Історії, Стартапи

Innovation Works та Legendstar: два головних стартап-інкубатори Китаю

16 Липня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Технопарк Чжунгуаньцунь в Пекіні називають Кремнієвої долиною Китаю. У ньому є все, що потрібно для успіху молодих і амбітних підприємців, а саме безліч інкубаторів та акселераторів.

Головними інкубаторами Чжунгуаньцунь є Innovation Works, Legendstar, Tsinghua Science Park, Huailongsen International Enterprise Incubator, Beijing Zhongguancun Shijingshan Science Park, Bo Ao Liang Chuang і інші. Щорічно вони випускають понад 3 тисячі стартапів. Ось як влаштовані два лідера серед інкубаторів.

Innovation Works

Innovation Works був заснований доктором Кай-Фу Лі в 2009 році. До відкриття інкубатора Лі був віце-президентом Google і президентом Google в китайському регіоні. Він також заснував одну з найбільших дослідницьких лабораторій світу Microsoft Research Asia і працював віце-президентом Apple Interactive Media Group.

Завдяки своїй видатній кар’єрі і бездоганній репутації Лі зміг зібрати безліч висококласних менторів з усього світу, включаючи засновника YouTube Стіва Чена, співзасновника Yahoo Джеррі Янга, засновника Baidu, Сю Йонга і інших.

Перший раунд інвестицій інкубатора склав 400 мільйонів йен і $180 мільйонів. У другому раунді вдалося залучити $275 мільйонів.

Innovation Works в основному інвестує в мобільний і споживчий інтернет, електронну комерцію та хмарні технології. Інкубатор пропонує посівне інвестування, ангельський раунд, раунд А і в індивідуальних випадках раунд B.

Це один з найвідоміших інкубаторів Китаю і його активно фінансують такі компанії, як Lenovo, Huawei і Alibaba.

Legendstar

У 2008 році Legendstar отримав перші інвестиції від Lenovo і Китайської академії наук. Цей інкубатор пропонує стартапам навчання, посівні раунди і фінансування на раунді А.

За останні п’ять років інкубатор інвестував і випустив близько 36 стартапів. Основний принцип роботи Legendstar – вирощувати компанії з різноманітними технологіями, а не вкладатися в стартапи, які копіюють західні бізнес-моделі. Серед його головних випускників – Face ++ (хмарна компанія, яка займає розпізнаванням осіб) і iflytech (ще один хмарний стартап, який розробляє технології для розпізнавання мови). Зараз остання фірма вважається одним з кращих постачальників цієї технології в світі і їй належить 70% китайського ринку розпізнавання мови.

Коротше кажучи, як Innovation Works, так і Legendstars особливо люблять глибокотехнологічні стартапи, щоб уникнути несанкціонованого доступу та нездорової конкуренції.

Відділення інкубаторів можна знайти в інших великих містах Китаю, але штаб-квартири їх розташовані в Пекіні. Таке розташування допомагає інкубаторам підтримувати тісний зв’язок з китайським урядом і отримувати випускників престижних шкіл. Якою б поганою не була екологія в Пекіні, підприємницьке середовище тут виглядає дуже багатообіцяюче.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu