Бізнес, Новини, Розробникам, Стартапи

Як створити продуктову культуру серед розробників. Досвід Preply

03 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Про те, що таке продуктова культура і чому вона потрібна розробникам, а також чому важливо, щоб усі поділяли цінності компанії, розповів Дмитро Волошин, CTO і співзасновник міжнародного EdTech-маркетплейсу для вивчення іноземних мов Preply

Результатом роботи програміста повинен бути не просто код, а якісний продукт для цільової аудиторії. Тому девелоперам важливо спілкуватися з представниками бізнесу, клієнтами, дизайнерами, тестувальниками. Такий підхід перетворює розробника в product owner’а.

Як створити продуктову культуру серед розробників. Досвід Preply - startups, developers, news, businessЯк створити продуктову культуру серед розробників. Досвід Preply - startups, developers, news, business

Як взаємодіють команди

Щоб працювати в команді, потрібно розвивати не тільки hard, але і soft skills — вміння комунікувати, пояснювати, контролювати виконання завдань.

Як створити продуктову культуру серед розробників. Досвід Preply - startups, developers, news, business

Дмитро Волошин, CTO та співзасновник Preply

У Preply п’ять крос-функціональних продуктових і дві маркетингові команди.

Завдання СТО — об’єднати їх, і водночас зробити так, щоб вони не заважали роботі один одного. Він допомагає командам діяти швидко і незалежно. Не повторювати помилки, правильно реалізовувати продукти та аналізувати роботу.

У компанії горизонтальна комунікація. Ми разом обідаємо, називаємо один одного на «ти», уникаємо жорсткої ієрархії, ділимося новинами компанії двічі на місяць. Регулярно аналізуємо результати і опрацьовуємо плани.

Щомісяця ми складаємо звіти про фінансові досягнення. Вони показують, як робота співробітників конвертується в прибуток, від чого залежить рівень зарплат. Інформація про успіхи компанії, її вартість, роботу інших команд — публічна.

Як синхронізувати цінності та цілі

Кожному в команді важливо знати, для чого він працює. Девелопери, тестувальники, маркетологи, дизайнери, менеджери повинні бути, в першу чергу, клієнтоорієнтовані.

Потрібно розвивати комунікативні навички, вчитися розуміти потреби та запити клієнтів, а також чути один одного. Команди можуть працювати над різними метриками, завданнями. Але якщо поєднати їх, вийде готовий продукт.

Цінності потрібно використовувати кожен день. Важливо, як людина поводиться, коли її не бачать інші. Про що думає, що робить, до чого прагне.

У компанії ми говоримо про цінності під час інтерв’ю, корпоративних івентів і щоквартальних review. Основоположні — комунікація, простота, створення корисних для користувачів продуктів, увага до деталей, відповідальність.

Від чого залежить виконання завдань

Працюючи над проєктами, ми застосовуємо data-driven підхід. Для нас це вміння швидко показувати аудиторії нові продукти і рішення і тестувати всі зміни через A/B-тести. Якщо фіча працює на хорошому рівні, її можна запускати.

Культуру А/B-тестування заклав в нашу ДНК Артур Коста, один з інвесторів Preply і кофаундер Booking.com. На наших щорічних зустрічах ради директорів Артур часто згадував, що одні з ключових аспектів успіху Booking — культура A/B-тестування. Вони за 15 років запустили 500 000 А/B-тестів. Ми в якийсь момент теж почали відбудовувати культуру А/B-тестування. Зараз запускаємо сотні тестів в квартал. З налагодженням процесів допомагає колишній директор по продукту Booking.

Також ми прагнемо до незалежної роботи команд. У кожної з них може бути свій технологічний стек, «прив’язка» до окремих сервісів. Тоді процеси не перетинаються і відрізняються один від одного.

Ми використовуємо метод каскадування стратегії і цілей. Глобальне завдання розбиваємо на більш дрібні та доручаємо різним командам. Одні займаються вдосконаленням платформи, інші — конверсією, треті — маркетинговими інструментами.

Цілі каскадуються від рівня СЕО до лідерів продуктових і маркетингових команд. Кожен отримує власну метрику, яка, у свою чергу, дивиться на North Star. Для того, щоб всі брали участь у виконанні завдань, метрика передбачає індивідуальні цілі. Це може бути запуск A/B-тесту, вивчення нових технологій і інструментів, зменшення кількості помилок і багів, перевірка якості продукту, або навіть створення інноваційного функціонала, який в короткостроковій перспективі не принесе користі, але стратегічно потрібен компанії.

Як підвищити ефективність команд

Навчання і розвиток команди — важливі елементи ефективного бізнесу. У наших співробітників є медична страховка, вони беруть участь в українських та міжнародних конференціях, підвищують рівень володіння іноземними мовами, працюють з сучасними інструментами. Ми дотримуємося принципу «use the best tools money can buy».

Кожен розробник — хакер в душі, тому його складно оцінювати за загальноприйнятими критеріями.

Ми враховуємо результат роботи: скільки користі він приніс бізнесу, скільки A/B-тестів запустив, продуктів створив.

Девелопери повинні розуміти свою аудиторію. У нас є така практика: кожен квартал програмісти проводять чотири години на відділі підтримки клієнтів (customer support). Це допомагає зрозуміти, що важливо писати код, який задовільнить запити реальних людей.

Компанія повинна оперативно створювати нові продукти, що приносять користь споживачам. Якщо розробник створив нову фічу, її потрібно відразу «вводити в життя». В іншому випадку бізнес втрачає гроші — новий код існує, а клієнти цього не бачать.

Навіщо потрібен тімбілдінг

Він розвиває soft skills і вчить давати конструктивні фідбеки. По п’ятницях ми з девелоперами обговорюємо, як пройшов тиждень. Розбираємо проблеми, які були у командах, їх рішення і говоримо не тільки про роботу.

На івенти Preply ми запрошуємо закордонних колег і партнерів. Двічі на рік проводимо корпоративи. Вони допомагають краще пізнати один одного, удосконалювати продуктову культуру, зміцнювати цілі і цінності компанії.

Крім того, кожен місяць розробники беруть участь у хакатоні, де реалізують продуктові завдання всередині команд, працюють з фічами, на які раніше не було часу; обмінюються рішеннями і обговорюють їх.

Продуктова культура важлива, і девелопери потребують її не менше за інших. Вона істотно збільшує клієнтоорієнтованість, підвищує комунікативні навички, поліпшує продукт і не дає забувати про цілі та цінності компанії.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu