Новини

Я замінив Google на DuckDuckGo. Чому ви повинні зробити так само – думка

09 Грудня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Журналіст Wired Джеймс Темпертон розповів, як відмовився від пошуковика Google на користь більш анонімної альтернативи, DuckDuckGo. На його думку, цей шлях може повторити кожен – тому що найчастіше ми робимо прості запити. Матеріал вперше опублікований на AIN.UA.

Уже два роки я користуюся DuckDuckGo і впевнений, що майбутнє без Google – можливо. Все почалося з простого усвідомлення: я шукаю прості речі. Чи потрібна мені допомога всезнаючих алгоритмів Google? Скоріше за все ні.

Я замінив Google на DuckDuckGo. Чому ви повинні зробити так само - думка - news

Я шукаю дуже очевидні речі, це підтверджують і дані Google. Щорічний список найпопулярніших запитів це, по суті, просто список з назв, імен і подій: Кубок з футболу, Avicii, «Чорна пантера» і так далі.

Мені не потрібен Левіафан з агресивних трекерів щоб зрозуміти, що таке «Чорна пантера» і коли я зможу побачити фільм в кінотеатрі поблизу.

Я все ще користуюся Google на роботі, в основному з необхідності – мій роботодавець підключений до G Suite. Але на смартфоні у мене DuckDuckGo. Останні два роки показали мені, що шукати в інтернеті можна і без купи трекерів.

Принцип роботи DuckDuckGo не відрізняється від інших пошукових систем. Він збирає дані з тисяч джерел включаючи Wolfram Alpha, Wikipedia і Bing, а також спирається на власний краулер для показу найрелевантніших результатів. Але на відміну від Google, він не зберігає IP-адресу або іншу персональну інформацію.

DuckDuckGo обробляє приблизно 1,5 млрд запитів щомісяця. Google – приблизно 3,5 млрд щодня. Порівнювати поки складно, але DuckDuckGo зростає. У 2012 році у нього було всього 45 млн запитів в місяць.

І багато в чому якість роботи DuckDuckGo навіть краще. Наприклад, видача не заповнена рекламними продуктами Google.

  • Якщо пошукати в Google фільм Iron Man 2 , то Google в першу чергу скаже, що його можна купити за 10 фунтів. Вам запропонують подивитися трейлер на YouTube. а також покажуть рейтинг від користувачів Google і пов’язані стрічки.
  • Той же запит в DuckDuckGo покаже витяг з Wikipedia, посилання на IMDb, Rotten Tomatoes, Amazon або iTunes.

Я замінив Google на DuckDuckGo. Чому ви повинні зробити так само - думка - news

Пошукайте акторський склад Iron Man 2 і Google покаже карусель з акторів нагорі сторінки. Через такого підходу 50 пошукових запитів закінчуються без кліка. Це відмінно для Google, але погано для сайтів, які не отримують відвідувань. У свою чергу DuckDuckGo покаже посилання на IMDb.

Ці відмінності можуть здаватися незначними, але насправді є визначальними в роботі інтернету – і вирішують, хто і як заробляє.

Є й питання приватності. Пошук в DuckDuckGo зазвичай видає релевантні результати, не збираючи дані про вас і не продаючи запити рекламодавцям. Реклама, яку показує DuckDuckGo, куди більш узагальнена.

DuckDuckGo відстає лише тоді, коли потрібно шукати щось виключно конкретне. Наприклад, сцени з фільмів по одному опису. Іноді доводиться по кілька разів переписувати запит, щоб допомогти пошуковику.

Але ці моменти рідкісні і незначні. Усвідомлення, що твої пошукові запити дуже банальні розв’язує руки. Не потрібно піддаватися трекінгу щоб дізнатися назву пісні, яка застрягла в голові.

Нехай все і звучить підозріло – у DuckDuckGo всього 78 співробітників проти 114 096 у Google – але зазвичай результат ідентичний. З’ясовується, що для більшості запитів Давид так само гарний, як і Голіаф.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu