Новини

Новинні сайти України: топ популярних ресурсів

13 Серпня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Рейтинги сайтів – питання дуже тонке. По-перше, складати їх можна, оцінюючи ресурс з самих різних параметрів. По-друге – ці параметри постійно перебувають в русі. Наприклад, можна скласти рейтинг онлайн-магазинів за останній рік по заявленому ними чистому доходу. Або за процентним співвідношенням купівельного попиту. Або по зростанню популярності. Однак всі ці досягнення – категорія змінна, і через місяць можна побачити вже інший результат.

Рейтинг новинних сайтів – ще більш цікаве питання. Такі портали новин вельми затребувані, багато хто з них ведуть до того ж не зовсім чесну політику, буквально заманюючи відвідувачів на свої сторінки рекламними постами з гучними і скандальними заголовками. Інші ж намагаються підтримувати статус серйозних видань і вважають за краще просувати популярність іншими методами, наприклад, наповнюючи ресурс якісними і оригінальними статтями. В цьому випадку рейтинг за кількістю відвідувань не дає об’єктивного результату.

Складаючи даний рейтинг, ми будемо користуватися 2 характеристиками (параметрами) сайтів:

  • унікальні перегляди;
  • позиція при пошуковому запиті;
  • Унікальні перегляди + позиція в пошуковому запиті.

Десятка лідерів

Спробуємо поєднати 2 показника в одній таблиці. Таким чином, ми зможемо отримати цікаві результати:

Рейтинг по кількості унікальних  переглядів Новинний сайт Рейтинг за позицією пошукового запиту
1 obozrevatel.com 9
2 segodnya.ua 3
3 korrespondent.net 2
4 censor.net.ua 6
5 tsn.ua
6 24tv.ua 7
7 telegraf.com.ua
8 rbc.ua 8
9 bigmir.net 5
10 strana.ua

Дивно, але результат показує, що деякі сайти, що займають досить високі позиції в рейтингу унікальних відвідувань, при пошуковому запиті «Новини України» зовсім не потрапляють в десятку лідерів. Серед них і «корифей» новин TSN і рейтинговий «Телеграф». Є й такі ресурси, які зуміли зберегти баланс: «Сегодня», «Кореспондент», RBC. Однак найнезрозуміліша ситуація вимальовується з ресурсом obozrevatel .com: перша позиція за кількістю переглядів змінюється 9 місцем при пошуковому запиті.

Рейтинг за позицією пошукового запиту

UKR.NET – сайт, який першим з’являється при пошуковому запиті. При відкритті головної сторінки відразу стає зрозуміло, що ресурс дійсно прибутковий: реклама просто у вигляді посилань вишикувалася на обох полях. У той же час самі новинні статті розташовані акуратними «поличками» – рубриками. Знайти ту тему, яка цікавить в першу чергу не складно.

korrespondent.net стабільно займає місце в трійці лідерів за будь-яких параметрів оцінювання. Головна сторінка представляє новинні сюжети під різними соусами: і в рубриках, і у вигляді відео/фотоматеріалів, і як думки з приводу будь-яких подій. Одним словом, тут обов’язково знайдеш що-небудь на свій смак.

segodnya.ua – теж один з лідерів українського рейтингу. Унікальні свіжі новини, відмінно продуманий дизайн веб-ресурсу гідно представили віртуальну сторону газети «Сегодня».

gordonua.com. Відразу відзначимо, що новинний ресурс gordonua .com – це тільки частина величезного клубу читачів «Гордон». Реклама поводиться скромно, не відволікаючи від мети відвідування, тобто новин. Зате радують посилання на статті з промовистими заголовками і тематичними фотографіями.

rbc.ua. РБК-Україна – рейтинговий сайт, який займає стабільне серединне місце в двадцятці найбільш відвідуваних. Свіжі новини стрічкою розгортаються в міру публікації, тому свіжу публікацію можна знайти миттєво. Для підтримки інтересу читача пропонуються і барвисті скандальні новини зі світу політики і шоу-бізнесу.

24tv.ua – український новинний ресурс, віртуальна частина телеканалу «24». У сайту досить високий рейтинг за рахунок особливої подачі матеріалу, такого собі «стилю». Завдяки йому сайт формує і утримує власну аудиторію читачів.

bigmir.net ще один відвідуваний новинний сайт. Зручний інтерфейс допомагає відразу зорієнтуватися і знайти статтю на свій смак. Цікава рубрика «Топ-новини»: там дійсно хочеться затриматися.

censor.net.ua – сайт, відомий досить індивідуальною точкою зору на події в Україні та в світі. Однак у нього є своя аудиторія.

obozrevatel.com також є одним з найбільш рейтингових новинних сайтів України. Відрізняється своєю соціально-політичною спрямованістю. Цікаво, що відсоток охоплення аудиторії, тобто кількість унікальних відвідувань, тут стабільно зростає.

replyua.net. Знайомство з цим ресурсом починається з рубрик: тут увага зосереджена на гострих темах, наприклад, окремими темами-розділами виділені «Крим», «АТО», «Київ».

vesti-ua.net – новинний ресурс соціальної спрямованості. Пенсійна реформа, заробітні плати, економічні прогнози – це ті теми, що розташувалися в «Топі» сайту.

telegraf.com.ua Трохи незрозуміла система навігації по сторінці і суміш новин не відразу дають можливість розібратися що тут до чого. Проте, оригінальні новини мають свого читача.

facenews.ua опубліковує статті для широкої аудиторії. Тут і гарячі політичні події, і новини з життя знаменитих і багатих, і спецпроекти, що розповідають про загадки всесвіту і провідні історичні розслідування.

nv.ua «Новий час» – великий портал, що включає і спецпроекти, і живий журнал. Новини світу, України, спорт, техніка і рубрика «LOL» роблять його цікавим і сучасним.

Update: Замикають двадцятку найбільш відвідуваних новинних сайтів України такі портали як: depo.ua, liga.net, news.enovosty.com, unian.net, gazeta.ua

Безумовно, вони намагаються завжди бути на вістрі сьогодення і активно залучають віртуальну аудиторію, в тому числі і в соціальних мережах. Бути може, багато хто з нас не дивляться телевізор і живуть в режимі онлайн, однак нам не дають забути, що реальний світ існує, і все, що відбувається з ним – відбувається і з нами.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu