Лайфхак, Новини, Поради

Хочете привернути увагу до контенту? Подбайте про заголовок

26 Листопада, 2020

Заголовки – це перша, а іноді єдина частина контенту, яку бачать користувачі. Якщо він не буде достатньо переконливий, ніхто не зверне уваги на зміст. Як же написати помітний заголовок, який виділиться серед інших і знайде відгук в аудиторії? Ось кілька простих способів.

Створіть робочу назву

Робоча назва – це так звана чернетка заголовка, в якій вказана тема майбутнього поста. Припустимо, ви ведете блог про активний спосіб життя. Для майбутніх публікацій підійдуть такі робочі назви.

 • «Як прогулянки на свіжому повітрі підвищують настрій і покращують довготривалу пам’ять».
 • «Секрет молодості: сім науково обґрунтованих причин встати з дивана».

З кожного заголовка ясно, про що буде пост. Проте вони все ще вимагають доопрацювання. Робочі назви використовуються тільки для того, щоб накидати ідею для майбутнього заголовка.

Уникайте клікбейту

Клікбейт – це заголовок, зміст якого провокує вчинити дію. У цю маркетингову пастку потрапити дуже легко. Ось кілька прикладів таких заголовків.

 • «Ви тільки подивіться, що витворяє цей собака».
 • «Хтось дав цій дитині пограти з ножицями. І ось що сталося».
 • «Ці 19 приголомшливих фактів про їжу назавжди відіб’ють у вас апетит».

Зазвичай інформація в статті не відповідає зазначеній в заголовку темі. І хоча таким чином можна зібрати більше переглядів, при надмірному вживанні клікбейт дратує і відлякує читачів. Проте з цього стилю теж можна витягти уроки.

Емоційні висловлювання знаходять відгук у читачів і викликають у них інтерес. Приклади нижче зачіпають емоції, але при цьому не звучать занадто зухвало.

 • «Чому не завжди варто домагатися цілей».
 • «Ці слова з’явилися в рік вашого народження».
 • «12 способів прийти до взаємної любові з вашими клієнтами».

Головне – використовувати цей спосіб розумно і не робити заголовок занадто багатообіцяльним.

Враховуйте особливості бренду

При написанні заголовків також важливо враховувати особливості вашого бренду. Якщо клікбейт є частиною його стратегії, значить такі формулювання цілком припустимі.

Для прикладу візьмемо двох представників індустрії активного відпочинку – Patagonia і Outdoor Research – і подивимося, як вони використовують особливості свого бренду для написання заголовків.

 • Patagonia: «Чи віддасте ви свій голос зимі?».
 • Outdoor Research: «Як залишатися в теплі, перебуваючи на морозі».

Обидва заголовки звучать цікаво, але різниця між ними очевидна. Patagonia відома екологічним активізмом, який тут виражається у використанні концепції голосування. Своєю чергою, Outdoor Research використовує перевірений часом метод, щоб допомогти клієнтам «залишатися в теплі … на морозі».

Перш ніж переходити до написання заголовків, проаналізуйте цільову аудиторію, щоб зрозуміти, яке формулювання знайде більший відгук.

Використовуйте елементи, які привертають увагу

Ці поради допоможуть зацікавити читача.

Заінтригуйте читачів заголовком так, щоб вони з нетерпінням звернулися до змісту. Професор психології Джордж Левенштейн сформулював цю ідею в гіпотезі розриву в знаннях: «цікава людина прагне отримати інформацію, якої бракує, щоб зменшити або усунути почуття позбавлення». Наприклад, Buzzfeed відомий такими заголовками, як «33 неймовірно корисних сайти, про існування яких ви навіть не підозрювали», які відразу викликають бажання перейти за посиланням.

Використовуйте цифри. Вказівка ​​точної кількості полегшує парадокс вибору і допомагає мозку сортувати інформацію. Дослідники виявили, що навіть люди, що говорять на мовах, в яких немає чисел, вміють рахувати. Приклад подібного заголовка: «27 обґрунтованих причини для персоналізації маркетингу».

Пропонуйте розв’язання проблеми. Коли ми стикаємося з проблемою, наш мозок усіма силами прагне знайти її рішення. Ось чому заголовки, що пропонують відповіді, привертають багато уваги. Не встигаєте виконати всі робочі завдання? Стаття під назвою «Прості поради з організації робочого процесу» змусять вас зупинити погляд, оскільки вона пропонує розв’язання вашої проблеми.

Оптимізуйте заголовок для пошукових систем

Навчитися писати заголовок, який привертає увагу, а також оптимізувати його для пошуку не так складно, як здається. Для цього потрібно виявити популярні ключові слова і визначити обсяг пошуку для кожного з них, щоб дізнатися, які теми цікавлять вашу аудиторію найбільше.

Найпопулярніше ключове слово варто включити в заголовок. Рекомендується розміщувати його на самому початку, щоб його розпізнав пошуковий робот – програма, яка сканує сторінки в інтернеті і заносить інформацію про них в пошукову систему. Крім цього, заголовок повинен містити не більше 70 символів, щоб він повністю з’явився в пошуковій видачі.

Припустимо, вам потрібно включити в заголовок такі ключові слова, як «приклади голосів бренду». Робоча назва може виглядати приблизно так.

 • «Шукайте натхнення в цих 9 креативних прикладах голосів бренду».

Тепер переміщаємо ключове слово в початок.

 • «9 прикладів голосів бренду, які допоможуть вирватися з творчої кризи».

Перенесення ключового слова в початок підвищує SEO, а включення такого виразу, як «творча криза», допомагає розв’язувати проблему, яка турбує багатьох авторів бренду. Крім того, заголовок складається з 53 символів, а значить він не буде обрізатися в пошуковій видачі.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu