Кар'єра, Новини, Поради

Психолог розповів про метод 6-3-5, який зробить робочі зустрічі ефективнішими

07 Жовтня, 2021

Традиційний мозковий штурм не завжди корисний для робочого процесу, вважає професор психології в університеті Техасу Арт Маркман. Спроба змусити людей думати над одним завданням може привести до того, що називається «втратою продуктивності від мозкового штурму», коли люди, які працюють разом, придумують менше хороших ідей, ніж поодинці. У колонці для Fast Company Маркман розповів про метод 6-3-5, який може стати альтернативою брейншторму і підвищити ефективність робочих зустрічей.

Брейншторми не приносять результатів тому, що вони поділяють ключові фази генерації творчих ідей і залучення людей. Це одна з годовних причин. Творча робота складається з дивергентної та конвергентної фази. У першій люди висувають якомога більше різних ідей, щоб досліджувати простір потенційних рішень проблеми. У другій звужують цей набір ідей до невеликого числа, яке в підсумку і буде використано.

Коли люди працюють поодинці, вони проходять обидві ці фази, групи ж часто пропускають дивергентну. Кожен раз, як член групи щось говорить, це впливає на інших. В результаті група швидко приходить до єдиної думки про те, як думати про поставлену проблему.

Щоб повністю реалізувати потенціал і знання групи, Аркман радить відмовитися від мозкових штурмів і спробувати інші методи організації роботи, наприклад, 6-3-5.

Ідея, що лежить в його основі, проста. Вам потрібно зібрати шість чоловік з необхідним рівнем експертизи для вирішення проблеми. Причому шукати потрібно людей з різними профілями знань, які зможуть подивитися на проблему з різних кутів.

Далі кожному з них потрібно дати по три аркуша паперу (або зробити три електронних документа). На всіх трьох аркушах їм потрібно буде написати по одному можливому рішенню проблеми, так у кожного вийде як мінімум три різних рішення.

Після цього вони повинні будуть передати свої листи наступній людині. Так у кожного з’явиться новий набір з трьох аркушів. Тепер завдання присутніх полягає в тому, щоб розвинути вже написані ідеї. Після того як всі доповнять думки інших на аркушах, вони повинні знову їх передати і повторити ту ж дію. Група повинна передавати листи мінімум п’ять разів. До цього моменту люди будуть знати про всі висунуті пропозиції та зможуть їх розвинути.

В кінці лідер групи повинен озвучити всі ідеї та обговорити з групою, над якими з них варто працювати далі.

Цей метод дозволяє спочатку попрацювати в поодинці та придумати рішення незалежно від інших. Члени групи, розвиваючи думки інших на наступному етапі, не чують критику і можуть придумати таке рішення, про яке автор ідеї навіть не здогадувався.

Ще один плюс цього методу в тому, що за ідеями закріплюються чіткі автори. Тому в кінці у членів групи з’явиться відчуття, ніби їх ідею хтось викрав і привласнив в процесі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu