Кар'єра, Новини, Поради

Таких не звільняють: 9 якостей незамінного співробітника

23 Лютого, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Бути незамінним співробітником – приємне відчуття. І справа навіть не в тому, що вам дістається похвала. Будучи важливим учасником команди, ви відчуваєте, що робите щось дійсно значиме. Але як стати людиною, без якої система не буде працювати? Відповідь на це питання спробували знайти дослідники порталу Ladders. Вони розповіли про дев’ять якостей, які зазвичай властиві незамінним співробітникам.

1. Будьте самостійними

Не відмовляйтеся від відповідальності і будьте впевненими в тому, чим займаєтеся. Вирішуйте свої професійні завдання, але не ризикуйте занадто часто. Якщо відчуваєте, що вам не вистачає інформації, не соромтеся звернутися до більш компетентних фахівців.

2. Не забувайте про саморозвиток

Тільки ви вирішуєте, з якою швидкістю і в якій сфері розвиватися. Головне – ніколи не зупинятися. Це не означає, що вам постійно потрібно записуватися на все нові і нові курси або нескінченно слухати освітні подкасти. Можна просто присвячувати час на вивчення того, що вам дійсно цікаво не тільки у вашій професії, а й за її межами.

3. Достойно приймайте критику

Тримайте зворотний зв’язок зі своїм оточенням. Так, відгуки про вас і вашу роботу не завжди можуть бути втішними, але це навіть корисно. Якщо у вас є хтось, кому ви не подобаєтеся, спробуйте дізнатися, в чому причина. Цілком можливо, що ваш хейтер вкаже на ті якості, над якими варто попрацювати (але не виключено, що він просто зануда).

4. Знайте свої сильні сторони

Визначтеся, в чому ви дійсно гарні і професійні.

5. Не приховуйте свої таланти

Слідує з минулого пункту – коли ви визначите свої таланти, то не приховуйте їх. Тільки пам’ятайте, що про професіоналізм кажуть, в першу чергу, справи. Не варто перехвалювати себе там, де ви просідаєте.

6. Будьте командним гравцем

Це не означає, що ви повинні забути про себе і злитися з колективом. Ні. Просто не варто бути егоїстом – прислухайтеся до своїх колег і йдіть їм назустріч, якщо це не заважає справі. Коли завдання вимагає колективного рішення, не перетяйте всю увагу на себе. Але і не залишайтеся осторонь.

7. Довіряйте собі

Не варто забувати про інтуїцію. Так, ніхто не може пояснити, що це таке (але це, звичайно, не означає, що інтуїції немає). Загалом, не забувайте час від часу прислухатися до себе.

8. Несіть відповідальність за свою роботу

Якщо ваш проект провалився, не шукайте винних. Самостійно несіть відповідальність не тільки за свою роботу, а й за її результати.

9. Будьте залученими слухачами

Приємний співрозмовник – це не людина монологу. Вчіться спілкуватися з колегами і клієнтами. Запорука успіху в цій справі – активне слухання. Будьте уважні до людини, з якою спілкуєтеся. Вслухуйтеся в те, про що вона розповідає і задавайте питання. Це допоможе вам зблизитися з різними людьми і справити на них гарне враження.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu