділ кадрів. «Можна дізнатись діапазон заробітної плати розрахований на вашу посаду; але пам’ятайте, що діапазони заробітної плати можуть перекриватися, і верхня межа вашої поточної посади може бути нижньою межею зарплатні працівника вищого по рангу», – сказала вона.

Поговоріть з вашим менеджером про отримання підвищення

Після того, як ви провели дослідження і поспілкувалися з людьми з вашої галузі, прийшов час поговорити з вашим менеджером про підвищення. Хоча це завжди здається страшним і хвилюючим моментом, але якщо ви не запитаєте, то відповідь завжди буде негативною.

«Правда в тому, що переговори стосовно вашої зарплатні є необхідністю, особливо якщо вам недоплачують», – сказала Бітте. «Збільшення вашого доходу зараз може змінити всю траєкторію вашої майбутньої зарплати, що має вирішальне значення для максимізації вашого потенційного заробітку протягом усієї вашої кар’єри».

Салемі радить просити підвищення відразу після того, як ви виконали щось велике, і у вашого боса ще залишились свіжі враження про ваші досягнення. «Інший шанс – це до або під час перегляду зарплати, але ні в якому разі не після цього», – додала вона. «Залежно від компанії, підвищення відбувається лише один раз на рік, тому, якщо ви пропустите цю можливість, вам не пощастить».

Що робити, якщо ви не отримуєте підвищення

Отже, ви провели дослідження і знаєте, чого ви варті, але ваш менеджер не хоче вас підвищувати. Що вам робити далі?

“Не здавайтеся! Більшість молодих працівників вважають, що «ні» – це кінець розмови, але не в цьому випадку », – сказав Бітте. «Це зовсім не схоже на керівника – погоджуватися на перший же запит, тому думайте про переговори стосовно зарплати як про незавершену розмову».

Вона пропонує продовжити цю розмову декілька місяців по тому і відзначити внесок, який ви внесли в компанію з часу останньої розмови.

Однак, якщо після декількох розмов ваш менеджер як і раніше не бажає підвищувати вас, можливо, прийшов час почати пошук нового місця роботи. «Якщо ви просите підвищення і отримуєте «ні», один з варіантів – залишитися і як і раніше відчувати недоплату і перевтому», – сказав Салемі. «Інший варіант – піти і шукати нову роботу».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu