Стартапи

Презентація для інвестора електронною поштою, як зробити це ефективно?

09 Вересня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

У інвесторів є лише кілька хвилин на те, щоб ознайомитися з вашою презентацією.

Вже скоро, на щорічній конференції у Львові – IT-Arena, буде проходити масштабна подія для стартапів – Startup Competition. 50 команд, які вибираються серед сотень заявок, представляють свої проекти журі. На фоні цієї великої події для стартап-світу в Україні, розповідаємо як привернути увагу потенційних інвесторів, надіславши презентацію електронною поштою.

Підприємець Бретт Фокс радить приділяти особливу увагу ПЕРШОМУ СЛАЙДУ – саме від нього залежить, чи зверне інвестор увагу на ваш проект або проігнорує його.

Колись я терпіти не міг відправляти інвесторами лист з презентацією про мій проект. Мені здавалося, що це лише знижує мої шанси на реальне з’ясування стосунків.

Презентація для інвестора на пошті – це все одно, що фільм без саундтреку. Інвестор може її подивитися, але він не почує моїх цінних коментарів про проект.

Так що, коли я зустрівся з одним відомим венчурним інвестором Кремнієвої долини, назвемо його Рауль, я був дуже здивований, коли він попросив скинути презентацію. Я сподівався, що він, як і більшість людей, з якими я мав справу, просто погодиться на зустріч.

І все ж я скинув йому нашу презентацію. Я думав, що Рауль мені ніколи не відповість, але на наступний день його помічник зв’язався зі мною і запитав, коли я зможу зустрітися з інвестором.

Через три зустрічі Рауль погодився вкласти в мою компанію $6 мільйонів. Ми могли закрити раунд А інвестування на $12 мільйонів, який ми намагалися завершити вже два роки.

Я запитав у Рауля, чому він погодився на зустріч після перегляду нашої презентації. Його відповідь відкрила мені очі: «Я призначив зустріч, тому що зрозумів, чим ви займаєтеся і мені було цікаво в це інвестувати».

Іншими словами, презентація, яку ви відправляєте інвесторам по електронній пошті, повинна бути самостійною і вміти добре презентувати ваш проект.

При цьому вам буде важче розповісти про свій стартап, ніж якби ви розмовляли з інвестором особисто або по телефону.

У листі не передати вашу інтонацію. Все, що у вас є це одна презентація. Ось як скласти презентацію для інвестора, щоб вона була ефективною.

Не перевантажуйте лист текстом

Відразу переходьте до справи. Якщо ви надішлете інвестору довгого листа, він може не захотіти відкривати прикріплену презентацію. Складіть своє послання наступним чином:

Здрастуйте, інвестор такий-то.
На ваше прохання висилаю презентацію про наш проект. Будь ласка, повідомте, якщо у вас виникнуть будь-які питання.
З повагою, такий-то

Перший слайд – найважливіший, з нього має бути зрозуміло, що у вас за проект

Подивіться на перший слайд своєї презентації. Дивлячись на нього потенційні інвестори повинні відразу зрозуміти три речі:

  1. Чим ви займаєтесь.
  2. Чому ви в десять, у сто разів краще конкурентів або чому ви унікальні і корисні.
  3. Наскільки великі можливості вашого проекту.

Перший слайд повинен розповісти інвесторам все найважливіше. Вам пощастить, якщо інвестор приділить йому дві хвилини – швидше за все, він буде дивитися на нього всього 10 секунд.

Покажіть перший слайд незнайомій з вашим бізнесом людині

Нехай він подивиться на нього приблизно 20 секунд. Потім приберіть слайд і дізнайтеся, що він зрозумів. Задайте наступні питання:

  • Чим займається ця компанія?
  • Чому вона краще конкурентів?
  • Наскільки вона краще?
  • Наскільки великі її можливості?

Якщо людина дає не ті відповіді, які ви очікували почути, значить слайд ще варто доопрацювати. Решта ж слайдів повинні давати додаткову інформацію про те, що ви розповіли на першому. Але саме перший слайд приведе вас до зустрічі, яку ви бажаєте – віч-на-віч.
Ваш перший слайд повинен змусити ваших потенційних інвесторів “Вау!”

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu