Історії, Поради

Як не перебивати співрозмовника

28 Серпня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Звичка перебивати людину, з якою ви спілкуєтеся, може негативно позначитися на вашій кар’єрі і просто зіпсувати відносини зі співрозмовником. Розповідаємо, звідки вона зазвичай береться і як від неї позбутися.

Іноді перервати співрозмовника просто необхідно – наприклад, якщо мовець відійшов від суті і вам потрібно відновити контроль в бесіді.

Але частіше це ознака токсичного спілкування. Якщо ви постійно когось перебиває, то у співрозмовника може скластися враження, що у вас немає часу його вислухати, що ви ставите свою думку вище інших або що в цій розмові важливий тільки один учасник.

Якщо ви жінка, яка намагається, щоб її почули в чоловічому колективі, то вам напевно все це знайомо. Дослідження показало , що чоловіки частіше перебивають співрозмовників, ніж жінки. В іншому дослідженні , проведеному в 2014 році, за трихвилинний розмову учасники чоловічої статі перебили жінок в середньому 2,1 рази, а в бесідах з чоловіками вони це робили тільки 1,8 рази.

Але люди не завжди перебивають один одного в спробі показати власну важливість. Часто це бажання обумовлено захопленням або соціальним неспокоєм. А ще людей притягує «когнітивна завершеність» – тобто відсутність двозначності в пропозиціях і висновках. Тому вони перебивають співрозмовника, щоб підтвердити ту чи іншу думку і не залишити будь-якого непорозуміння.

Як не перебивати співрозмовника - porady, story

Людина може переривати вас в спробі зблизитися. Наприклад, коли він намагається закінчити за вас пропозицію. Або ж коли співрозмовник перериває вашу мову короткими, ствердними коментарями, як би показуючи, що він вас розуміє або теж переживав такої ж досвід. Але на жаль, такі перебивання викликають тільки негативний ефект.

Коли перебивання стають поганою звичкою і завжди супроводжують ваше спілкування нарівні з посмішкою і киванням, вони можуть зіпсувати вам будь-яка взаємодія з людьми.

Спіймати себе на такій звичці – це перший крок до виправлення. Ось що потрібно зробити ще, щоб від неї позбутися.

Сприймайте розмову як можливість чогось навчитися

Наступного разу, коли у вас виникне бажання когось перебити, задумайтеся – чи додасть ваша репліка що-небудь до розмови або ви будете даремно стрясати повітря. Складно чогось навчитися, якщо ви не припините говорити і не почнете слухати. Спробуйте витягувати з кожної бесіди щось корисне – наприклад, слухайте, щоб розуміти співрозмовника, а не перебивайте його.

Якщо ви перебиває людей в спробі з ними зблизитися, вам особливо стане в нагоді ця рада. Співрозмовнику явно сподобається, що ви слухаєте його, не перериваючи. Звучить просто, але в цьому вся складність поганих звичок – здається, що від них легко позбутися, але коли ви пробуєте це зробити, то розумієте, що не все так просто. Якщо ви поставите перед собою мету навчитися слухати, то вам буде легше, ніж якби ви просто хотіли освоїти цю навичку.

Використовуйте медитаційні техніки

На заняттях з йоги та медитації вчителя часто використовують техніки правильного дихання, щоб змусити учнів зосередитися на моменті. Якщо під час бесіди ви помітили, що думаєте про щось своє і не слухаєте співрозмовника, зверніть увагу то, як ви дихаєте – це допоможе вам не відволікатися від розмови.

Правильне дихання допомагає заспокоїтися, а значить, вам буде легше сприймати інформацію. Така дихальна пауза дасть вам можливість вирватися з павутини власних думок і поглянути на них зі свіжою точки зору. І коли настане час відповідати, ви можете сказати що-небудь більш корисне і релевантне.

Повторюйте основні ідеї співрозмовника

Цю техніку називають рефлексивним слуханням: коли ви слухаєте співрозмовника, ви намагаєтеся зрозуміти основну думку, яку він хоче до вас донести, а потім озвучуєте її.

Використовуйте конструкції на зразок: «Значить, ви говорите, що …» або «Ви хочете сказати, що …» Така вправа змушує вас концентруватися на тому, що говорить співрозмовник, а не тільки думати про те, що ви відповісте. Зрозуміло, слід враховувати контекст – якщо людина говорить вам, що голодний, не варто відповідати йому: «Так значить, ти хотів би поїсти».

Не соромтеся своєї проблеми

Якщо ви постійно перебиває людей, можливо, варто їх про це попередити і сказати, що ви працюєте над усуненням цієї поганої звички. Попросіть співрозмовника робити вам зауваження, якщо ви перериваєте його без потреби.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu