Країна, Новини

Український сервіс доставки їжі Raketa починає роботу в Києві. Доставка безкоштовна

12 Листопада, 2019

Не забудьте поширити ❤️

11 листопада в Києві починає роботу сервіс Raketa . Він з’явився в Україні ще до приходу Glovo і Uber Eats, але раніше був доступний тільки в Дніпрі.

Зараз в Києві працює близько 200 кур’єрів, а доставка здійснюється з більш ніж 70 ресторанів, розташованих в центральних районах міста. Перші кілька місяців Raketa буде працювати в беті, за цей час доставкою планують покрити весь Київ.

Для клієнта доставка буде безкоштовною, заявлений час доставки – 60 хвилин.

Що таке Raketa

Raketa – український проект у сфері доставки готової їжі з ресторанів. Працює в Дніпрі з березня 2018 року. Партнерами сервісу в цьому місті виступають 250 ресторанів, в тому числі з Varburger, KFC, «Репортёр’», Black Sheep, Puri Chveni. Замовлення здійснюється в мобільному додатку для iOS і Android .

Компанія планує зайняти не менше 30% ринку замовлень їжі в Україні. Крім доставки з ресторанів, Raketa також буде розвивати мережу власних кухонь, так званих dark kitchen. Перша з них вже працює в тестовому режимі в районі Бессарабського ринку.

Кому належить Raketa

На поточний момент компанії володіють три стейкхолдери, два з яких активно беруть участь в операційному розвитку: Олексій Юхимчук і Станіслав Дмитрик (ім’я третього власника не розголошується).

Юхимчук і Дмитрик – українські серійні підприємці. Їх останнім проектом був фітнес-маркетплейс GoFit, з якого вони вийшли кілька років тому. Вони також є співзасновниками Raketa.

Раніше сервіс належав компанії Pokupon, у якого Юхимчук і Дмитрик його викупили. Умови угоди під NDA.

Як організована робота сервісу

Центральний офіс Raketa знаходиться в Києві. У ньому працюють команди розробки, маркетингу, call-центр, а також ряд інших фахівців. У Дніпрі знаходиться регіональна команда: City-менеджер, керівник місцевої кур’єрської служби, акаунти і т.д.

На сьогодні в штаті компанії близько 40 чоловік (не рахуючи кур’єрів).

Доставка їжі та інші сервіси

Raketa сфокусувалася на їжі, тому що, за словами Юхимчука, це 80-90% всього ринку доставки в Україну. Після того, як компанія відчує, що вперлася в обмеження (за його оцінкою, це відбудеться не раніше, ніж через 3-5 років), список сервісів буде доповнений доставкою квітів, подарунків або чогось іншого.

Український сервіс доставки їжі Raketa починає роботу в Києві. Доставка безкоштовна - news, country

Доставку продуктів в компанії запускати поки не планують.

«Поки кур’єр вибирає для когось молоко і хліб, він витрачає багато часу і не може взяти інше замовлення. В цей час інший клієнт не може замовити їжу з ресторану на найближчий час. Це негативно позначається на призначеному для користувача досвіді. Неможливо бути скрізь і відразу », – пояснив Станіслав Дмитрик.

Конкуренція і переваги

Основні конкуренти Raketa, за словами Юхимчука: Uber Eats, Glovo, судки з обідом і супермаркети з піцою по 50 грн.

«Ринок доставки їжі в Україні має величезний потенціал зростання. На думку експертів, це близько $ 200-250 млн. Але аудиторського звіту (наприклад McKinsey) по ринку доставки України немає. Його просто ніхто не робив. Якщо говорити про частку онлайн-замовлень, то в Україні це близько 3-6% зараз. У Європи наприклад 53%, але навіть вони вважають, що цей ринок має величезний потенціал зростання », – коментує Юхимчук.

Український сервіс доставки їжі Raketa починає роботу в Києві. Доставка безкоштовна - news, country

На його думку, основна перевага Raketa перед міжнародними гравцями в тому, що це український проект.

«Для Raketa Україна ключовий ринок, а не 15-е або 30-е місце в списку країн. Команда і засновники живуть тут, розуміють особливості і потреби українського ринку », – пояснив соосноваель сервісу.

Ціни і бонуси

У Києві Raketa стартує з безкоштовною доставкою . За словами засновників, вона залишиться такою весь перший рік роботи.

Вартість доставки в Дніпрі раніше становила 30 грн незалежно від суми замовлення і відстані – але зараз теж безкоштовно.

Крім того, в разі виникнення будь-яких проблем, компанія обіцяє бонуси для клієнтів, щоб згладити негатив. Наприклад, якщо замовлення доставляється більш ніж за 65 хвилин (навіть якщо задержка на стороні ресторану), клієнту нараховується бонус за тривале очікування, нехай і проблема на іншій стороні. Стандартний бонус становить 30 грн, при цьому служба підтримки може його коригувати в залежності від ситуації.

Бізнес модель

Монетизація проекту складається з комісії з ресторанів-партнерів, а також оплату доставки клієнтами. Оскільки доставка буде безкоштовною, то на старті модель розраховується тільки з комісії з ресторанів.

Розмір комісій у Raketa не розкривають, але відомо, що сервіси доставки їжі працюють в середньому за 25-30% від суми замовлення.

Dark kitchen

У власних кухнях готуватимуться найпопулярніші блюда – салати, піца, українська кухня і т.д.

Український сервіс доставки їжі Raketa починає роботу в Києві. Доставка безкоштовна - news, country

У планах Raketa – 25-30 dark kitchen в Києві.

Масштабування

Після Києва Raketa планують запустить в Харкові, Одесі, Львові та Вінниці. Запуск в цих містах заплановано на першу половину 2020 року.

«Подальші плани розширення будуть виходити з досвіду роботи по першим шести містах. На поточний момент у компанії є бажання охопити всі міста з населенням 200 000+ », – кажуть в Raketa.

Кур’єри Raketa

Як повідомив Юхимчук, кур’єр сервісу, працюючи повний день, зможе заробляти до 25 000 грн на місяць. Сума залежить від типу доставки (піша, вело, мото, авто), а також активності на протязі робочого часу. Наприклад, піший кур’єр отримує 70 грн за одну доставку , плюс чайові, які він в повному обсязі залишає собі.

У майбутньому компанія планує також забезпечити кур’єрів медичною страховкою і безкоштовним харчуванням.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu