Соціальні медіа

Як просувати в Instagram малий та середній бізнес?

09 Вересня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

В Україні інстаграм одна із трьох найпопулярніших соц мереж. Якщо ваш бізнес тільки починає рости, майданчик може стати хорошим стартом для розвитку маркетингу. З чого почати? Розповідаємо 10 правил для просування в Instagram малого та середнього бізнесу.

1. Не бійтеся Instagram

У 2010 році SMM був потрібен не всім, але в 2019 доводиться виходити з social jail. Маркетингу в соціальних мережах не уникнути.

Якщо у вас немає візуального контенту, ви сумніваєтеся, чи знайдете аудиторію свого продукту на платформі, у вас немає досвіду (і інші причини, чому «ні») – просто спробуйте. Ймовірно, ви помилилися в прогнозах, і можете успішно пропонувати свої товари та послуги на платформі Instagram.

2. Не прагніть охопити багато каналів

На перших етапах просування зосередьтеся на Facebook і Instagram – це рекомендують зробити компанії, які швидко виросли з стартапу в успішний бізнес.

Scentbird – американський сервіс доставки парфумів по підписці – масштабувався на ринку США з 0 до $2,5 мільйона щомісячних витрат на маркетинг і за перші півроку роботи залучив 20 тисяч передплатників на послуги завдяки Facebook і Instagram. Олег Попов, Head of Growth в Scentbird, зазначає, що неуважне ставлення до цих майданчиків загрожує втратою масштабу:

«Вашим основним каналом завжди буде або Facebook, або Google – в деяких випадках порівну. Якщо ви не освоїли ці принципові канали, значить у вас ніколи не буде скейлу. Взагалі, можна довгий час фокусуватися тільки на Facebook і Instagram, поки ви ростете, і змушувати їх працювати. Якщо вони не працюють – треба міняти продукт».

3. Не забувайте про Facebook Pixel

Це базове правило, яке діє незалежно від каналу просування. Facebook Pixel – фрагмент коду, який потрібно згенерувати в Facebook Ads Manager і додати до коду веб-сайту. Мітка збере і передасть в рекламний кабінет дані про те, як клієнти поводяться перед звершенням конверсії, що взагалі вони роблять на сайті і чи відповідає це вашим очікуванням.

Не нехтуйте установкою цього інструменту і збирайте дані про поведінку потенційних клієнтів.

4. Не дозволяйте хештегам вас обдурити

Не використовуй багато хештегів – вони неефективні. Якщо їх занадто багато, Instagram заблокує публікацію або обмежить видачу оголошення. Більше результату вам принесе правильно налаштований таргетинг.

5. Не прагніть охопити всіх користувачів

Здається, є продукти, які створені для просування в Instagram – наприклад, пов’язані з подорожами. Навіть якщо це ваш випадок, детально і уважно опрацюйте таргетинг.

6. Не забувайте про документи

Сплачуйте рекламу офіційно – це необхідно компаніям, щоб отримати документи про витрати на рекламу в соціальних мережах. За цими документами в тому числі можна відшкодувати ПДВ. З ними бухгалтерія зможе зафіксувати, на що ви витратили бюджет, і офіційно підтвердити ці витрати в податковій.

Заміна країни в рекламному кабінеті, яку практикують деякі компанії і індивідуальні підприємці, щоб не платити ПДВ, порушує умови використання рекламної платформи і не вирішує завдання офіційного підтвердження витрат.

Безпосередньо Facebook не надає документи про витрати на рекламу. Їх можна отримати, працюючи з агентством в пакеті з іншими послугами, або окремо, оплачуючи рекламу через маркетингового партнера соціальної мережі.

7. Не креативте “в холосту”, без мети

Щоб розповісти історію про бренд, який тільки виходить на ринок, використовуйте відеокреативи – в них можна показати більше переваг в одному оголошенні. До того ж користувачі набагато краще взаємодіють з відео, ніж зі статичним креативом.

При виборі плейсменту зверніть увагу на Stories: за статистикою, вони майже завжди коштують дешевше інших місць розміщення. Якщо у вас багато товарів, які можна показати, використовуйте динамічну рекламу на індивідуальній основі каталогу і ретаргетинг.

8. Не грубіть клієнтам

У Instagram ваше спілкування з аудиторією стає особистим і персональним. «Починаючим рекламодавцям варто відразу звернути увагу на якість опублікованого контенту і, що дуже важливо, на якість спілкування з потенційними покупцями. Ніякі механіки залучення не подіють, якщо покупцеві від імені компанії нахамити або проігнорують звернення.

9. Не чекайте миттєвих лідів

Як і будь-якому алгоритму, Instagram потрібно навчитися доставляти вашу рекламу правильним користувачам.

Денний бюджет на рекламу сильно залежить від вартості вашого продукту. Стратегія продажу годинників за 100 тисяч гривень і капкейків по 30 гривень будуть відрізнятися. Розрахуйте вартість конверсії та визначте денний бюджет реклами так, щоб він покривав мінімум п’ять конверсій.

10. Не залишайте все як є

Не забувайте аналізувати результати і тестувати гіпотези за допомогою дашборда Facebook Ads Manager і спліт-тестування. Про всі інструменти для вимірювань і аналітики читайте на Facebook Business.

Як отримати максимум від Instagram

Коротке резюме: просування може бути ефективним для будь-якого бізнесу. Для цього:

  • не бійтеся використовувати платформу для вашої аудиторії, навіть якщо, на перший погляд, це складно;
  • зосередьтеся на каналі і робіть просування якісним;
  • збирайте дані про аудиторію за допомогою Pixel, щоб використовувати їх для просування;
  • # мінімалізм, і цим все сказано;
  • детально опрацьовуйте таргетинг, щоб не витрачати бюджет на нерелевантних користувачів, але в той же час не робить аудиторію занадто вузькою;
  • для повної впевненості в інструменті оплачуйте рекламу офіційно;
  • вибирайте формати, які підходять саме вашим цілям;
  • ставтеся до клієнтів з повагою – багато хто з них можуть використовувати Instagram для прямої комунікації з вами;
  • не шукайте чарівну кнопку і моментального зльоту продажів;
  • аналізуйте результати і шукайте точки зростання.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu