#ТиТворецьІсторії, Поради, Спільнота

Як швидко вивчити англійську мову: покращіть мовні навички

13 Березня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Чи легко вивчати англійську мову? Незважаючи на божевільний правопис слів і довгий список неправильних дієслів, англійська мова залишається однією з найпоширеніших мов у світі. Це головна мова світової науки, авіації, дипломатії, бізнесу, туризму та Інтернету.

За даними Британської Ради, близько 2 мільярдів людей будуть використовувати англійську мову до 2020 року, – або вивчатимуть її. Зважаючи на її шалену популярність, ресурсів для її вивчення існує безліч, чи то для навчання і практики своїх навичок в Інтернеті чи в автономному режимі.

Але як швидко можна вивчити англійську мову? Щоб допомогти вам створити ефективну стратегію навчання, ми розробили перелік практичних порад з вивчення англійської мови, які можна почати використовувати відразу. Давайте детальніше розглянемо наше просте покрокове керівництво.

Як ефективно вивчати англійську мову

Майте чітке бачення

Перш ніж отримати відповідь на своє запитання «Як я можу вивчати англійську мову», знайдіть причину, чому вам потрібно покращити свої мовні навички. Наявність чіткого бачення:

 • допоможе вам залишатися зосередженими та послідовними під час навчального процесу.
 • дасть вам значну частину мотивації, щоб триматися на шляху, навіть якщо ви втратите інтерес до вивчення англійської мови.
 • створить атмосферу, в якій ви вчитеся не тому, що вам потрібно, а тому, що ви цього хочете.

Візьміть до уваги причини, чому вивчення цієї мови є настільки важливим для вас. Чи є у вас конкретна мета? Переконайтеся, що вона є достатньою для того, щоб мотивувати вас продовжувати рухатися вперед протягом всього шляху вивчення мови. Чим більше ви цілеспрямовані, тим швидше і простіше ви досягнете прогресу.

Встановіть конкретні цілі

Скільки часу потрібно для вивчення англійської мови? Перш за все, це залежить від ваших цілей і графіку навчання. Визначивши, чому ви хочете володіти англійською мовою, запишіть, що саме ви хочете досягти, і КОЛИ. Визначення чітких і конкретних цілей дасть вам необхідну ясність процесу і допоможе вам прийняти правильні рішення. Встановіть довгострокову і короткострокову мету і зосередьтеся на роботі над ними.

Ось деякі приклади невдалих цілей:

 • Я хочу навчитися вільно говорити англійською мовою.
 • Я хочу відвідати свого друга в США.
 • Хочу вчитися за кордоном.
 • Я хочу отримати підвищення на роботі
 • Я хочу отримати посаду в іноземній компанії

Зверніть увагу, що в неефективних цілях не вказані деталі і такі цілі не мають часових обмежень. А наявність дедлайнів є надзвичайно важливим для оцінки вашого прогресу.

Крім того, нечіткі цілі не мають точного показника успіху. Що ви маєте на увазі під “вільно говорити”? Що потрібно зробити, щоб поступити в бажаний університет? Можливо, потрібно скласти іспит TOEFL / IELTS або мати рівень B2. Знайдіть свій показник успіху і зробіть свої цілі якомога конкретнішими.

Давайте подивимося, як виглядають SMART (specific, measurable, attainable, relevant, and time-bound – конкретні, вимірювані, досяжні, релевантні та обмежені за часом) цілі:

 • Протягом шести місяців я хочу мати можливість спілкуватися з моїми діловими партнерами та швидко надсилати їм електронні листи англійською мовою без використання словника.
 • Протягом трьох місяців я повинен мати можливість вести розмову на загальні теми (погода, туризм, спорт тощо) з носіями англійської мови.
 • Після дев’яти місяців вивчення англійської мови в Інтернеті я хотів би отримати 100 балів на іспиті TOEFL, щоб я зміг подати заявку і вступити до Колумбійського університету.

Зробіть ваші цілі амбітними, але залишайтеся реалістичними одночасно. Якщо ви працюєте дванадцять годин на день, не витрачайте три години на день на вивчення англійської мови. Надмірне планування ніколи не призводить до високих результатів. Замість цього подумайте про збалансований план навчання – почніть з малого, але регулярно навчайтеся. Насправді, щоденне заняття є ключем до знання мови. Навіть якщо ви проводите на ньому лише 20 хвилин, а не годину, це краще, ніж нічого.

Ви любите вивчати англійську мову в онлайн-мовленні з викладачем або віддаєте перевагу вивченню в групі? Існують різні способи вивчення мови. Просто дізнайтеся, що найкраще підходить для вас, продовжуйте дотримуватися своїх цілей, і ви швидко вивчите англійську мову.

Знайдіть баланс

Як ви вже, мабуть, знаєте, існують чотири основні мовні навички: читання, слухання, письмо та мовлення. Але як ви думаєте, що є найбільш значущим? Згідно з Cambridge English і QS загальним оглядом навичок англійської мови на роботі, всі вони є однаково важливими. Проте, деякі роботодавці вважають, що кращий мовний навик це читання, а потім йде мовлення.
Все залежить від ваших цілей. Коли справа доходить до туристичних або ділових поїздок в іншу країну, розмовляти вільно і з гарною вимовою, обов’язково стане в нагоді. Якщо ви хочете заручитися друзями за кордоном, вдосконалення вашого письма допоможе вам підтримувати зв’язок з ними через соціальні медіа та месенджери.

Отже, як ефективно вивчати англійську мову? У будь-якому випадку, важливо зберігати баланс між цими чотирма важливими навичками під час навчання. Володіння лише однією з них недостатньо для того, щоб добре володіти мовою. Перш ніж писати ідеально, потрібно добре читати. З іншого боку, щоб відповісти з легкістю, по-перше, ви повинні вміти розрізняти послідовність слів, які ви чуєте і, звичайно, розуміти їх.

Як ви бачите, кожна навичка покладається на іншу. Таким чином, найкращим способом вивчення мови є створення збалансованого навчального плану. Наприклад, ви можете вивчати англійську мову, переглядаючи фільми, одночасно слухаючи та читаючи субтитри. Також ви можете регулярно читати блоги або слухати подкасти, а потім обговорювати їх з другом.

Використовуйте ресурси, які відповідають вашому рівню

Хочете вивчити англійську мову з нуля до щонайменше середнього рівня (B2) протягом короткого періоду? Вибирайте навчальні ресурси, які підходять для вашого рівня або є трохи складнішими.

Наприклад, якщо ви все ще новачок, не потрібно вивчати англійську мову, читаючи новини з BBC. Замість цього почніть з веб-сайтів, як-от News in Level або The Times in Plain English. Щоб знайти найкращу книгу для вивчення англійської мови за допомогою читання, ви також можете ознайомитися з платформами, такими як проект Gutenberg, місце з безкоштовними електронними книгами у вільному доступі.

Крім того, переконайтеся, що використовувані ресурси не надто простого рівня. Якщо ви вже маєте просунутий рівень, читання книжок для дітей не ваш варіант. Звичайно, розуміння кожного слова на сторінці може змусити вас почувати себе впевнено. Але ви просто витрачаєте свій дорогоцінний час, зосереджуючись на словах, які ви вже знаєте.

Поповнюйте свій словниковий запас з контексту

Як краще вивчити розмовну англійську мову? Не намагайтеся навіть запам’ятовувати слова, вирвані з контексту, які ви зустріли у словнику. Ідеальний спосіб побудувати великий словниковий запас полягає в тому, щоб слова у списку, які ви вивчаєте, були пов’язані з сильним контекстом. Вивчайте нові слова та фрази, які ви знайдете в деяких текстах, діалогах, подкастах, книгах, відео YouTube і т.д. Контекст допомагає вам з’ясувати значення невідомих слів і показує, в яких ситуаціях вони використовуються. До речі, це також може допомогти вам поліпшити свою граматику.

Будуйте впевненість через щоденні заняття

Якщо ви хочете покращити свою англійську мову, використовуйте її на регулярній основі, і вам не обов’язково потрібно преїжджати до англомовної країни. Платформи, такі як MyLanguageExchange.com і ConversationExchange.com, з’єднують людей по всьому світу з носіями мови, які можуть допомогти їм підвищити свої навички спілкування, просто залишаючись вдома.

Існують також різні мобільні програми, такі як Tandem, що дозволяє вести бесіду з людьми з глобального навчального співтовариства. Сьогодні Інтернет дає багато можливостей для вивчення англійської мови, слухаючи подкасти, переглядаючи фільми та відео, спілкуючись з іншими тощо. Просто виберіть метод, який найбільше підходить вам, і зробіть англійську мову своєю щоденною звичкою.

І, нарешті, ніколи не здавайтеся!

Не бійтеся робити помилки. Вивчення мови є чудовою можливістю для вашого особистого зростання та постійного вдосконалення. Тому не бійтеся виглядати нерозумно, коли спілкуєтеся з носіями мови або людьми з вищим рівнем володіння мовою. Не турбуйтеся про те, щоб виправлятися. Пам’ятайте, що ви ніколи не будете вдосконалювати свої мовні навички, якщо ви занадто боїтеся робити помилки. Просто залишайтеся впевненими і продовжуйте намагатися. Чому б не почати сьогодні?

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu