Новини, Технології

10 найгірших технологічних запусків десятиліття – добірка Wired

06 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Видання Wired вибрало 10 технологічних продуктів, які провалилися за останнє десятиліття. У список потрапили смартфони, ігрова приставка, операційна система та навіть літак. 

Samsung Galaxy Note 7
Цей смартфон все ще заборонений для використання на безлічі авіаліній. Він вийшов у серпні 2016 року, а через місяць модель відкликали через загрозу вибуху акумулятора. Деякі аналітики оцінюють збитки від провалу Note 7 в $17 млрд.

Boeing 737 MAX
Що може страшніше, ніж Galaxy Note 7 в повітрі? Цей літак. Модель 737 вийшла ще в 60-х, але версія MAX з’явилася лише в 2017 році. А потім почала падати: за останні роки відбулися дві аварії, в яких загинули 346 осіб.

Пізніше з’ясувалося, що катастрофи спровокували проблеми системи управління – причому Boeing про них знала, але не виправляла. Зараз літаки зняті з експлуатації, а їх виробництво заморожено. Збитки оцінюють у $10 млрд, але на черзі ще нерозглянуті позови.

Google+
Це була четверта і наймасштабніша спроба Google зайти на ринок соціальних мереж. Google+ запустилася в 2011 році і, незважаючи на стартовий інтерес, швидко стала закинутою – тому що виявилася нецікавою та з обмеженим функціоналом, порівняно з іншими соціальними мережами. Компанія підтримувала життя проекту протягом восьми років, а в 2019 році нарешті закрила.

HealthCare.gov
Це проект єдиного сайту, де американці зможуть вибрати і сплатити організації охорони послуги. Він запустився в жовтні 2013 року і працював дві години поки утримувався на ногах – в перший же день оформити замовлення змогли лише шість чоловік.

Потім робота порталу відновилася, але супроводжувалася безперервним потоком багів. Загальна вартість проекту в результаті склала $1,7 млрд замість запланованих $94 млн.

Microsoft Windows RT
RT – урізана версія Windows, яку випустили для серії Surface в 2012 році. Але операційну систему так і не вдалося подружити з ARM-процесорами (які використовувалися в більшості мобільних пристроїв). Проект засипали скаргами на все: від продуктивності до обмеженої функціональності, аж до відсутності нормального медіа-плеєра. Пристрої для RT в результаті скасували, проект закрили в 2015 році, а Microsoft втратила $900 млн.

Amazon Fire Phone
Apple написала інструкцію для запуску смартфонів. Потрібно контролювати платформу, закрити в ній користувачів – і це принесе перемогу. Amazon спробував зробити те ж саме … в 2014 році. Це обернулося провалом: компанія випустила нудний пристрій із недопрацьованою операційною системою за ціною iPhone.

Користувачі і критики сміялися над запуском, а через шість місяців ціна апарату впала до 99 центів. Продажі не пішли і за підсумком Amazon списала нереалізованих пристроїв на $170 млн.

Sony PlayStation Vita
У 2011 році світ освоювався із мобільними іграми, а Sony запустила нову портативну приставку. Критики і користувачі оцінили «залізо», але вибір ігор був крихітним, а стартова ціна в $299 – чималою.

Sony планувала продати 10 млн пристроїв в перший рік, але виконала план менш ніж на половину. Оновлення та знижки не врятували ситуацію і в 2019 році підтримку остаточно згорнули.

Juicero
Це соковижималка за $700 (пізніше – $400), яка віджимала сік із пакетів, які потрібно було купувати у тій же компанії. Ще гірше те, що з часом користувачі виявили, що машина в цьому процесі і зовсім не обов’язкова.

Juicero закрилася в 2017 році, пропрацювавши близько року. Інвестори, які вклали в проект $120 млн, залишилися ні з чим.

Netflix Qwikster
Сьогодні Netflix – синонім стрімінга, але першим бізнесом компанії була оренда DVD-дисків. До 2011 року підписка на диски і стрімінг була однією і обходилася в $10 / міс. Надихнувшись успіхом, компанія їх розділила і оцінила кожну в $8 / міс. Це означало 60% зростання вартості.

Користувачі відреагували критикою, тому в Netflix пішли далі – і вивели сервіс DVD-оренди в окремий бренд Qwikster. Клієнтів це розлютило ще більше, бренд протримався не більше місяця, але Netflix це коштувало 800 000 передплатників.

Apple iPhone 4
Через непродумане розташування антени, смартфон втрачав зв’язок в певному положенні. Скандал назвали «антеннагейтом». Його кульмінацією було персональне вибачення від Стіва Джобса і роздача безкоштовних спеціальних бамперів всім бажаючим. А колективний позов від деяких власників пізніше присудив кожному по $15 компенсації.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu