Діти, Кар'єра

5 навичок майбутнього, які потрібні молодому фахівцеві

29 Жовтня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Уже через п’ять років більше 30% навичок і компетенцій, які ми вважаємо сьогодні необхідними для роботи, втратять своє значення. А майже 65% робочих місць, до яких готують випускників старших класів, просто перестануть існувати. Людині доведеться конкурувати за робоче місце не тільки з собі подібними, а й зі штучним інтелектом. Щоб не програти в цій битві, школярам і студентам вже сьогодні потрібно задуматися, як стати цінним співробітником і лідером нового покоління.

Адаптивність

Компанія IBM в своєму дослідженні з’ясувала, що головним професійним навиком 2018 року було вміння бути гнучким і підлаштовуватися під зміни. Щоб розвивати в собі адаптивність, потрібно постійно пробувати нове, виходити із зони комфорту і не боятися програвати. Дженніфер Гарві Бергер і Кіт Джонстон, автори книги «Прості звички для складних часів. Лідерство в світі, повному змін і невизначеності» радять чотири кроки:

  • Задавати якомога більше питань;
  • Навчитися розглядати ситуацію з різних точок зору;
  • Завжди оцінювати роль конкретної проблеми в масштабі всієї картини стану справ;
  • Постійно експериментувати.

Багато компаній намагаються набирати більш адаптивних людей на роботу і самі розвивають цей навик в співробітниках. Наприклад, Accenture для цього впроваджує плоску ієрархічну структуру (тобто таку, в якій мінімум рівнів менеджменту, але всі співробітники максимально залучені в процес прийняття рішень), дозволяє співробітникам самим формувати команди для роботи над проектами, що заохочує їх висловлювати нові ідеї.

Швидкість навчання

Сьогодні компанії зовсім по-іншому підходять до оцінки рівня освіти співробітників. Технології та ринки змінюються з дуже високою швидкістю, знання швидко застарівають, а класичні вузи не встигають підлаштовуватися під ці зміни. Найбільші компанії світу – Google, Apple, Starbucks, E & Y та інші – перестають вимагати дипломи про вищу освіту. 90% роботодавців готові приймати в якості альтернативи дипломів бакалавра і магістра свідоцтва про проходження онлайн-курсів. На співбесідах тепер важливо не помахати «корочкою» престижного вузу, а довести, що ти хочеш і вмієш швидко вчитися. Тому HR-менеджери часто займаються рекрутингом на хакатонах: тут добре видно, хто вміє швидко оволодівати новими знаннями.

Емпатія

Якщо ти хочеш очолити відділ, підрозділ або цілу компанію, то потрібно навчитися бути емпатичним лідером – співпереживати і розуміти почуття своїх співробітників. Розвинений емоційний інтелект у керівника допоможе комфортній атмосфері в команді, успішному вирішенню конфліктів і обговоренню проблем, ефективним комунікаціям. Деякі компанії самі розвивають лідерські якості та емпатію у своїх працівників, залучають їх до соціальних проектів. Наприклад, в KFC існує Ліга волонтерів: співробітники компанії і члени їх сім’ї допомагають дітям і підліткам у важкій життєвій ситуації, людям з обмеженими можливостями здоров’я, людям похилого віку, тваринам, благодійним організаціям і реалізують екологічні проекти.

Digital-навички

Ще 10-15 років тому кандидати обов’язково вказували в резюме, що володіють базовими навичками роботи з комп’ютером і «офісною технікою». Зараз це виглядає наївно, а для успішної кар’єри потрібно не тільки уміння робити презентації і таблиці в Excel. До 2024 року загальносвітова потреба у фахівцях з IT-навичками – розробників програмного забезпечення, аналітиків комп’ютерних систем, digital-маркетологів, продакт-менеджерів і їм подібних – виросте на 20%. Фахівцям інших професій теж потрібні digital-навички: аналіз предметної області та моделювання процесів, взаємодія з користувачем, аналітика великих даних, забезпечення кібербезпеки, розуміння архітектур IT-систем і так далі. Так що якщо ти давно відкладаєш запис на курс з програмування, саме час це зробити.

Креативність

За результатами опитування LinkedIn, найбільш затребуваний навик у вакансіях 2019 року – креативність. Попит на неї в майбутньому збережеться. Креатив – драйвер для інновацій, а інновації забезпечують комерційну успішність бізнесу: високий прибуток, велику частку ринку і повернення на інвестиції. Творче мислення в собі можна розвинути: для цього потрібно частіше задавати собі питання: «А що, якщо зробити по-іншому?», – влаштовувати мозкові штурми, проводити змагання на кращі ідеї, засновувати клуби за інтересами. Наприклад, в
багатьох компаніях співробітникам дозволяють певний відсоток робочого часу приділяти власним «кустарним» проектам. У Aviasales співробітників періодично перекидають з одного ролі на іншу, щоб вони освоїли максимум функцій і їм не ставало нудно.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu