Бізнес, Новини, Технології

Етичний кодекс ШІ: компанія Bosch встановлює принципи роботи зі штучним інтелектом

20 Лютого, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Етичний кодекс ШІ: компанія Bosch встановлює принципи роботи зі штучним інтелектом.

  • Етичний кодекс ШІ: компанія Bosch розробила спеціальне керівництво для співробітників і позначила свою позицію в дебатах навколо ШІ.
  • Головні принципи: ШІ повинен бути безпечним, надійним, зрозумілим і залишатися під контролем людини.
  • Фолькмар Деннер, Голова Правління Bosch: «Наша мета полягає в тому, щоб люди довіряли нашим продуктам на базі ШІ».
  • Альянси і партнерства для підвищення довіри до розумних продуктів з Інтернет-підключенням.

Штутгарт і Берлін, Німеччина – Bosch провели етичну межу у використанні штучного інтелекту (ШІ). У даний час компанія випустила посібник із використання ШІ у своїх розумних продуктах. Етичний кодекс Bosch для ШІ заснований на принципі: людина повинна контролювати рішення ШІ. «Штучний інтелект служить людям. Наш етичний кодекс ШІ дає співробітникам чіткі інструкції по розробці розумних продуктів, – прокоментував Деннер на відкритті Bosch ConnectedWorld (BCW) в Берліні в цьому році. – Ми хочемо, щоб люди довіряли нашій продукції на базі ШІ».

Етичний кодекс ШІ: компанія Bosch встановлює принципи роботи зі штучним інтелектом - tech, news, businessЕтичний кодекс ШІ: компанія Bosch встановлює принципи роботи зі штучним інтелектом - tech, news, business

ШІ – життєво важлива технологія для Bosch. Компанія прагне, щоб до 2025 року вся продукція Bosch містила ШІ або виготовлялася і розроблялася з його допомогою. Компанія поставила перед собою мету зробити свої продукти на базі ШІ безпечними, надійними і зрозумілими. «Довіра виникне тільки в тому випадку, коли люди зрозуміють, що ШІ – це не чорний ящик. Ось що стане ключовим фактором у світі Інтернет-технологій», – заявив Майкл Боллє, директор з цифрових технологій і технічний директор Bosch. Компанія прагне виробляти надійні продукти на базі ШІ. Етичний кодекс компанії заснований на принципі «Винайдено для життя» і поєднує в собі прагнення до інновацій і соціальну відповідальність. Протягом наступних двох років, Bosch планує навчити близько 20,000 співробітників роботі зі штучним інтелектом. Етичний кодекс Bosch для ШІ, який регулює відповідальне використання цієї технології, стане частиною освітньої програми.

Етичний кодекс ШІ: компанія Bosch встановлює принципи роботи зі штучним інтелектом - tech, news, business

ШІ має величезний потенціал

Штучний інтелект – це двигун глобального прогресу. Наприклад, консультанти з питань управління PwC прогнозують, що до 2030 року ШІ збільшить ВВП в Китаї на 26%, в Північній Америці – на 14%, а в Європі – приблизно на 10%. Ця технологія може допомогти впоратися з викликами, такими як боротьба зі зміною клімату, і оптимізувати результати в таких областях, як транспорт, медицина і сільське господарство. ШІ опрацьовує величезні обсяги даних, роблячи за допомогою певних алгоритмів висновки, які стають основою для самостійного прийняття рішень. Тому задовго до введення обов’язкових стандартів Європейського Союзу Bosch почали активно займатися етичними питаннями, які виникають у зв’язку з використанням ШІ. Дії компанії засновані на тих самих цінностях, які закріплені у Загальній декларації прав людини.

Етичний кодекс ШІ: компанія Bosch встановлює принципи роботи зі штучним інтелектом - tech, news, business

Люди повинні зберігати контроль

Згідно етичного кодексу Bosch для ШІ, він не повинен приймати рішення, що впливають на людей, без залучення оцінки людини. Більш того, штучний інтелект повинен служити людям інструментом. У кодексі описані три можливі підходи, які об’єднує наступне: в продуктах Bosch на базі ШІ людина зберігає контроль над будь-якими прийнятими алгоритмами рішень. У першому випадку (human-in-command) штучний інтелект грає роль виключно допоміжного інструменту – прикладом тому служать системи, що допомагають людям класифікувати об’єкти або живих істот. При другому підході (human-in-the-loop), розумна система автономно приймає рішення, які людина може скасувати в будь-який момент. Наприклад, частково автономне водіння, де людина може безпосередньо втручатися в алгоритм, скажімо, системи допомоги при паркуванні. Третій підхід використовується в таких додатках, як системи аварійного гальмування. При розробці цих розумних продуктів фахівці встановлюють певні параметри, на основі яких ШІ приймає рішення. Тут неможливо безпосередньо втрутитися в процеси. Згодом інженери можуть перевірити, чи виконує машина вимоги, встановлені людиною. При необхідності параметри можуть бути змінені (human-on-the-loop).

Будуємо довіру разом

Bosch також сподівається, що етичний кодекс для ШІ зробить вклад у суспільну дискусію про штучний інтелект. «Оскільки ШІ змінить всі аспекти нашого життя, ця дискусія вкрай необхідна», – заявив Фолькмар Деннер. Щоб встановити довіру до розумних систем, мало одного технічного ноу-хау – потрібно налагодити діалог між політиками, науковим співтовариством і громадськістю. Саме тому Bosch увійшли в High-Level Expert Group on Artificial Intelligence – орган, призначений Європейською комісією для дослідження етичних аспектів ШІ. В рамках глобальної мережі, яка в даний час включає в себе сім філій, і у співпраці з Університетом Амстердама і Університетом Карнегі-Меллон у Піттсбурзі, штат Пенсільванія, компанія займається дослідженнями в області безпечного та надійного ШІ. Також, в якості одного із засновників дослідного альянсу Кібер-долини в Баден-Вюртемберзі, Bosch інвестує 100 млн. євро в будівництво кампусу для ШІ, де незабаром 700 експертів компанії Bosch будуть працювати пліч-о-пліч із зовнішніми дослідниками і стартап-партнерами. І останнє, але не менш важливе: створений компанією Bosch «Форум цифрової довіри» спрямований на розвиток тісного діалогу між експертами провідних міжнародних асоціацій і організацій. 11 членів форуму зібралися на виставці Bosch ConnectedWorld 2020. «Наша спільна мета – зробити Інтернет речей безпечним та надійним», – зазначив Майкл Боллє.

Етичний кодекс ШІ: компанія Bosch встановлює принципи роботи зі штучним інтелектом - tech, news, business

Понад 170 спікерів і 80 експонентів

Bosch ConnectedWorld (19-20 лютого 2020 р.) об’єднує понад 80 експонентів, які демонструють останні тенденції та розробки в світі Інтернет-технологій. Серед понад 170 спікерів – Голова Правління Bosch Фолькмар Деннер, директор з цифрових технологій і технічний директор Bosch Майкл Боллє, а також Роланд Буш (заступник генерального директора Siemens), Аксель Штепкен (Голова Правління TÜV Süd) і Скотт Гатрі (виконавчий віцепрезидент Microsoft’s Cloud + AI Group). Головними подіями заходу стануть виступи спікерів, велика виставка й хакатон. У цьому році Bosch ConnectedWorld проводиться вже сьомий раз. Це одна з найбільших у світі міжнародних конференцій, присвячених Інтернету речей.

Коротко: основні принципи етичного кодексу Bosch для ШІ

  • Усі продукти на базі ШІ компанії Bosch відображають наш принцип «Винайдено для життя», об’єднуючи в собі прагнення до інновацій і соціальну відповідальність.
  • Будь-яке рішення, що впливає на людей, не може бути прийнято без людського контролю. ШІ повинен бути інструментом для людей.
  • Ми розробляємо безпечні, надійні та зрозумілі продукти на базі ШІ.
  • Довіра – одна з основних цінностей нашої компанії. Ми хочемо розробляти надійні продукти на базі ШІ.
  • Розробляючи продукти на базі ШІ, ми дотримуємось вимог закону та інших етичних принципів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu