Поради, Спільнота

Як повернутись на роботу після декретної відпустки – ось декілька порад.

14 Березня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Dana Hundley на сайті themuse ділиться порадами з жінками, які хочуть повернутись на роботу після декретної відпустки.

Повернення на роботу після народження дитини – це великий кар’єрний (і життєвий) крок. Це не зовсім просто, тримати баланс потреб дитини з меншою кількістю сну, ніж ви звикли, і при цьому намагатися бути тим співробітником, яким ви були до декретної відпустки.

Народження дитини змінює ваші погляди і розставляє пріоритети в вашому буденному графіку, це потенційно може змусити вас засумніватися в тому, чого ви хотіли від своєї кар’єри раніше.

1. Будьте терплячі з собою

Це одна з найкращих порад, яку можна отримати в цей період. Вам не потрібно бути ідеальним в свій перший день повернення на роботу, перший тиждень та і взагалі ніколи. Це стосується і виховання дітей і вашого тіла. Порада насправді досить універсальна.

Дайте собі трохи перепочинку, щоб повернутися в звичне русло. Не плануйте великих презентацій або зустрічей з клієнтами і не говоріть «так» великим проектам відразу. Якщо ви не можете уникнути чогось великого, спробуйте знайти способи очистити свій графік від складних завдань, щоб ви могли зосередитися на цьому одному проекті.

Виділіть проміжок часу в своєму календарі, щоб переглядати електронну пошту і дізнаватися про проекти, звіти або про все, що ви пропустили, перебуваючи у відпустці. Ймовірно, ви не зможете переглянути всі свої електронні листи за один раз, і це нормально. Спробуйте спочатку зайнятися важливішими справами, а протягом наступних декількох днів зробіть й інші. Призначте індивідуальні зустрічі за чашкою кави з вашою командою, щоб почути, над чим вони працюють і в цілому, як вони працюють (це буде хорошим способом відволіктись від перевантаження роботою і інформацією!).

2. Довіртеся своїй дитині

Якщо у вас є впевненість в тому, що вашого малюка люблять і про нього піклуються, поки вас немає вдома, ви станете кращою, більш спокійною людиною на роботі. Так що заздалегідь почніть шукати няню для дітей і знайдіть час, щоб краще її дізнатися, перш ніж повернутися в офіс.

Якщо ви йдете шляхом пошуку няні, постарайтеся зробити так, щоб вона почала працювати за один-два тижні до вашого виходу на роботу, по можливості, за скороченим графіком. Грайте і спілкуйтеся з дитиною разом і виконуйте деякі доручення, пробуйте йти з дому на пару годин, щоб дитина звикала до вашої відсутності. І візьміть свою няню на ланч чи обід – без малюка – щоб познайомитися з нею поза її роботою.

Можливо у вас з друзями одна няня на дві сім’ї, тому заплануйте спільні сімейні тусовки, перш ніж повертатися на роботу. В будь-якому випадку, почніть готуватись заздалегідь, можливо, за скороченим графіком, щоб і ви, і дитина могли звикнути до нових умов.

3. Встановіть чіткі межі з вашою командою (і собою)

Повертаючись з декретної відпустки на скорочений графік роботи, подбайте про те, щоб зустрітися зі своєю командою, пояснити їм ваш графік і знайти нові нормальні умови праці, щоб ваша праця разом мала сенс і приносила користь всім. Навіть якщо у вас немає нової рутини, переконайтеся, що ваша команда знає, коли ви знаходитеся в офісі і коли ви не доступні.
Молоді батьки все частіше використовують гнучкі графіки в перші кілька тижнів, щоб полегшити перехід до роботи. І це також стосується тих, хто працює віддалено, з дому. Досить багато батьків говорять, що важко одночасно працювати в «рідному» і «робочому» режимах, тому навіть вдома потрібно ставити собі межі, намагаючись не бути одночасно в обох ролях.

4. Захистіть ваші потреби (та інтереси вашої дитини)

Ця порада, звичайно, виходить за рамки батьківського виховання і застосовується у всіх аспектах життя, але вона особливо важлива після народження дитини. Все просто: просіть те, що вам потрібно, і не думайте, що люди наперед знають, що ви хочете. Ви будете здивовані, скільки людей дадуть вам позитивну відповідь, якщо ви просто попросите.

Вам потрібно перенести зустріч, щоб ви могли забрати дитину з садочка? Запропонуйте альтернативне рішення в своєму запитанні, але все ж запитайте. Ви не доступні для позаурочних клієнтських подій? Попросіть колегу піти замість вас або запропонуйте інші творчі способи, щоб залучити клієнтів, чий графік відповідає вашому розкладу. Хто знає, можливо ви зустрінете таких же працюючих батьків, які оцінять вашу винахідливість.

5. Керуйте очікуваннями

Коли вам необхідно підготувати дім до появи дитини, ви швидко з’ясовуєте, що насправді важливо зробити, і що вам потрібно встановити дедлайни, щоб всі важливі речі були виконані вчасно.

Тому, коли хтось запропонує вам приєднатись до проекту чи приступити до його виконання, не бійтеся питати: на коли вам це потрібно? Який пріоритет? Скільки часу ви очікуєте, це займе?

Потім поясніть, що ви можете і не можете зробити для них, ясно і прямо: «Я б хотіла попрацювати над цим, але, оскільки у мене є Х часу, за який я повинна завершити завдання до кінця робочого дня, і це завдання в меншому пріоритеті, я не зможу виконати це раніше ніж до кінця тижня. Такі часові рамки вам підходять?

У той час як ви, можливо, не зможете догодити всім, будучи чесними та відвертими, ви демонструєте, що ви активні та віддані справі, і прагнете добре виконувати свою роботу.

6. Розклад часу зціджувань

Якщо вам потрібно зціджувати грудне молоко на роботі, зарезервуйте час в своєму календарі, щоб робити це, і додайте 10-15 хвилинний буфер, щоб переконатися, що ви дотримуєтеся свого графіка. Вставивши його в свій робочий день і зробивши це практично не підлягаючим обговоренню (пам’ятаєте ті кордони, про які ми говорили раніше?), Ви допоможете собі уникнути стресових ситуацій пов’язаних з цим. (І справа не тільки в емоційному стресі: пропустити сеанс зціджування може стати фізично боляче, і ви можете в кінцевому підсумку отримати наслідки на блузці.)

Якщо можливо, залишайте молоковідсмоктувач на роботі, щоб звести до мінімуму транспортування його на роботу й з роботи, і переконайтеся, що у вашому офісі є зручне місце для зціджування. Якщо ви не знаєте про це напевно, запитайте HR або офіс-менеджера про «кімнату для годування груддю».

7. Знайдіть свою команду підтримки

Вина працюючих батьків реальна, і вона буває різних форм і розмірів: вина за те, що ви не знаходитеся поруч з дитиною, вина за те, що ви не відчуваєте себе винною за те, що ви не з дитиною, вина за те, що ви сказали «ні» колезі, і можете піти раніше, щоб повернутися до дитини … список можна продовжувати.

Коли ці думки починають закрадатися, повторюйте собі: Досить.
І знайдіть своє співтовариство (будь то всередині або за межами офісу). Поговоріть з іншими батьками, які пройшли через це, і створіть безпечне місце, щоб поговорити про те, як ви себе почуваєте. Швидкий пошук в Google по місцевим батьківським групам і групам мам принаймні відкриє вам групи Facebook, де ви можете почати спілкування. (Ці групи також можуть бути хорошим джерелом для пошуку няні.) Крім того, в деяких лікарнях створюються батьківські групи в залежності від того, коли народилась ваша дитина. Скористайтеся також класами «Немовля і я» в вашому районі або місті – від уроків плавання до читання в місцевій бібліотеці і групових прогулянок.

8. Знайдіть час для себе – тільки ви

Хоча може здатися неможливим виділити більше часу поза своїм робочим днем та поза сім’єю, ви не можете бути батьком або співробітником (або ще кимось), ким хочете бути, якщо не подбаєте про себе.

Ось як ви можете реально виділити час для себе протягом тижня:

  • Додайте час обіду в свій календар і відійдіть від столу (або вимкніть комп’ютер), щоб поїсти.
  • Продовжуйте відвідувати заняття йогою один раз в тиждень (або пілатес, або Барре, або щось ще) – ви будете вдячні за це.
  • Прокидайтеся за годину до того, як вам дійсно потрібно вставати (і за годину до дитини), щоб ви могли зробити щось тільки для себе. Це варіант не для всіх (якщо ви не ранкова людина, будь ласка, спіть), але для декого це реальний шанс не поспішаючи випити кави і згорнутися калачиком, читаючи хорошу книгу.

Перш за все, пам’ятайте: зараз є незліченна кількість батьків, які точно знають, як ви себе почуваєте, і, можливо, все ще намагаються зробити те, що буде краще для них і їх сімей. Повернення до роботи після народження дитини – це велика проблема, тому, сподіваємось, наша стаття допоможе вам дізнатися, що ви не самотні, все, що ви відчуваєте, є дійсним, і це нормально бути терплячим з самим собою.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu