Бізнес, Технології

Чому вам варто змінити свій пошуковик за замовчуванням

21 Березня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Як компаси, пошукові машини є корисними інструментами, що допомагають нам орієнтуватися в океанах даних. Але на відміну від компасів вони часто динамічні і персоналізовані.

«Коли ви щось шукаєте, ви очікуєте неупереджених результатів, але з Google це так не працює. Він пропонує вам результати, на які, на його погляд, ви найімовірніше натиснете », – стверджує Гебріел Вайнберг, засновник пошукової машини DuckDuckGo , сфокусованої на конфіденційності.

Чому вам варто змінити свій пошуковик за замовчуванням - tech, businessЧому вам варто змінити свій пошуковик за замовчуванням - tech, business

На перший погляд це здається нешкідливим. Але якщо все курується алгоритмами, ми позбавляємося вибору і не піддаємося різним точкам зору. Вайнберг вірить, що фільтровані пошукові машини на зразок Google створюють кімнати з луна і поляризують суспільство. За допомогою кліків ми будуємо власні бар’єри, і, в підсумку, стаємо настільки сліпими, що навіть не підозрюємо про їхнє існування.

Альтернативні пошукові машини на зразок DuckDuckGo і Qwant поступово набирають популярність. Через те, що ці інструменти не стежать за користувачами, їх результати менш точні, але вони не обмежують людей у ​​виборі. Нещодавно число пошукових запитів в день в DuckDuckGo перевищило 35 мільйонів. Google, в той же час, обробляє щодня 5,5 мільярда запитів. Різниця очевидно велика, але ринок конфіденційного пошуку зростає по всьому світу.

Рекламна машина Google – ще одна причина перейти на інший пошук. Вивчаючи нашу поведінку при пошуку інформації, рекламодавці пропонують нам продукти, безпосередньо пов’язані з нашими самими інтимними думками і бажаннями.

Якщо ви не хочете змінювати пошуковик, ви можете відмовитися від персоналізації Google, закривши доступ до історії пошуку та місця розташування. Змінивши настройки конфіденційності та реклами, ви можете вибратися з цифрового сховища Google і почати взаємодіяти з реальними, нефільтрованим світом. Щоб знайти те, що вам потрібно, знадобиться більше зусиль – але так ви хоча б будете знати, що робите це на своїх умовах.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu