Бізнес, Поради

Як успішно струсонути малий бізнес

25 Лютого, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Ви вносите великі зміни в свій малий бізнес?

Якщо ви виходите на новий ринок, відмовляєтесь від послуг, які люблять ваші клієнти, але які більше не працюють на вас, або повністю міняєте структуру свого бізнесу, дотримуйтесь цих трьох порад, щоб струсонути ваш малий бізнес, не втрачаючи при цьому дохід і не шкодячи своїй репутації.

Як успішно струсонути малий бізнес - porady, businessЯк успішно струсонути малий бізнес - porady, business

1. Будьте уважні до своїх клієнтів.

Коли ви змінюєте напрямок свого малого бізнесу, ви, ймовірно, спочатку втратите клієнтів. І в той момент, ваше відношення до тих, хто йде, має великий вплив на репутацію вашої компанії.

Чи можете ви поступово відмовитися від своїх старих послуг, щоб допомогти клієнтам адаптуватися? Чи можете ви провести «остаточний розпродаж», щоб дозволити клієнтам запастися улюбленими продуктами до того, як вони зникнуть? Чи можете ви порекомендувати нового постачальника послуг, який буде більш підходящим та зможе вас замінити?

Допомога вашим клієнтам в переході на новий напрямок разом з вами вимагає часу і енергії, але це демонструє як вашу чесність як власника бізнесу, так і те, наскільки ви цінуєте бізнес своїх клієнтів.

Курт Ратманн, генеральний директор і засновник ScaleFactor, втратив кількох клієнтів, коли його компанія перейшла від надання бухгалтерських послуг до створення спеціалізованого бухгалтерського програмного забезпечення. «Ми виявили, що у нас є декілька клієнтів, які більше не відповідають нашій бізнес-моделі».

Він і його команда зробили все можливе, щоб полегшити сприйняття своїх змін для цих клієнтів. «У кінцевому підсумку ми поступово припиняли співпрацю протягом декількох місяців і знайшли для цих клієнтів нові компанії, які краще відповідали їхнім потребам», – сказав Ратманн. «Ми ставилися до них з обережністю і повагою, знаючи, що вони зіграли величезну роль в нашому успіху».

2. Започаткувавши зміни, беріть за основу дані, графіки та аналітику.

Для багатьох власників бізнесу початковий імпульс до великих змін є результатом інтуїтивного почуття. Ви можете сказати, коли щось працює або ні, і ви хочете змінити весь напрям роботи в результаті. Хоча це початкове почуття може підштовхнути вас до переоцінки структури вашого бізнесу, фактичні зміни, які ви вирішите зробити, повинні ґрунтуватися не тільки на внутрішній інтуїції.

«Ніяке рішення про те, чи шукати вам більше клієнтів певного типу або, що ще важче, припинити співпрацю з деякими з існуючих клієнтів, не повинно прийматися, ґрунтуючись лише на почуттях», – сказав Ратманн. Замість цього використовуйте наявні у вас дані, щоб визначити найкращий подальший напрямок для вашої компанії, перш ніж вносити серйозні зміни.

Існує безліч інструментів, які допоможуть вам зробити це. Ваш бухгалтер або бухгалтерське програмне забезпечення допоможе визначити, які продукти і послуги найбільш популярні, а також які з них приносять найбільший прибуток при мінімальних витратах часу і грошей. Вам також слід скористатися аналітикою в соціальних мережах, оглядами клієнтів, веб-аналітикою і відгуками співробітників, щоб отримати повну картину як стану вашого бізнесу, так і інтересів ваших клієнтів.

«Як би це не було складно, уникайте припущень щодо ваших клієнтів за всяку ціну, навіть тих, які здаються простаками», – сказав Ратманн. «Все, що ви знаєте про свого ідеального клієнта, має бути зібрано за допомогою даних, досвіду і досліджень».

3. Уявіть майбутнє, а не тільки безпосередній прибуток.

Змінити структуру і спрямованість вашого бізнесу складно, і початковий результат не завжди позитивний. Ви можете втратити клієнтів і доходи. Ви, ймовірно, пожалкуєте про своє рішення хоча б раз. Коли це станеться, найкращий спосіб рухатися вперед – це мати чітке, довгострокове бачення того, чого ви хочете для своєї компанії, клієнтів і кар’єри.

«Ваша інтуїція буде говорити вам кожен раз йти найшвидшим шляхом до грошей», – сказав Ратманн. Але це, за його словами, не шлях до нової стійкої бізнес-моделі. «Підходьте до [будь-яких змін] обережно і методично і враховуйте не лише джерело ваших найбільших доходів, а й напрямок вашої компанії в майбутньому».

Як тільки ви усвідомите, в якому напрямку ви хочете рухатись, ви зможете приймати рішення відповідно до вашої місії, а не просто ганятися за легким прибутком. Цей цілеспрямований фокус буде тримати вас на шляху, навіть коли ви зазнаєте тимчасових невдач, таких як зниження прибутку або моменти невпевненості в собі.

«У той час було нервово та тривожно йти від такого великого доходу», – сказав Ратманн. «Озираючись назад зараз, я бачу 20/20 пунктів, що це був правильний поклик для нас».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu