Країна, Новини

В Україні вводять купюру в 1000 грн: як вона виглядає і як захищена

26 Червня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Національний банк України (НБУ) оголосив про зміни в номіналах української валюти. Вже з 25 жовтня 2019 року в обіг введуть купюру в 1000 грн.

З початку жовтня також з обороту будуть виведені монети по 1,2 і 5 копійок. Та ж доля поступово спіткає і монети по 25 копійок. Протягом року з цієї дати такі копійки повинні приймати всі українські банки.

На банкноті розміщений портрет вченого Володимира Вернадського, одного із засновників Української академії наук. На зворотному боці – будова Президії Національної академії наук.

За розміром і кольором ця банкнота відрізняється від купюр іншого номіналу. Її розмір – більше звичайного (75х160 мм), основний колір – блакитний.

В Україні вводять купюру в 1000 грн: як вона виглядає і як захищена - news, country

Глава НБУ Яків Смолій з купюрою нового номіналу

Серед елементів захисту, за допомогою яких можна відрізнити оригінальні 1000-гривневі купюри від підробок, такі:

Захисна стрічка: розташована частково в товщі паперу полімерна стрічка пурпурного кольору. На ній зазначено номінал купюри і зображений тризуб. Якщо покачати купюрою, напрямок зображення змінюється.

Оптичний ефект SPARK: якщо купюру нахилити, на ділянках зображення можна бачити перелив кольору від золотистого до зеленого.

В останній раз НБУ вводив купюри нового номіналу ще в 2006 році: тоді це були банкноти по 500 грн.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu