Продуктивність

Як розвинути нову звичку, покладаючись на стару

05 Листопада, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Кожен, хто намагався розвинути нову звичку знає, що нелегко привчити себе до чогось нового. Щоб закріпити звичку потрібен час і завзятість – іноді буває важко слідувати звичкою навіть два або три дні. На щастя, для цієї проблеми є рішення – і ім’я їй автоматизація.

В даному випадку автоматизація це коли ви прикріплюєте нову звичку до старої. Наприклад, ви хочете привчити себе відкладати гроші, але вам це не вдається. Почніть переводити по п’ять доларів собі на рахунок кожен раз, коли купуєте обід.

Якщо вам хочеться змусити себе більше рухатися, але у вас немає мотивації кожен день відвідувати тренажерний зал, спробуйте робити по п’ять віджимань кожен раз, як сходите в туалет.

Звучить надто просто, але в цьому весь секрет – закріпити таким чином нову звичку дійсно легко.

«Автоматизація допомагає виробити нову звичку, бо вона використовує позитивне підкріплення, а це один з найефективніших засобів для змін поведінки», – вважає психолог кахин Луїс.

«Коли ви робите поступові кроки до своєї мети, то швидко починаєте відчувати гордість за те, що робите бажане, – каже вона. – Це позитивне почуття дає підкріплення і підвищує бажання рухатися до мети ».

При цьому автоматизація підкреслює той факт, що маленькі зміни можуть дати величезний результат. Всі ми любимо великі досягнення, але до них призводять саме невеликі кроки.

Ці кроки дають вам мотивацію і віру в себе, пояснює Луїс. Вони допомагають вам впоратися з сумнівом у власних силах.

Знайдіть свої авто-звички

Щоб виявити «авто-звички» потрібно оцінити свою поточну поведінку. Зверніть увагу, що ви постійно робите протягом дня або тижня, а потім визначте, як можна до цього прикріпити нову автоматичну звичку.

«Виберіть звичні дії, які ви робите автоматично в сприятливий для вас час, – каже Луїс. – Наприклад, якщо ви знаєте, що після роботи зазвичай сильно втомлюєтеся, краще пошукати авто-звички, яким ви слідуєте вранці, ніж ввечері ».

Ретельно вивчіть свою поведінку – ви навіть можете не знати, що робите щось автоматично і в підсумку втратити шанс завести нову звичку.

Дійте за планом

Лусис радить налаштуватися на заклад нової звички і дотримуватися наступних рекомендацій.

1. Заведіть систему для звітності

Для підготовки автоматичної звички важливо мати під рукою щось на зразок нагадування, з яким ви б кожен раз звірялися.

Можна просто наклеїти листок з нагадуванням в місці, де ви зазвичай виконуєте своє звичну дію. Або включити в телефоні постійне нагадування, яке буде спрацьовувати в потрібний час.

2. Наберіться терпіння

Зрозумійте, що нова звичка вимагає часу і наполегливості. Найчастіше люди роками виробляють нову поведінку (або позбавляються від чогось).

Якщо ви будете переконувати себе, що зможете швидко завести постійну звичку, то лише зробите собі гірше. Наберіться терпіння і будьте до себе добрі, навіть коли у вас нічого не виходить.

3. Нагороджуйте себе за прогрес

Всякий раз, коли ви будете чогось добиватися (навіть малого), давайте собі просту нагороду.

Нагорода може бути незначною – наприклад, можете сказати собі що-небудь хороше, поділитися результатами з другом, приділити більше часу собі або купити що-небудь приємне (і бажано недороге).

Такі нагороди служать додатковим підкріпленням і допомагають вам зберегти мотивацію для вироблення нової звички.

І якщо ви зірветеся, пам’ятайте, що ніколи не пізно перезапустити нову звичку. «Поверніться до попередньої точки вашого прогресу, і рухайтеся вперед, – радить Лусі. – Нагороджуйте себе за успіхи і повторюйте їх ».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu