Новини, Соціальні медіа

Історія Slack: від чату який проваливсь у відеогрі до популярного корпоративного месенджера

26 Червня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Корпоративний месенджер Slack існує вже більше шести років і використовується в багатьох офісах. Розповідаємо, як він знайшов таку популярність.

Коротка історія розвитку Slack

Вересень 2011: Співзасновник Flickr Стюарт Баттерфілд представив бета-версію багатокористувацької гри Glitch . Він хотів створити для гравців цілий віртуальний світ, але ідея провалилася.

Серпень 2013. Однак дещо в Glitch було успішним – комунікація між користувачами. Гравці могли переписуватися один з одним і обмінюватися файлами – це наштовхнуло Баттерфілд на думку, переробити свій продукт. Так з’явився Slack. У перші 24 години після запуску в месенджері зареєструвалося 8 тисяч компаній.

Жовтень 2014. Продукт сподобався як користувачам, так і інвесторам. Менш ніж через рік Slack привернув $120 мільйонів інвестицій, через що компанію оцінили в $1,12 мільярда.

Лютоий 2015. Компанія Slack повідомила, що щодня месенджером користуються понад 500 тисяч осіб, а його щорічний прибуток становить $12 мільйонів.

Червень 2015. Всього через чотири місяці кількість щодня активних користувачів Slack подвоїлася в два рази і стало складати 1,1 мільйона. Причому по завіреннях компанії, 300 тисяч з них були платними – а значить щорічний прибуток збільшився до понад $25 мільйонів.

Квітень 2016. Кількість щодня активних користувачів платформи перевалило за 2,7 мільйона, а число платних досягло 800 тисяч. Компанія залучила $200 мільйонів інвестицій і її оцінка стала складати більше $ ,8 мільярда. Це сталося, коли Facebook і Microsoft запустили свої програми для корпоративного спілкування.

Січень 2017. Slack запустила корпоративну мережу – новий набір інструмент для залучення прибуткових корпоративних клієнтів.

Вересень 2017. Компанія залучила ще більше інвестицій – $250 мільйонів від інвесторів на зразок SoftBank. Оціночна вартість Slack досягла в $5,1 мільярда.

Липень 2018. Конкуренція в самому розпалі. В результаті Slack купує месенджери HipChat і Stride у Atlassian і переводить їх користувачів на свою платформу. У Slack стрімко зростає число користувачів, але компанія хоче привести більше корпоративних клієнтів. Саме на цьому зосереджена стратегія Баттерфілд.

Лютий 2019. Slack заповнює документи на первинне розміщення своїх акцій. За останніми оцінками вартість компанії становить $7,1 мільярда.

Квітень 2019. Компанія заповнює форму S-1. Стає відомо, що компанія зростає великими темпами, але до сих пір не є прибутковою. За роки значно збільшилася кількість платних передплатників, але вони складають лише 14,8% від загальної бази користувачів. Slack попереджає, що можливо не зможе вийти на прибутковість в найближчому майбутньому. Однак вихід на біржу призведе до ще більшого зростання користувачів.

І ось ми підходимо до сьогоднішніх днів, коли Slack розмістила на біржі свої акції. Зрозуміло, в історії компанії були і інші значущі досягнення – придбання різних компаній, важливі інтеграції (з Google і Dropbox). Але найголовніше, що тепер для сучасних працівників Slack це щось більше, ніж назва компанії.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu