Історії

Навіщо освіта юним блогерам?

27 Березня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Студенти з величезною кількістю передплатників на своєму каналі вигідні навчальним закладам. Вони можуть розповісти про студентське життя і залучити нових учнів. Але чи є сенс здобувати вищу освіту тим, хто вже заробляє непогані гроші на партнерських угодах?

Нещодавно видання The New York Times повідомило про корупційний скандал в США, в якому опинилися замішані голлівудські зірки. Деякі багаті знаменитості влаштовували своїх дітей в престижні школи за хабар. Серед них виявилися і батьки Олівії Джейд Джаннуллі, яка веде лайфстайл блог на YouTube з двома мільйонами передплатників. Ви скажете, навіщо такий успішній молодий леді взагалі потрібно вчитися? Але Олівія сама сумнівалася на цей рахунок у 2018 році, коли вступив до університету Південної Каліфорнії.

Навіщо освіта юним блогерам? - story

«Я не впевнена, як часто буду ходити на заняття, – сказала вона в одному зі своїх роликів незадовго до початку навчального року. – Але я дуже хочу побувати на студентських змаганнях і вечірках ». Після невеликої паузи дівчина додала: «Ви ж всі знаєте, що мені плювати на освіту». Однак Олівія додала, що планує зустрітися з викладачами і дізнатися, як можна знайти баланс між навчанням і її зайнятою кар’єрою.

Мати Олівії – актриса Лорі Локлин, відома по сіткому «Повний будинок». У вівторок їй висунули звинувачення у видачі хабарів і про Олівію дізнався весь університет. Хтось їй заздрить, а хтось над нею сміється. Але вона не самотня – у багатьох коледжах та університетах вчаться популярні блогери. І з їх відносин з освітніми установами можна отримати користь.

Університети розуміють, що можуть зробити блогера своїм амбасадором в соцмережах – залучити з його допомогою нових учнів, підвищити рівень своєї репутації і розповісти нинішнім студентам про поточні освітні програми. У блогерів ж з’являється можливість прорекламувати своїм однокурсникам товари різних брендів. Але деяким навчання лише заважає слідувати мрії.

Блогер – четверта за популярністю професія, яку мріють отримати представники покоління Z. Більшість з них знає, як вести влоги, робити обкладинку для відео і набирати передплатників, ще до вступу до вузу. Олівія Джаннуллі випустила власну палетку для макіяжу та уклала кілька угод з Amazon, але ж їй всього 19 років.

«Блогерів зазвичай добре знають в універі, особливо часто їх дізнаються новачки», – розповів блогер Markian, який знімає ролики для Facebook для своєї двохмільйонної аудиторії. За словами Markian, влоги з університету дозволяють майбутнім студентам зрозуміти, яка там панує атмосфера. Виходить такий собі більш чесний тур по кампусу. До речі, Markian відкрив в своєму університеті клуб блогерів, в який міг вступити кожен, хто захоплюється фотографією, цифровим маркетингом, музикою і багатьом іншим. Юні таланти стали амбасадорами різних брендів від American Eagle до Nestlé.

Навіщо освіта юним блогерам? - story

Поки багато освітніх установ ще тільки починають розуміти, яку вигоду їм можуть принести блогери.

«Думаю, більшість з них не розуміє, як їх можуть рекламувати власні студенти, – вважає Брайан Фріман, глава майданчики для мікроінфлюенсеров Heartbeat. – У кожної установи свої цілі. Хтось хоче набрати нових студентів, а хтось хоче поміняти сформований образ. Наприклад, деякі коледжі хочуть, щоб блогери більше розповідали про навчання, а не студентські вечірки. Каліфорнійський університет в Берклі взагалі використовує студентів-блогерів для збору пожертвувань ».

Мічиганський університет щотижня доручає своїм студентам повідомляти про освітні проекти в соцмережах. При цьому він дивиться не на кількість передплатників учня, а його харизму. За словами Ніккі Санструм, що відповідає за зв’язки університету з громадськістю, освітня установа намагається поважати особисте життя своїх інфлюенсерів і зробити так, щоб вони розповідали про місце, де вчаться, максимально природно і позитивно.

Деякі навчальні заклади, наприклад, Бабсон-коледж, платять учням за те, щоб вони розповідали про своє місце навчання. Але, зрозуміло, їх пропозиції не зрівняються з тим, скільки можна заробити на угоді з Amazon.

Далеко не всіх юних інфлюенсерів захоплює навчання. Markian кинув свій університет.

«У 2017 році я став ходити на заняття з маркетингу, але на них не розповідали нічого, що було б хоч якось пов’язано з соцмережами, – сказав він. – Освіта необов’язково. Я кинув навчання, тому що вона гальмувала мій бізнес ».

Його приклад перейняли багато блогерів. Пітер Мандич допомагає вести такі популярні канали, як iJustine і Joey Graceffa. Він визнає, що йому подобалися його студентські роки, але зазначає, що отримані знання йому не знадобилися, бо зараз технології значно змінилися. Крім того, досить важко регулярно завантажувати на свій канал нові ролики, якщо у тебе пари весь день. А якщо блогерство дозволяє тобі спокійно заробляти на життя, то навіщо взагалі потрібна освіта?

До довгострокових плюсів освіти (крім знань) часто відносять придбані зв’язки і красивий рядок у резюме. Але навіть в таких великих корпораціях, як Google, Apple і IBM вже ніхто не вимагає закінчену вищу освіту.

«Жоден великий бренд не просив мене показати резюме або сценарій ролика, – розповів Mandich. – Їм потрібні тільки приклади попередніх успішних угод з брендами ».

Так що якщо ви хочете стати інфлюенсером, то ваші YouTube-канал і сторінка в Instagram виступатимуть в ролі вашого резюме.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu