Кар'єра, Новини, Поради

П’ять найпоширеніших помилок фрілансерів і як їх уникнути

18 Грудня, 2020

Фріланс дає не тільки більше гнучкості, а й більше відповідальності. Дуже легко застрягти в болоті посередніх проєктів і нескінченному пошуку клієнтів. Щоб отримувати хорошу і високооплачувану роботу, а також уникнути помилок, які здійснюють багато початківців фрілансерів, зверніть увагу на ці п’ять порад.

Забезпечте стабільний потік клієнтів

Багато фрілансерів застряють в нескінченному циклі: спочатку потрібно виконати роботу, а потім відразу починати шукати нову. Однак  за пошуки проєкту ніхто не платить. Замість цього можна створити систему, яка буде надавати регулярні замовлення.

Забезпечити стабільний потік клієнтів допоможе привабливий для них контент.

  • Графічний дизайнер може викладати свої роботи на спеціальні сайти, наприклад Dribble.
  • Копірайтерам підійде написання статей і створення подкасту, орієнтованого на бажану аудиторію.

Ви також можете співпрацювати з іншими фахівцями. Головне – робити це на регулярній основі, щоб стабільно залучати замовників.

Знайдіть свою відмінну рису

Коли клієнтові потрібно зробити замовлення, він переходить на сайт і переглядає доступні пропозиції. Щоб він звернув увагу саме на вас, потрібно показати, чим ви відрізняєтеся від інших.

Це може бути як портфоліо, спрямоване на вузьку аудиторію, так і подкаст, в якому ви розповідаєте про те, як зробити хорошу рекламу. Таким чином ви зможете виділитися серед конкурентів, довести свою цінність і залучити клієнтів. Люди будуть приходити з конкретними цілями саме до вас, а не просто до будь-якого фрілансера.

Пропонуйте рішення для конкретних проблем

Багато фрілансерів пропонують дуже широкий спектр послуг. Однак ефективніше представляти свої можливості як інструмент для вирішення певних завдань. Так вам буде легше презентувати себе клієнту, а йому – простіше зробити вибір.

Наприклад, ви можете створити конкретний план роботи, що складається з декількох кроків, власний пакет послуг або стратегію, яка застосовується для кожного замовника.

Запитайте себе, які саме проблеми ви хочете вирішувати.

  • Якщо ви копірайтер та ілюстратор, то ви можете запропонувати рішення відразу двох потреб. Не обов’язково бути кращим письменником або художником, головне – знайти нішу, в якій у вас буде менше конкуренції.
  • Ви також можете спеціалізуватися на чомусь конкретному і пропонувати свій досвід і навички в цій сфері. Наприклад, створювати цільові сторінки, писати комерційні тексти або ж розробляти стратегію email-маркетингу.
  • Якщо ви дизайнер додатків, то можете зосередитися на розробці певного типу програми.

Коли ви виберете свою нішу, вам стане легше не тільки стандартизувати процес роботи і підвищити ефективність її виконання, але і пояснити клієнтам, чому саме ви займаєтеся і продаєте послуги.

Делегуйте завдання

Багато фрілансерів і власників бізнесу прагнуть робити все самостійно. Вони визначають вартість свого часу для інших, але при цьому забувають про його цінності для себе і беруться за кожне ліпше завдання.

Щоб досягти більшої ефективності, корисно делегувати те, що у вас виходить найгірше або забирає багато часу. Для цього можна скористатися віртуальним помічником. Він може залучати більше потенційних клієнтів, більш ефективно використовувати контент і шукати людей для співпраці.

Таким чином ви зможете зосередитися на важливих справах, що приносять реальну цінність.

Уникайте погодинної оплати

І нарешті, остання поширена помилка серед фрілансерів – розрахунок вартості роботи по часу, а не за цінністю, яку вона надає клієнту. Річ у тому, що в міру розвитку навичок і збільшення швидкості, на виконання проєктів буде йти менше годин – а значить і отримувати ви теж будете менше.

Розрахувати вартість пакету послуг непросто, однак такий підхід вигідніше. Ваш час обмежений, і головна мета – використовувати його як можна більш ефективно, не втративши при цьому якість виконуваної роботи і прибуток.

Вартість на основі цінності також набагато легше пояснити клієнтам. Зазвичай у них немає конкретного орієнтира, за яким вони можуть визначити розумну ставку і кількість годин, які потрібні для проєкту. Однак вони точно розуміють, яку користь він принесе.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu