Безпека, Бізнес

4 поради для бізнесу в епоху великих даних

29 Жовтня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Дані називають новою валютою, але багато організацій не знають їх справжню цінність – менше половини ІТ-керівників повністю впевнені в своїй здатності управляти даними. Тож давайте розбиратися, що таке BIG DATA.

Кожна людина – непрочитана книга, але бажаючих прочитати її все більше. Сучасні технології одночасно спрощують і ускладнюють це завдання. За оцінками аналітиків, до 2020 року кожен житель Землі буде щомиті генерувати дані, обсяг яких еквівалентний 8 мільярдам романів. Для компаній шалена злива даних повинна була стати благословенням, але, як показало дослідження Oracle Rediscovering trust in your data and security, в якому взяли участь понад 5500 фахівців і керівників з 25 країн, вони не справляються з потоком даних. Ось чотири поради, які дозволять навчитися етично керувати даними, а також захищати і використовувати їх.

4 поради для бізнесу в епоху великих даних - business, bezpeka4 поради для бізнесу в епоху великих даних - business, bezpeka

Підвищіть якість даних.

Тільки 40% керівників впевнені в тому, що їх компанія здатна витягти цінні знання з даних. У невеликих компаній виходить гірше, ніж у великих, а й останні зазнають труднощів, не справляючись з величезними обсягами даних. Але реальна проблема не в кількості, а в якості – надійності та достовірності – даних.

Здобута з даних інформація цінна, тільки якщо компанія може повністю покладатися на неї при прийнятті рішень. Щоб інформація відповідала очікуванням, важливо правильно підбирати технології для її вилучення. Використання предиктивної аналітики з вбудованими механізмами машинного навчання дозволить робити точніші прогнози.

Використовуйте прозорі методи збору.

Етичний світогляд стає необхідною умовою ведення бізнесу в сучасній цифровій і соціальній економіці. Організації прагнуть отримати максимальну вигоду з потоку даних про клієнтів, ринку і продаж. Але навіть якщо дані використовуються законним способом,  клієнти можуть відчувати себе незатишно від нав’язливої ​​демонстрації того, як багато ви про них знаєте. І тут важливо знайти правильний баланс.

Від етичного поводження з даними залежить довіра до бренду. Повністю впевнені в етичному поводженні з даними в їх компанії тільки 45% респондентів. ІТ-директорам необхідно налагодити тісну взаємодію з комерційними відділами – тільки спільними зусиллями можна гарантувати, що дані здобуті за допомогою чітких, прозорих методів і на їх використання отримано дозвіл від клієнтів.

Захищайте дані і репутацію.

Етичний підхід до даних тільки формується, але компанії недооцінюють важливість для довіри і репутації іншого, традиційного фактора. Тільки 55% керівників вважають, що безпечне управління даними важливо для мінімізації репутаційних ризиків. Такі небезпечні практики, як обмін файлами за допомогою зовнішніх хмарних сховищ, електронної пошти або флешки як і раніше широко поширені – з їх допомогою передається 30-40% всіх файлів.

Всього одне порушення безпеки може завдати непоправної шкоди репутації бренду, тому управління даними повинно бути на першому місці в порядку денному будь-якої організації. Щоб уникнути ризиків для репутації, як зовнішніх, так і внутрішніх, компанії необхідно прийняти стратегію управління даними, дотримуватися протоколи безпеки і навчити співробітників , як протидіяти загрозам.

Введіть відповідальність за дані.

Стратегія управління даними є менш ніж у половини компаній. Її формування починається з встановлення відповідальності. Управління даними можна розділити на три основні завдання: безпеку, якість і використання. Історично за першу відповідали ІТ, а за останню – бізнес-користувачі. За якість же даних ніхто не відповідав.

Однак, коли успіх компанії на ринку безпосередньо залежить від даних, функціональні підрозділи повинні розділити відповідальність за них з ІТ, тим більше що дані все частіше знаходяться в хмарі, поза прямого контролю ІТ. Необхідно прийняти і дотримуватися внутрішні протоколи роботи з даними. Це підвищить їх якість і дозволить робити більш надійні висновки, забезпечити їх захист та гарантує етичне поводження з інформацією.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu