Країна

Нацбанк обмежить бізнесу розрахунки готівкою – до 15 000 грн в день

28 Лютого, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Національний банк готується знизити ліміт готівкових розрахунків підприємств з людьми в три рази – з 50 000 грн в день до 15 000 грн. Поки відповідний проект постанови НБУ опублікований для ознайомлення, але якщо зауважень не надійде, його приймуть приблизно через місяць.

Що зміниться і для кого

Нове обмеження торкнеться тільки юросіб – фізособи як і раніше зможуть здійснювати розрахунки до 50 000 грн в день. Однак в деяких випадках новації зачіпають і їх. Наприклад, якщо у людини виникне необхідність оформити повернення товару вартістю понад 15 000 грн, грошовий переказ або кредит, отримати суму готівкою він не зможе – тільки на карту. А це, як правило, займає від 3 до 5 банківських днів.

Бізнес зіткнеться з ще більшими труднощами. Наприклад, при укладенні договорів цивільно-правового характеру, за якими людей часто беруть на роботу, виплати фінансової допомоги, оплату послуг ФОП і т.д.

Обмеження на готівкові розрахунки між юрособами складе 10 000 грн в день, а ось видачу зарплат готівкою не обмежуватимуть (НБУ вніс цей вид операцій в список виключень). Разом з тим, якщо юрособі знадобиться зняти з рахунку готівку, щоб розрахуватися ними з людьми, воно буде зобов’язане надати банку перелік документів, які доводять цільове використання коштів.

Як кажуть експерти, ці заходи спрямовані на боротьбу з переведенням у готівку коштів. Але для людей це може мати теж не дуже приємні наслідки. У разі вступу в силу цієї постанови нас чекають наступні зміни:

  • всі зарплати понад 15 тисяч гривень доведеться виплачувати на карту;
  • так само обмеження торкнуться оплати послуг фізосіб підприємців;
  • і одна неприємність може торкнутися торгових мереж – в разі, якщо людина купила в магазині дорогий товар за ціною понад 15 тисяч гривень за готівку, а хоче його повернути в 14-ти денний термін, то гроші від магазину він отримає тільки на картковий рахунок , так як готівкові розрахунки з боку юросіб фізособам на такі суми будуть заборонені.

Ініціативу в НБУ пояснюють бажанням обмежити сфери використання готівки і, як наслідок, прискорити перехід в cashless. Ще один аргумент на користь обмеження: боротьба з тіньовою економікою. Очевидно, мова йде про схеми переведення в готівку коштів юрособами.

Також, за інформацією Нацбанку, підготовка проекту обумовлена ​​необхідністю вдосконалювати вимоги Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні і приводити його норми у відповідність до вимог законодавства.

Передбачається, що проект буде обговорювати до 27 березня.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu