Від авторів, Гаджети, Діти

Як школярам не користуватися мобільними телефонами під час уроків – Yondr як ключ до вирішення проблеми

05 Вересня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

«Прибери телефон». «Досить листуватися». «Прибери камеру». «Не гортай інстаграм на уроці». Ці слова знайомі багатьом учителям і учням в епоху смартфонів. Тепер же проблему збираються вирішити більш кардинальних методом.

Більшість сучасних підлітків не бачили світ без мобільних телефонів – згідно зі звітом Pew Research Center, у 95% всіх тінейджерів є свій смартфон або доступ до телефону батьків, а 45% майже постійно знаходяться онлайн. Через це викладачам досить важко вчити дітей, чия увага часто прикута до пристроїв.

Як школярам не користуватися мобільними телефонами під час уроків - Yondr як ключ до вирішення проблеми - dity, gadzhety, vid-avtorivЯк школярам не користуватися мобільними телефонами під час уроків - Yondr як ключ до вирішення проблеми - dity, gadzhety, vid-avtoriv

У багатьох школах діють правила, що забороняють або обмежують використання смартфонів під час навчального дня, а вчителі або віднімають у учнів пристрої, або роблять їм зауваження.

У Великобританії ж вирішили ввести більш кардинальні заходи. В цьому році більше тисячі британських шкіл будуть використані систему чохлів Yondr, які не дають учням користуватися смартфонами в класі.

Щоранку учні прибиратимуть свої телефони в спеціальні індивідуальні чохли з магнітним замком. Відкрити його можна тільки в кінці навчального дня – для цього потрібно буде докласти чохол до спеціальної станції в школі.

Як школярам не користуватися мобільними телефонами під час уроків - Yondr як ключ до вирішення проблеми - dity, gadzhety, vid-avtoriv
Фото: PR Company Handout

Сама концепція не нова – музиканти і виконавці користуються чохлами Yondr, щоб глядачі не записували їхні виступи ще з самого запуску компанії в 2014 році. Але останнім часом чохли стали з’являтися і в американських школах. «Цього року попит на них збільшився втричі», – говорить Келлі Тейлор, офіційний представник Yondr.

Еллісон Сілвестрі, колишній директор школи в Сан-Лоренцо на сході від Сан-Франциско, ввела використання чохлів Yondr в своєму навчальному закладі три роки тому. За її словами, результати були «неймовірними» – на уроках учні приділяли набагато більше уваги навчанню. Зменшилася і кількість скарг на демонстративну непокору і неповажне звернення до вчителів. «Було так приємно бачити, що учні спілкуються один з одним і дорослими», – згадує Сілвестрі.

16-річний Едвард Хуанг брав участь в тестовій програмі з використання Yondr перед офіційним введенням чохлів в школі Сан-Матео на початку цього навчального року. Враження у нього були змішані. Він зауважив, що поведінка його однолітків змінилася. «Вони більше не відволікаються, – сказав Едвард. – Навіть коли ви лише зрідка відволікаєтеся на телефон, наприклад, поглянути на час або перевіряєте повідомлення, це все одно впливає на вашу залученість. Ми стали більше спілкуватися один з одним. Всі говорять, що ненавидять Yondr, але зате у нас з’явилася тема для розмов ».

Однак деякі діти скаржаться, що у них були проблеми, через те, що вони не змогли перевірити телефон – наприклад, якщо не відповіли на важливий дзвінок.

Крім того, школярі вже навчилися зламувати чохол. Кілька днів тому в Instagram з’явився аккаунт, де розповідається, як зламати замок Yondr.

Як школярам не користуватися мобільними телефонами під час уроків - Yondr як ключ до вирішення проблеми - dity, gadzhety, vid-avtoriv
Фото: Monkey Business Images / REX

Не у всіх навчальних закладах телефони замикаються на весь день – у вищій школі лідерства в Сан-Франциско учні можуть діставати смартфони з чохла під час обіду. Директору школи Бет Сілбергельд подобається концепція Yondr, тому що учні продовжують нести відповідальність за свої пристрої. «Ми не в праві конфісковувати і зберігати речі, – каже вона. – У деяких школах телефони зберігаються в шафках і це велика відповідальність для викладацького складу ».

Не всі учні задоволені введенням нових заходів. «Старшокласники вірять, що програму ввели через них, – каже Сілбергельд. – Вони кажуть: “Ми вели себе погано, тому ви так з нами вчинили”. Але насправді ми просто роками помічали, що деякі методи не працюють – наприклад, що марно просити учнів прибрати телефони або віднімати їх ».

В одній зі шкіл в Берклі Yondr буде використовуватися в тестовому режимі тільки в одному класі – решта школи буде вчитися за старими правилами. Шкільна політика забороняє учням користуватися телефонами на заняттях – в минулому році Ангела Коппола, яка веде історію у 10 і 11 класів, забирала по шість телефонів за урок.

«Дорослі ледь справляються зі звиканням до смартфонів, так що нам потрібно проявляти співчуття до дітей, які з нею виросли», – вважає вчителька.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu