Партнерська новина, Поради

Антиспам для сайтів: як захиститися від ботів у формі зв’язку та коментарях.

07 Серпня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Коли наша форма зворотнього зв’язку на сайті почала давати збій, а пошта завалилась спамом, гостро постало питання захисту від спаму для нашого сайту. Отож ми почали вибір антиспам системи і зупинились ми на CleanTalk.

Розповідаємо який вибір є у вас та як не помилитись.

Від спам-ботів страждають всі сайти без винятку. Реклама сумнівних способів заробітку в коментарях псує репутацію і відлякує користувачів. Порожні реєстрації сильно спотворюють реальну статистику інтернет-магазинів і заважають власникам правильно оцінювати ситуацію. Якщо у вас немає таких проблем, значить:

  • У вас немає сайту. Навіщо ви взагалі це читаєте?
  • Ваш сайт ніхто не відвідує. І в першу чергу вам треба вирішувати саме цю проблему.
  • Ви не дозволяєте користувачам реєструватися, залишати коментарі та відгуки. А дарма.

Навіщо дозволяти користувачам залишати коментарі

Без спілкування з користувачами ми будете втрачати ваше співтовариство.

Спільнота – це активні лояльні користувачі, ваші кращі друзі. Без них ніяк. Вони пишуть, обговорюють, дають слушні поради, допомагають новачкам, діляться думками, досвідом і знаннями. Дискусія в коментарях – це повернення аудиторії, зростання числа відвідувань і терміну життя контенту.

Активність відвідувачів робить сайт популярнішим. Але там, де багато людей, неминуче заводяться і спамери. З ними навіть самий затишний блог швидко перетворюється в смітник. Дивитися на нього неприємно, відвідувати його – тим більше.

Як позбутися від спаму, не закриваючи коментарі, відгуки та форми зворотнього зв’язку.

1. Найняти модератора

Ви наймаєте людину, яка стежить за новими коментарями і відгуками, видаляє спам і банить тих, хто його залишає.

Плюс: висока точність виявлення. Людина здатна обчислити не тільки спам, але і тролів, провокаторів і просто небажаних осіб, яку розводять деструктивну діяльність.

Мінуси: модератору треба платити зарплату. А ще модератор спить, а спамери не сплять. Це означає, що вам потрібні будуть кілька людей, які будуть працювати по змінах.

2. Встановити автономну програму-антиспам

Автономний антиспам ви можете встановити на свій сервер. Для коректної роботи потрібно провести первинне налаштування, після чого періодично оновлювати програму.

Плюси: програма працює цілодобово, не втомлюється і не лінується.
Мінуси: робот-антиспам може пропустити спам або карати невинних. Він не здатний виявляти неявні небажані повідомлення: провокацію, тролінг і поширення інформації. Точність програми і кількість споживаних нею ресурсів сервера залежить від майстерності розробника.

3. Використовувати хмарний антиспам

Хмарний антиспам – це найбільш просунутий варіант захисту. Ви встановлюєте плагін, і він автоматично перевіряє коментарі та реєстрації, блокуючи спамерів і не заважаючи звичайним користувачам. Наприклад, можна використовувати CleanTalk – хмарний антиспам-сервіс за $8 в рік з безкоштовним 7-денним пробним періодом.

Плюси: непомітний для користувача, легко встановлюється, не вимагає ручного оновлення, коштує значно дешевше інших способів захисту.

Мінуси: хоча хмарні антиспам-сервіси позбавлені недоліків автономних програм, ймовірність помилкового спрацьовування все одно буде вище, ніж якби сайт вручну модерував людина. Але на зарплату модераторам ви будете витрачати мінімум 10000 гривень на місяць.

Як працюють хмарні антиспам-сервіси

Перевага хмарного антиспаму перед автономним найпростіше пояснити на прикладі з бабусями. Уявіть бабусь, що сидять на лавках у дворах. Вони пильно стежать, щоб у під’їзди будинків не проникли каламутні особистості, і активно між собою спілкуються.

Варто одній бабусі побачити підозрілу людину, і вже через кілька хвилин про нього знатимуть все бабусі в околицях. Прикмети, одяг, з ким і звідки йшов, що ніс в руках – повний детальний портрет. Тепер йому точно не пробратися ні в один під’їзд на районі.

Приблизно так само працює Cleantalk. Єдина система захищає більше 250 тисяч сайтів. Варто спамеру сунутися на один сайт, і система закриє йому доступ до всіх інших сайтів. Процес відбувається автоматично, вручну оновлювати чорні списки не потрібно.

Антиспам для сайтів: як захиститися від ботів у формі зв'язку та коментарях. - porady, partners

Cleantalk дозволяє налаштувати індивідуальні фільтри по стоп-словами і записує всі дії в логи. Так ви зможете створити персональний захист під себе і завжди будете знати, хто що робив і чи не потрапили під роздачу невинні.
Антиспам для сайтів: як захиститися від ботів у формі зв'язку та коментарях. - porady, partners

Важлива перевага хмарного сервісу в тому, що він працює непомітно і не дратує користувачів.

Всі знають, що таке капча. Ти хочеш написати коментар чи ще щось зробити, а тебе просять ввести букви або цифри з картинки, тицьнути на всі зображення, на яких є автобус, і тому подібне. Бісить? Ще й як. Хочеться плюнути і піти з сайту. Багато хто саме так і робить. Капча відчутно знижує активність і лояльність спільноти.

Cleantalk діє непомітно і, на відміну від тієї ж капчи, коректно працює при відключених у користувача в браузері JS і куки. Ніяких форм підтверджень та інших дратівливих, що віднімають час речей, набагато менше навантаження на сайт і куди простіша установка.

Інші корисні фішки Cleantalk

Перевірка існуючих користувачів і коментарів. Якщо на вашому сайті вже багато коментарів і користувачів, Cleantalk може перевірити їх всіх та навести порядок.

Блокування по країнам і мов . Ви можете позбавити свій сайт від орків, які розмовляють мовою Мордора.

Антиспам для сайтів: як захиститися від ботів у формі зв'язку та коментарях. - porady, partners

Зниження навантаження на сервер і захист від брутфорса . У складі Cleantalk є інструмент SpamFirewall, який перевіряє запити до того, як сервер віддає сторінки сайту. Таким чином, ресурси сервера, на якому розташований ваш сайт, витрачаються тільки на хороших користувачів, а не на спамерів і спамерських пошукових роботів.

Зручний плагін для WordPress. Якщо ви, як і ми, теж використовуєте кращу і найпопулярнішу CMS, то установка і настройка антиспаму для вас буде ще простіше. Скачайте плагін Cleantalk з каталогу WordPress і відразу починайте працювати.

Безкоштовний пробний період. Дозволяє повністю вивчити сервіс і його можливості, протестувати на своєму сайті і зрозуміти, чи підходить вам Cleantalk чи ні.

Спам можна перемогти. Протестуйте Cleantalk і переконайтеся в цьому особисто.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu