Життя, Лайфхак, Продуктивність

6 порад психотерапевта, як продуктивно прожити цей рік

03 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Новий рік більшість з нас зустрічає з надією на краще. Але не завжди те, що ми плануємо, збувається. Bel.biz попросив лікаря-психотерапевта Анну Червонец поділитися простими порадами, як відчувати себе більш щасливим і успішним в році, що наступив.

Будуйте плани, але проявляйте гнучкість

Кожна людина хоче, щоб в її житті все було добре, але для цього необхідно докладати зусилля. Планування допомагає досягти бажаних результатів. Однак довгострокова перспектива повинна бути гнучкою. Деякі події не залежать від нас, але сильно на нас впливають. Часом їх неможливо передбачити. Тому не потрібно намагатися досягти мети за всяку ціну, адже в процесі можна втратити щось важливе, наприклад, здоров’я.

Вираз «мета виправдовує засоби» працює не завжди. Іноді для досягнення результату доводиться терпіти труднощі, але потрібно пам’ятати, що терпіння не може бути нескінченним.

Відрізняйте справжні бажання від нав’язаних

Зараз модно бути проактивним. Але часто під цею поведінкою ховається прямування нав’язаним ідеям. Людина вирішує, що отримає підвищення на роботі, вивчить дві мови, буде ходити в тренажерний зал і часто зустрічатися з друзями. Але в добі і раніше 24 години. Природно, вона не встигає виконати все і вважає, що з нею щось не так.

Важливо відповісти на питання, наскільки цілі, які людина поставила, їй самій близькі. Можливо, вони нав’язані близькими, можливо, вона піддалася моді на вивчення мов, здоровий спосіб життя, подорожі, а насправді це не так важливо. Тоді досягнення цілей не буде радувати.

6 порад психотерапевта, як продуктивно прожити цей рік - produktyvnist, lajfhak, zhyttya

Спробуйте зрозуміти, чи дійсно вам близькі поставлені цілі.

Допитливість – це важливо

Ми – це не тільки наші досягнення. Нормально чимось цікавитися, щось шукати. Якщо людина постійно орієнтується тільки на те, що досягла у житті, вона може впасти в депресію, особливо якщо їй властиво принижувати свої заслуги. Цікавість надихає на дослідження світу і надає нам енергію, щоб діяти.

Знайдіть однодумців

Необхідно знайти джерело цікавості та людей, з якими його можна розділити. Оточення, яке не підтримує людину, забирає її ресурси. Наприклад, ти придумав геніальний стартап, а тобі всі навколо говорять: «Ти нічого не зможеш». І тоді натхнення зникає. Тому так важливо знайти людей, які не тільки критикують, а й підтримують.

6 порад психотерапевта, як продуктивно прожити цей рік - produktyvnist, lajfhak, zhyttya

Постарайтеся знайти однодумців, які будуть підтримувати ваші ідеї.

Приділяйте увагу здоров’ю

Є багато процесів, які додають і забирають енергію. Прості способи отримати енергію – висипатися, збалансовано харчуватися і рухатися. Але фізична активність повинна приносити задоволення, потрібно знайти заняття до душі. Якщо подобається бігати, не потрібно жати штангу. Якщо подобається штанга, не потрібно записуватися на танці. Піклуйтеся про своє здоров’я і своєчасно звертайтеся до лікарів.

Дотримуйтесь життєвого балансу

Постарайтеся приділяти увагу різним сферам життя – сім’ї, роботі, друзям, хобі. Якщо покладати всі надії тільки на одну сферу, то, коли в ній трапиться звичайна невдача, вона здасться катастрофою. Коли у людини багато соціальних ролей, то вона може легше пережити невдачу в одній з них. Наприклад, успіхи в кар’єрі допоможуть впоратися з ситуацією розлучення. І, навпаки, підтримка сім’ї і цікаве хобі виявляться важливими, якщо виникнуть труднощі на роботі.

Будь-яка сфера життя може бути ресурсом і додавати сил. Головне, щоб людина прислухався до себе, до реакцій свого організму.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu