Від авторів, Історії, Кар'єра

Як переконати керівника, що вам потрібен чотириденний робочий тиждень

15 Листопада, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Кому не хотілося б працювати лише чотири дні на тиждень замість п’яти? Просто уявіть, що у вас з’явився ще один вільний день, в який ви можете займатися чим завгодно. Блогер Тім Деннинг розповів, як він пояснив своєму босові, чому йому потрібно перейти на чотириденний графік.

Поясніть, кому ще в команді буде корисний такий графік

Ідея чотириденного робочого тижня може здаватися вам ідеальною, однак коли ви будете пропонувати її керівнику, потрібно думати не тільки про себе – інакше ви, швидше за все, отримаєте відмову. Перш ніж обговорити її з босом, я подумав про те, як ваш скорочений тиждень позначиться на роботі кожного в команді. Я повинен був знати, що робити якщо раптом виникнуть якісь проблеми і переконатися в тому, що нікому не зашкодить мій перехід на новий графік.

Як переконати керівника, що вам потрібен чотириденний робочий тиждень - career, story, vid-avtorivЯк переконати керівника, що вам потрібен чотириденний робочий тиждень - career, story, vid-avtoriv

Я підготував для керівника список всіх позитивних результатів, які принесе введення додаткового вихідного. Наприклад, у мене з’явиться час, щоб попрацювати над книгою, яка допоможе привернути увагу до нашої компанії. Я також дізнався думку людей поза нашої фірми – запитав у знайомих менторів, які займають керівні посади, як би вони відреагували на подібне прохання. Що б вони подумали? Прийняли вони пропозицію? Які сумніви у них могли виникнути? Така підготовка надала мені впевненості в тому, що я нічого не втратив.

Підготуйте чітку і детальну промову

Якщо хтось в компанії вже працює чотири дні на тиждень або за гнучким графіком, обов’язково скажіть про це, щоб ваша пропозиція не здавалося чимось далеким. Можливо у вас був схожий графік в іншій компанії, розкажіть про свої враження і результати. Підтримуйте розмову в позитивному ключі, роблячи акцент на тому, як новий графік роботи допоможе всім домогтися поставлених цілей.

Дайте зрозуміти, що перехід на чотириденний робочий тиждень не зробить негативного ефекту на вашу продуктивність – навпаки, вона підвищиться, тому що ви будете витрачати менше часу даремно (можете привести в приклад дослідження, яке показало, що співробітники однієї компанії з Нової Зеландії, які працювали за таким графіком, стали на 20% продуктивніше). Запропонуйте спробувати ввести чотириденний графік всього на кілька місяців, щоб начальник подивився на результат.

Вирішіть, чи готові ви змиритися зі скороченням зарплати

Тепер перейдемо до складної частини – розмов про зарплату. Багато людей, що працюють чотири дні на тиждень, отримують зарплату відповідно до свого графіка – зазвичай перехід на нього скорочує розмір окладу на 20%. Якщо вас це влаштовує, то відразу ж про це скажіть. Однак деякі компанії готові не урізати співробітникам зарплати при чотириденному графіку. Якщо у вашій корпоративній культурі це можливо, спробуйте поговорити про це.

Якщо ви говорите, що хочете працювати чотири дні на тиждень, на співбесіді, то швидше за все заради такого графіка вам доведеться пожертвувати додатковими днями відпустки, розміром премій або навіть погодитися на іншу посаду.

Як максимально комфортно перейти на новий робочий графік

Наступні поради допоможуть вам і оточуючим продуктивно провести належно чотири робочих дня.

Вихідний має припадати на один і той же день
Якщо ви будете відпочивати щотижня в різний час, то зіб’єте з пантелику своїх колег. Зазвичай краще вибирати в якості вихідного четвер або середу, тому що так ви ділите тиждень навпіл. Понеділок краще не брати – на цей день часто випадають державні свята і ви і так будете відпочивати.

Відзначте вихідний на календарі, щоб його всі бачили
Швидше за все, не всі в компанії будуть знати, що ви працюєте тільки чотири дні на тиждень. І навряд чи ви захочете постійно пояснювати, що в такий-то день ви не займаєтеся робочими питаннями. Відзначте в календарі свої вихідні, щоб колеги розуміли, коли вас не варто турбувати.

Якщо вас запросили на зустріч у вихідний, зробіть зустрічну пропозицію. Скажіть що-небудь на зразок: «Спасибі за пропозицію. Але може можливо перенести зустріч на інший день? Наприклад, на понеділок? ».

Пам’ятайте, що ваш графік це привілей
Не хваліться тим, що працюєте менше. Не вказуйте свій розклад в підписі і постарайтеся не викладати в інстаграм, як ви п’єте коктейлі на пляжі в робочий день.

Встановіть кордони і придушуйте бажання працювати у вихідний
Один мій знайомий вирішив працювати чотири дні на тиждень, тому що хотів раз в тиждень допомагати в дитячому садку, куди ходить його дитина. Однак він зізнався, що в свій вихідний у нього завжди з’являється бажання попрацювати. Він радить встановлювати рамки і попереджати колег про те, як ви працюєте і відпочиваєте, щоб ті вас не турбували. Зрозуміло, це не означає, що ви повинні бути недоступні навіть в надзвичайних ситуаціях, однак просто пам’ятайте, що це ваш вихідний і ваш вільний час.

Використовуйте вихідний по максимуму
Зараз я відпочиваю по четвергах. Чотири дні працюю з дев’яти до п’яти, а два пишу статті. У неділю теж відпочиваю. Такий розклад дозволяє мені експериментувати і використовувати енергію з максимальною ефективністю.

Якщо у вас є діти, то можливо ви витратите вихідний на спілкування з ними або домашні справи. Якщо ви плануєте пробігти марафон, у вихідний можна провести додаткові тренування. Іншими словами, новий робочий графік дасть вам свободу вибору – скористайтеся ним.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu