Технології

Що таке Wi-Fi 6 і як він може поліпшити роботу інтернету?

29 Жовтня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Wi-Fi 6 з’явиться в цьому році і не тільки збільшить площу розповсюдження і швидкість інтернету, але і змінить спосіб взаємодії підключених пристроїв з роутером. Портал CNET зібрав відповіді на основні питання про новий стандарт.

Що таке Wi-Fi 6?

Wi-Fi 6 або 802.11ax – це новітня версія стандарту 802.11 для бездротової передачі даних, яка зазвичай і називається Wi-Fi. Це модифікація попереднього 802.11ac. Таким чином, Wi-Fi 6 не є принципово новою технологією, він просто дозволяє краще передавати сигнали від роутера до під’єднаних пристроїв.

А хіба був Wi-Fi 5?

Ні, раніше назви версій Wi-Fi були іншими і при цьому незрозумілими більшості людей. З цієї причини організація Wi-Fi Alliance запропонувала перейти до більш простого і зручного для користувачів позначенню стандарту. 802.11ax – це шоста версія 802.11, тому її назвали Wi-Fi 6. Попередні кілька поколінь теж отримають нові назви. Наприклад, існуючий стандарт 802.11ac стане Wi-Fi 5.

Яка швидкість буде у Wi-Fi 6?

Це спірне питання, і однозначну відповідь на нього можна буде дати тільки після повноцінного тестування. Однак за оцінками експертів, Wi-Fi 6 буде приблизно на 30% швидше Wi-Fi 5 – максимальна швидкість передачі даних за новим стандартом може скласти 10 Гбіт / с.

Попереднє тестування Wi-Fi 6, яке провів CNET, показало швидкість 1320 Мбіт/с. При цьому максимум Wi-Fi 5 за версією порталу – це 938 Мбіт / с.

Варто мати на увазі, що швидкість інтернету також буде залежати від провайдера, а багато хто з них поки не готовий запропонувати настільки швидку передачу даних. Крім того, всі переваги Wi-Fi 6 будуть по-справжньому помітні в місцях з великою кількістю підключених пристроїв, а в домашніх умовах різниця здасться менш суттєвою.

WI-FI 6 Маршрутизатор Asus ROG Rapture GT-AX11000

Коли з’явиться Wi-Fi 6?

Пройде деякий час, перш ніж почнуть продаватися роутери для Wi-Fi 6 від таких брендів, як Cisco, Netgear, Asus і TP-Link. Точних дат поки немає, але їх випуск очікується до кінця року. Тим часом, Wi-Fi 6 вже підтримують Samsung Galaxy S10, а також iPhone 11, iPhone 11 Pro і Pro Max. Швидше за все, наступне покоління ноутбуків і розумних пристроїв теж зможе підключатися до нового стандарту. Важливо, щоб його підтримували як роутер, так і пристрій, інакше переваги Wi-Fi 6 будуть непомітні.

Що таке Wi-Fi 6 і як він може поліпшити роботу інтернету? - tech

Хто розробив Wi-Fi 6?

Wi-Fi 6 створив Інститут інженерів електротехніки та електроніки (Institute of Electrical and Electronics Engineers, IEEE) – найбільша в світі асоціація технічних фахівців. Поряд з безліччю інших завдань (місія IEEE – «просувати технології на благо людства»), інститут відповідає за розвиток Wi-Fi і установку галузевих стандартів.

Чим Wi-Fi 6 краще попередніх версій?

Якщо коротко, то це як бармен з чотирма руками. Він встигає обслужити більше відвідувачів, ніж його дворукий колега. Якщо відкинути аналогії і подивитися на Wi-Fi 6 з технічної точки зору, то його перевага полягає в більш швидкій та ефективній взаємодії з підключеними пристроями.

Зокрема, якість передачі даних по Wi-Fi залежить від квадратури амплітудної модуляції (quadrature amplitude modulation, QAM) – вона визначає кількість інформації, яку можна передати одним сигналом. Роутери Wi-Fi 5 досягають 256-QAM, Wi-Fi 6 – 1024-QAM.

Крім того, у Wi-Fi 6 з’явиться множинний доступ з ортогональним частотним розділенням (orthagonal frequency division multiple access, OFDMA). Попросту кажучи, це можливість ділити канал передачі даних на одиниці ресурсу (resource unit, RU). Якщо повернутися до аналогії з барменом, то це здатність обслуговувати декількох клієнтів одночасно. Наприклад, якщо гортати Twitter і паралельно дивитися серіал в онлайн-кінотеатрі, то роутер з підтримкою Wi-Fi 6 може виділити два канали – для смартфона і для телевізора – а може розділити один канал на кілька RU. Можливі обидва варіанти – OFDMA працює гнучко.

OFDMA доповнить розрахована на багато користувачів MIMO-система (multiple-input, multiple-output – «множинний вхід, множинний вихід»). Як і OFDMA, розрахована на багато користувачів MIMO-система дозволяє роутера обмінюватися даними з декількома пристроями одночасно, але замість поділу каналів на одиниці ресурсу MU-MIMO орієнтується на просторові відмінності між пристроями для поділу уваги між ними.

Роутери з підтримкою Wi-Fi 6 також будуть краще планувати, коли пристрої повинні прокидатися і запитувати інформацію. Це допоможе уникнути конфліктів між ними і продовжити життя акумуляторів в таких предметах, як розумні замки і датчики руху.

Коли можна буде скористатися Wi-Fi 6?

До широкого поширення цього стандарту ще далеко, тому не варто поспішати з покупкою пристроїв, що його підтримують. Спочатку вони будуть коштувати занадто дорого, вигідніше їх покупка стане в наступному році. З іншого боку, варто пам’ятати, що а) Wi-Fi 6 повинен підтримувати як роутер, так і електроніка;

б) з повільним провайдером оцінити переваги нового стандарту не вийде.

Однак очікується, що великий бізнес почне купувати устаткування для переходу на Wi-Fi 6 вже в цьому році, тому інтернет в аеропортах і на стадіонах може покращитися зовсім скоро.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu