Новини

В Україні запрацював онлайн-сервіс пошуку аптек за програмою «Доступні ліки»

19 Листопада, 2019

18 листопада в уанеті запустився онлайн-сервіс , який допоможе українцям знайти найближчу аптеку-учасницю держпрограми «Доступні ліки», а місцевій владі та бізнесу побачити «білі плями» в аптечній інфраструктурі.

Інструмент створений Агентством журналістики даних Texty.org.ua у співпраці з Національною службою здоров’я України та Міністерством цифровий трансформації за підтримки USAID. Він працює на основі інформації з Національного порталу відкритих даних.

Про сервіс

Сервіс покаже всі аптеки держпрограми «Доступні ліки» в радіусі 7 кілометрів від медичного закладу, в якому працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти.

«Не в кожному населеному пункті є аптека, що працює за програмою – зокрема, якщо мова йде про сільську місцевість. Саме в таких випадках знадобиться наш інструмент. За допомогою таблиці пошуку та інтерактивної карти користувач може знайти необхідну аптеку на території, дотичної до медичної установи, в якому він обслуговується », – йдеться в описі сервісу.

У той же час, у великих містах навколо медустанови може бути багато аптек, але серед них за програмою «Доступні ліки» працюватимуть тільки деякі. Інструмент допоможе пацієнтам обчислити їх.

На карті також можна перевірити суму компенсацій від НСЗУ для тієї чи іншої аптечної мережі за медпрепарати, надані клієнтам за програмою «Доступні ліки».

Як користуватися сервісом «Доступні ліки»

У формі все аптеки можна відфільтрувати по цікавого місту, області та адресою медустанови, в якому обслуговується пацієнт.

В Україні запрацював онлайн-сервіс пошуку аптек за програмою «Доступні ліки» - news

По кліку на точку на карті сервіс видає більш детальну інформацію про аптеку.

В Україні запрацював онлайн-сервіс пошуку аптек за програмою «Доступні ліки» - news

Про «Доступні ліки

Урядова програма «Доступні ліки» передбачає, що пацієнт, який підписав декларацію з сімейним лікарем, педіатром або терапевтом, може за його рецептом отримувати ліки, частково або повністю оплачені державою.

Станом на 1 листопада, за даними НСЗУ, вже більш 7700 аптек приєдналися до програми. Це – приблизно 30-35% від загальної кількості аптек в Україні.

В Україні на сьогодні налічується 28,6 млн пацієнтів, які уклали декларації з сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами. Вони обслуговуються в медичних установах, які підписали договори з Національною службою здоров’я України. Це більше 1400 закладів первинної медичної допомоги (ПМД) і більш ніж 6300 амбулаторій.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu