Новини

Новинні сайти України: топ популярних ресурсів

13 Серпня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Рейтинги сайтів – питання дуже тонке. По-перше, складати їх можна, оцінюючи ресурс з самих різних параметрів. По-друге – ці параметри постійно перебувають в русі. Наприклад, можна скласти рейтинг онлайн-магазинів за останній рік по заявленому ними чистому доходу. Або за процентним співвідношенням купівельного попиту. Або по зростанню популярності. Однак всі ці досягнення – категорія змінна, і через місяць можна побачити вже інший результат.

Рейтинг новинних сайтів – ще більш цікаве питання. Такі портали новин вельми затребувані, багато хто з них ведуть до того ж не зовсім чесну політику, буквально заманюючи відвідувачів на свої сторінки рекламними постами з гучними і скандальними заголовками. Інші ж намагаються підтримувати статус серйозних видань і вважають за краще просувати популярність іншими методами, наприклад, наповнюючи ресурс якісними і оригінальними статтями. В цьому випадку рейтинг за кількістю відвідувань не дає об’єктивного результату.

Складаючи даний рейтинг, ми будемо користуватися 2 характеристиками (параметрами) сайтів:

  • унікальні перегляди;
  • позиція при пошуковому запиті;
  • Унікальні перегляди + позиція в пошуковому запиті.

Десятка лідерів

Спробуємо поєднати 2 показника в одній таблиці. Таким чином, ми зможемо отримати цікаві результати:

Рейтинг по кількості унікальних  переглядівНовинний сайтРейтинг за позицією пошукового запиту
1obozrevatel.com9
2segodnya.ua3
3korrespondent.net2
4censor.net.ua6
5tsn.ua
624tv.ua7
7telegraf.com.ua
8rbc.ua8
9bigmir.net5
10strana.ua

Дивно, але результат показує, що деякі сайти, що займають досить високі позиції в рейтингу унікальних відвідувань, при пошуковому запиті «Новини України» зовсім не потрапляють в десятку лідерів. Серед них і «корифей» новин TSN і рейтинговий «Телеграф». Є й такі ресурси, які зуміли зберегти баланс: «Сегодня», «Кореспондент», RBC. Однак найнезрозуміліша ситуація вимальовується з ресурсом obozrevatel .com: перша позиція за кількістю переглядів змінюється 9 місцем при пошуковому запиті.

Рейтинг за позицією пошукового запиту

UKR.NET – сайт, який першим з’являється при пошуковому запиті. При відкритті головної сторінки відразу стає зрозуміло, що ресурс дійсно прибутковий: реклама просто у вигляді посилань вишикувалася на обох полях. У той же час самі новинні статті розташовані акуратними «поличками» – рубриками. Знайти ту тему, яка цікавить в першу чергу не складно.

korrespondent.net стабільно займає місце в трійці лідерів за будь-яких параметрів оцінювання. Головна сторінка представляє новинні сюжети під різними соусами: і в рубриках, і у вигляді відео/фотоматеріалів, і як думки з приводу будь-яких подій. Одним словом, тут обов’язково знайдеш що-небудь на свій смак.

segodnya.ua – теж один з лідерів українського рейтингу. Унікальні свіжі новини, відмінно продуманий дизайн веб-ресурсу гідно представили віртуальну сторону газети «Сегодня».

gordonua.com. Відразу відзначимо, що новинний ресурс gordonua .com – це тільки частина величезного клубу читачів «Гордон». Реклама поводиться скромно, не відволікаючи від мети відвідування, тобто новин. Зате радують посилання на статті з промовистими заголовками і тематичними фотографіями.

rbc.ua. РБК-Україна – рейтинговий сайт, який займає стабільне серединне місце в двадцятці найбільш відвідуваних. Свіжі новини стрічкою розгортаються в міру публікації, тому свіжу публікацію можна знайти миттєво. Для підтримки інтересу читача пропонуються і барвисті скандальні новини зі світу політики і шоу-бізнесу.

24tv.ua – український новинний ресурс, віртуальна частина телеканалу «24». У сайту досить високий рейтинг за рахунок особливої подачі матеріалу, такого собі «стилю». Завдяки йому сайт формує і утримує власну аудиторію читачів.

bigmir.net ще один відвідуваний новинний сайт. Зручний інтерфейс допомагає відразу зорієнтуватися і знайти статтю на свій смак. Цікава рубрика «Топ-новини»: там дійсно хочеться затриматися.

censor.net.ua – сайт, відомий досить індивідуальною точкою зору на події в Україні та в світі. Однак у нього є своя аудиторія.

obozrevatel.com також є одним з найбільш рейтингових новинних сайтів України. Відрізняється своєю соціально-політичною спрямованістю. Цікаво, що відсоток охоплення аудиторії, тобто кількість унікальних відвідувань, тут стабільно зростає.

replyua.net. Знайомство з цим ресурсом починається з рубрик: тут увага зосереджена на гострих темах, наприклад, окремими темами-розділами виділені «Крим», «АТО», «Київ».

vesti-ua.net – новинний ресурс соціальної спрямованості. Пенсійна реформа, заробітні плати, економічні прогнози – це ті теми, що розташувалися в «Топі» сайту.

telegraf.com.ua Трохи незрозуміла система навігації по сторінці і суміш новин не відразу дають можливість розібратися що тут до чого. Проте, оригінальні новини мають свого читача.

facenews.ua опубліковує статті для широкої аудиторії. Тут і гарячі політичні події, і новини з життя знаменитих і багатих, і спецпроекти, що розповідають про загадки всесвіту і провідні історичні розслідування.

nv.ua «Новий час» – великий портал, що включає і спецпроекти, і живий журнал. Новини світу, України, спорт, техніка і рубрика «LOL» роблять його цікавим і сучасним.

Update: Замикають двадцятку найбільш відвідуваних новинних сайтів України такі портали як: depo.ua, liga.net, news.enovosty.com, unian.net, gazeta.ua

Безумовно, вони намагаються завжди бути на вістрі сьогодення і активно залучають віртуальну аудиторію, в тому числі і в соціальних мережах. Бути може, багато хто з нас не дивляться телевізор і живуть в режимі онлайн, однак нам не дають забути, що реальний світ існує, і все, що відбувається з ним – відбувається і з нами.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu