Новини, Стартапи

Топ-менеджери з Фінтех побоюються, що проблеми Revolut «втоплять» весь сектор

21 Березня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Топ-менеджери Фінтех-компаній побоюються, що британський стартап з українським корінням Revolut підірве довіру інвесторів до всього сектору. Про це пише Bloomberg з посиланням на опитаних підприємців.

Проблеми у компанії почалися в лютому, пише Bloomberg, коли стартап звинуватили в порушенні правил розміщення реклами у Великобританії. Тоді ж литовські регулятори заявили, що в третій раз перевірять банківську ліцензію Revolut.

В кінці лютого видання Wired розповіло про внутрішні проблеми стартапу. Колишні співробітники розповіли про токсичною атмосфері всередині стартапа і тиску, з яким доводиться стикатися підлеглим Сторонскі. На початку березня Revolut визнав помилку в системі блокування сумнівних операцій. Це теж привернуло увагу регуляторів.

Про побоюваннях через Revolut виданню розповіли шість опитаних топ-менеджерів з галузі на умовах анонімності. Також ситуацію прокоментував експерт аналітичного центру RUSI Том Кітінг.

За словами Кітінга, стрімке зростання Revolut викликає питання, а чи не упускає стартап з уваги який-небудь важливий момент. В цілому Кітіга турбує, що на Фінтех-ринку компанії «воліють витрачати гроші на маркетинг і технології, а не на дотримання правил, спрямованих на боротьбу з фінансовими злочинами».

Як зазначає Bloomberg, підозрe у експертів викликає підхід, в рамках якого Revolut спирається на технології, а не на людей під час перевірки підозрілих транзакцій. У стартапі, у якого є клієнти в 30 країнах, працюють близько 800 чоловік, з яких тільки 150 – аналітики з питань дотримання фінансового законодавства.

«Revolut ще належить продемонструвати, чи можуть алгоритми машинного навчання і всього 150 чоловік впоратися з ризиками», – заявив засновник Obiter Consult Пітер Норріс.

За словами Норріса, проблема в тому, що комп’ютерним програмам доступні для перевірки не всі джерела даних, особливо коли клієнти компанії розкидані по всьому світу.

В кінці лютого 2019 року з’ясувалося , що з липня по вересень 2018 року в системі Revolut не працювала функція відстеження підозрілих транзакцій. У компанії пояснили, що тимчасово відключили її, так як вона часто позначала нормальні транзакції як небезпечні. На цьому тлі в Revolut за роз’ясненнями звернулося британське Управління з фінансового контролю.

Як розповів Bloomberg один інвестор, щоб підвищити довіру з боку регуляторів, в Revolut взяли в штат кілька банкірів з багаторічним досвідом, серед яких колишній топ-менеджер Silicon Valley Bank Брюс Уоллес і колишній топ-менеджер інвесткомпанії Standard Life Aberdeen Мартін Гілберт.

Про Revolut

Revolut – банківський сервіс, який дозволяє відкривати рахунок, обмінювати валюти і робити внутрішні і міжнародні перекази. Стартап в 2015 році в Лондоні заснували Микола Сторонський і українець Влад Яценко.

У 2018 році Revolut став «єдинорогом». Оцінка компанії перевищила $1 млрд і склала $ 1,7 млрд. У кінці року компанія оголосила, що планує вийти на ринки Японії, Сінгапуру і США.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu