Кар'єра, Люди, Новини, Поради

Помер Тоні Шей: він керував Zappos і продав свої компанії Microsoft і Amazon. Ось його 10 уроків лідерства

02 Грудня, 2020

Тоні Шей успішно побудував і продав дві компанії: Link Exchange за $265 млн купив Microsoft, а інтернет-магазин взуття Zappos.com за $1,2 млрд – Amazon. Публікуємо 10 уроків лідерства з його книги «Доставляючи щастя».

Що сталося

Колишній генеральний директор інтернет-магазину Zappos Тоні Шей загинув під час пожежі у власному будинку. Про це написали на сайті компанії в листі від імені нинішнього генерального директора Кедар Дешпанде.

Тоні Шей пішов з поста генерального директора компанії Zappos в серпні 2020 року після 21 року правління. Також Шей був співзасновником рекламної інтернет-мережі LinkExchange, яку він продав Microsoft у 1998 році за $265 млн. Потім у 1999 році приєднався до Zappos, яку Amazon придбала у 2009 році за $1,2 млрд, щоб стати експертом в корпоративній культурі.

Він написав книгу «Доставляючи щастя», яку New York Times назвала бестселером у 2010 році.

Уроки лідерства Тоні Шея

Урок №1. Пристрасть збільшує ваші шанси на успіх

Якщо ви хочете добитися успіху, вам потрібно знайти те, чим ви захоплені. Багато підприємців занадто захоплені грошима, які вони можуть заробити. Однак насправді це може знизити їх шанси на успіх.

Як говорить Тоні, «коли люди управляють бізнесом, яким захоплені, він зазвичай має більше шансів на успіх».

Коли ви захоплені чимось, ви можете старанніше працювати і надихати інших робити те ж саме. І якщо ви зіткнетеся з негараздами, у вас буде бажання йти далі.

Урок № 2. Зрозумійте, що насправді мотивує людей

У своєму бестселері «Драйв: дивовижна правда про те, що нас мотивує» Деніел Пінк говорить про те, що пряма винагорода, наприклад бонуси або підвищення заробітної плати, може знизити продуктивність співробітників.

Він також припускає, що внутрішні чинники, наприклад, натхнення від своєї роботи, набагато важливіше для мотивації.

Тоні Шей прекрасно ілюструє цей принцип: Zappos пропонує своїм новим співробітникам $4 тис. за звільнення. Концепцію розробили для того, щоб відсіяти співробітників, які працюють тільки заради грошей.

Цією можливістю скористалися лише 3% співробітників з моменту запуску програми.

Урок № 3. Вчіться на своїх помилках

Створення та продаж Link Exchange за $265 млн може здатися помилкою, яку був би радий зробити будь-який підприємець, але Тоні заявив, що йому не подобається його перша компанія.

Його помилка полягала в тому, що він занадто пізно спробував створити корпоративну культуру. У випадку з Zappos він впровадив її з самого початку.

Урок №4. Зосередьтеся на клієнті, а не на продукті

Багато підприємців настільки зосереджуються на пропонований продукт або послугу, що в кінцевому підсумку забувають про свого клієнта. Тоні Шей хотів бути відомий як творець не кращого інтернет-магазину взуття, а компанії з найкращим обслуговуванням клієнтів.

Він говорив, що насправді він не такий захоплений взуттям, як відмінним обслуговуванням клієнтів – це те, що його надихає.

Урок № 5. Говоріть зі своїми співробітниками

Ми розуміємо, що щасливі співробітники працюють краще. Але як цього досягти?

Тоні пропонував простий рецепт: «Просто поговоріть зі своїми співробітниками. Запитайте їх, що зробило б їх щасливими ». І потім дайте їм це. Співробітники компанії, наприклад, говорили, що їх зроблять більш щасливими заняття йогою, особистий тренер і безкоштовні обіди.

Як показав Zappos, це може стати неймовірно ефективним способом.

Урок № 6. Цінності компанії – це не порожні гасла

У Zappos є 10 основних цінностей і на них спираються, коли приймають всі рішення в компанії як на стратегічному, так і на повсякденному рівні.

Успіх співробітників в компанії безпосередньо залежить від того, наскільки вони дотримуються цих основних цінностей. Якщо їм не вдається їх дотримуватися, то це привід для звільнення.

Урок № 7. Підтримуйте свій персонал

У Zappos вас повністю підтримають, якщо ви працюєте згідно з цінностями компанії. Наприклад, одного разу співробітник служби підтримки проговорив з клієнтом більш як сім годин.

У багатьох компаніях витратити цілий робочий день на відносно невеликі замовлення буде вважатися неймовірно непродуктивним. Однак в Zappos таке обслуговування клієнтів вітається.

Урок № 8. Зрозумійте, що робить вас щасливими

Тоні Шей вже керував венчурним фондом і вкладав гроші в багато компанії, коли перший раз інвестував в Zappos. Однак протягом року Тоні зрозумів, що в бізнесі йому більше подобалося саме управляти молодими компаніями, а не просто інвестувати в них.

Урок № 9. Дивіться на себе як на помічника

Тоні Шей вважав, що основна мета підприємця – дати людям можливість виконувати свою роботу найкращим чином. Тоні також знав, як бути задушеним корпоративною культурою. Він кинув свою першу роботу в Oracle всього через п’ять місяців. Тому в Zappos він створив середовище, яке дозволило співробітникам повністю реалізувати свій потенціал.

Урок № 10. Зв’язки, великі чи маленькі, можуть створювати можливості

Тоні розповідав про урок, який він отримав від одного зі своїх ділових партнерів Фреда Мосслера. Під час виставки взуття Мосслер запросив на вечерю не керівника великої компанії, а представника дуже маленької марки. І хоча цей бренд практично не вплинув на прибуток Zappos, Фред Мосслер цінував ці відносини.

Надалі представник невеликої фірми став президентом компанії, яку придбав Zappos. І якби Мосслер думав не про зв’язки, а про вигоду – угода б не відбулася.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu