Spectr вподобав, Кар'єра

Сучасні резюме стають все більше схожі на профілі в Instagram і навіть Tinder

22 Серпня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Все частіше роботодавці отримують резюме з яскравими фотографіями та ілюстраціями – деякі претенденти навіть ставлять замість фото «бітмодзі». В основному такий креативний підхід показують представники покоління Z. Ось що думають про нестандартні резюме фахівці з найму.

Коли настав час оновити резюме 23-річний Валентино Богліачіно Буено, додав не тільки своє фото в овальній рамці. Він зробив водяний знак у вигляді своїх ініціалів і розтягнув по діагоналі через всю сторінку. Потім він виділив цілий пункт про важливі цифри у своїй кар’єрі – скількома акаунтами він керував, на скількох мовах він говорить і так далі.

«Я хотів зробити щось, що впадало б в очі, – пояснив Буено. Нещодавно він отримав підвищення до керуючого регіональним маркетингом в своїй компанії. – Думаю, так буде виглядати майбутнє резюме».

Самий одноманітний бізнес-документ з усіх переживає найсерйознішу трансформацію, чи хочуть цього роботодавці чи ні. Сумні чорно-білі резюме з пунктами йдуть в минуле. На роботу виходять представники покоління Z і їх резюме виглядають більш барвисто – в них можна побачити зображення маскотів їх коледжів, логотипи колишніх компаній і значки, що позначають хобі кандидата.

Здобувачі роками намагаються скласти резюме так, щоб воно виділялося на тлі інших. Попередні покоління грали зі шрифтами і горизонтальними лініями, але у покоління Z є більше нових цікавих прийомів. Багато прикріплюють до резюме фотографії, а хтось використовує бітмодзі – персоналізовані аватари, які зазвичай можна побачити в чатах і соціальних мережах.

Сучасні резюме стають все більше схожі на профілі в Instagram і навіть Tinder - career, spectrliked

Фото: Kayla McCullough

Нещодавно фітнес-стартап Mirror отримав резюме від кандидата на технічну посаду. До нього додавалося кілька фотографій здобувача – на одному знімку він був в костюмі, на інших вигулював собаку, йшов в похід і просто стояв на вулиці. За словами виконавчого директора стартапу, таке резюме більше було схоже на профіль в Tinder. У підсумку кандидата проігнорували.

Але деяким роботодавцям подобаються такі нестандартні резюме. Компанія Jeni’s Splendid Ice Creams одного разу отримала резюме від людини, яка зотіла влаштуватися в фінансовий відділ. В анкеті був аватар з крапелькою поту на лобі.

«Так кандидат показав, що готовий працювати в поті чола, – зауважив директор компанії Джон Леве. – Це важлива якість, яку ми цінуємо ».

Цей кандидат не отримав роботу, але Леве повідомив, що компанія найняла інших людей зі схожими креативними резюме. «Іноді звичайна інформація про освіту і досвід роботи на білому папері не дає уявлення про кращі якості людини», – сказав він.

Сучасні резюме в основному існують в цифровому вигляді – їх прикріплюють до електронних листів або завантажують в форму для подачі заявки – але іноді їх і роздруковують.

Сучасні резюме стають все більше схожі на профілі в Instagram і навіть Tinder - career, spectrliked

Фото: Valentino Bogliacino Bueno

Кадровики розповіли, що бачили резюме в «інстаграмних» кольорах – м’ятно-зеленому або пастельно-рожевому. Чиїсь анкети виглядають як справжні корпоративні буклети. А у кого-то вони прикрашені незвичайними малюнками. Але не всім подобається такий креатив – деякі співробітники HR вважають, що до резюме потрібно ставитися серйозніше і не використовувати бітмодзі замість фото.

Кеті Беркі, глава відділу кадрів HubSpot, каже, що в резюме взагалі не повинно бути фотографій. «Їм місце в ваших особистих облікових записів в соціальних мережах або в профілі сайту для знайомств, а не в резюме, – каже вона. – Те, як ви виглядаєте, ніяк не впливає на ваші здібності на обраної позиції. Так що фотографії, бітмодзі та інші штуковини часто тільки відволікають ».

В одну школу біля Індіанаполіса якось прийшло резюме, в якому кандидат був зображений у вигляді бітмодзі. Таку анкету керівництво школи вирішило неприйнятним. «Ні, ми не старі буркотуни, які не розуміють, що таке бітмодзі, – пояснює Еріка Постума, вчителька хімії. – Але це виглядало дуже по-дитячому ».

У липні платформа Glassdoor провела майстер-клас для понад два десятки студентів, які планують проходити літню практику в різних компаніях. Джеймі Хітсенс, менеджер з підбору талантів, порадив їм прибрати з резюме фото і інформацію про особисті захоплення, якщо вона не стосується майбутньої роботи. «Ви ж не хочете, щоб вона відволікала від суті», – сказала вона.

Однак Кайла Маккален, з Університету Оклахоми, з нею не згодна. Дівчині 21 рік, і її резюме виконано досить яскраво. На піар-курсах інструктор розповів їй про важливість створення особистого бренду і про те, що його потрібно показувати в резюме. В результаті креативне резюме допомогло їй отримати кілька пропозицій про роботу, серед яких було проходження практики в піар-компанії з Остіна. Тепер Кайла навіть не думає про те, щоб зробити своє резюме менш яскравим.

«Я впевнена, що більше ніколи не повернуся до чорно-білого резюме», – сказала вона.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu