Історії, Новини

Павло Дуров назвав WhatsApp улюбленим месенджером диктаторів

18 Травня, 2019

Засновник «ВКонтакте» і Telegram Павло Дуров пояснив, чому месенджер WhatsApp, який належить Facebook ніколи не буде безпечним, і назвав його улюбленим месенджером диктаторів. Про це він написав у себе в блозі.

Дуров висловився про WhatsApp після того, як 14 травня в месенджері виявилася уразливість, що дозволяє хакерам встановлювати шпигунські програми на смартфон користувача.

«Весь світ шокований новиною про те, що WhatsApp перетворив будь-який телефон в шпигунський пристрій. <…> А мене це зовсім не здивувало », – написав Дуров.

На думку Дурова, за десятирічну історію WhatsApp не було жодного дня, коли месенджер був безпечним.

На відміну від Telegram, написав Дуров, вихідний код WhatsApp закритий, і сторонні фахівці з кібербезпеки не можуть переконатися, що в коді немає так званих «бекдорів» – дефектів алгоритму, які розробники самі вставляють в код, щоб дати несанкціонований доступ до системи третім особам .

«ФБР, можливо, навіть змушує WhatsApp і Facebook спеціально вставляти в код бекдори», – зазначив глава Telegram.

Дуров наголосив, що розуміє мотивацію ФБР: служби безпеки виправдовують спроби втручання боротьбою з тероризмом. Однак бекдори вигідні також злочинцям і авторитарним урядам, зазначив він.

Насправді, я почав працювати над Telegram у відповідь на прямий тиск особисто на мене з боку російської влади. Тоді, в 2012 році WhatsApp все ще передавав повідомлення в plain-text. Це – божевілля. Не просто уряду або хакери, звичайні мобільні провайдери або адміни Wi-Fi-мереж мали доступ до всіх повідомлень.

Він нагадав, що коли три роки тому WhatsApp ввів наскрізне шифрування, він також «агресивно закликав користувачів зберегти резервні копії чатів в хмарі», хоча це знову робить дані доступними.

Ті, хто не зробив резервну копію, все одно не в безпеці, тому що Facebook «в великих обсягах передає метадані користувачів WhatsApp різним Держагентства».

Дуров нагадав, що засновники WhatsApp рік тому пішли з компанії, заявивши , що «продали конфіденційність своїх користувачів».

«Кілька років тому мені довелося покинути свою країну, тому що я відмовився дотримуватися санкціоновані державою порушення конфіденційності користувачів« ВКонтакте ». Це було неприємно, але якби мені довелося знову робити цей вибір, я б вчинив так само », – написав він.

Дуров вважає небезпечним для користувачів не тільки WhatsApp, але і Facebook і Instagram. Він нагадав про недавній скандал, в результаті якого з’ясувалося, що Facebook зберігав мільйони паролів в незашифрованому вигляді, і зазначив, що не розуміє, як технологічної компанії могла зійти з рук така помилка.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu