Кар'єра, Новини, Студенту

Кар’єра в сфері еко: 8 спеціальностей, актуальних у 2020 році

24 Лютого, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Поки через автоматизацію і роботизацію зникають одні професії, з’являються нові. Та оскільки турбота про навколишнє середовище і дбайливе споживання – важлива для світу тема, стає більше завдань, які повинні вирішувати профільні фахівці. Ми звернули увагу на вісім еко-спеціальностей, які вже є актуальними або стануть такими незабаром.

Що таке сталий розвиток?

Якщо коротко, то сталий розвиток – це соціально-економічні зміни, які потрібні для дбайливого використання природних ресурсів зараз, щоб їх вистачило майбутнім поколінням. Термін стали використовувати після публікації доповіді «Наше спільне майбутнє» Міжнародної комісії ООН з навколишнього середовища і розвитку 1987 року. У 1992 році його офіційно визнали на світовому рівні.

Концепція може бути застосована скрізь: від політики і міжнародних відносин до виробництва маленьких підприємств і великих корпорацій. Щоб ці зміни сталися, треба добре розбиратися в темі.

Еко-професії:

Урбаніст-еколог

Створює гармонійний міський простір за канонами зеленого будівництва – і допомагає зберегти психологічну рівновагу серед метушні. Проекти урбаністів-екологів вже можна зустріти в Малайзії, Китаї, Об’єднаних Арабських Еміратах і країнах Європи.

Портовий еколог

Проводить моніторинг і спостерігає за зміною показників екологічної безпеки суден гавані, акваторії, прилеглих територій і повітряних просторів.

Робота порту крім забруднень повітря і води, що впливають на баланс флори і фауни, може навіть змінити клімат в межах населеного пункту. Підтримують стабільну екологічну ситуацію в гаванях зараз звичайні екологи. Але при правильному підході деякі проблеми можна вирішувати вже на етапі будівництва.

Наприклад, сучасні портові комплекси повинні будуватися в умовах великих глибин і територій. В межах прибережних міст без днопоглиблювальних робіт виконати їх і створити розвинену систему під’їзних шляхів неможливо. Це важливо враховувати на підготовчому етапі і вибирати місце для будівництва порту за межами міських територій, але далеко від особливо охоронюваних об’єктів.

Екоаудитор

Інспектує організації з точки зору впливу на навколишнє середовище. Він аналізує внутрішню документацію, ситуацію на виробництві, формує висновки та рекомендації для нових екологічних практик. До речі, ця професія існує вже з 1993 року.

Енергоаудитор

Енергоаудитор схожий на екоаудитора, тільки він проводить перевірку приватних будинків, житлових комплексів, заводів на предмет енергетичних втрат і консультує їх представників щодо способів оптимізації використання електроенергії. Це дозволяє скоротити витрати, що виникають при енергоспоживанні. На посаді можна розвиватися вже зараз: профільні компанії існують і в великих, і в маленьких містах…

Проектант систем рекуперації

Рекуперація – це повернення енергетичних ресурсів, щоб потім їх повторно використовувати для того ж процесу. Проектант систем шукає нові технологічні рішення для відновлення енергії, яка витрачається на рекуперативне гальмування транспорту. Подібні технології давно використовуються на залізницях, трамвайних та тролейбусних шляхах, і вже активно створюються і тестуються в виробництві легкових автомобілів. Зараз їх планують розробляти і для вантажних машин.

Розробник систем мікрогенераціі

Створює проекти, пов’язані з генерацією енергії для потреб конкретного користувача за рахунок відновлюваних і природних джерел: води, сонця, вітру, руху. Професія стала розвиватися активніше з появою технології «розумного будинку». Системи будівлі можуть використовувати енергію власного мікрогенератора, і тоді немає необхідності підключатися до загальної мережі. В цьому випадку розробник одночасно виступає і як проектний менеджер, і як інженер. Спочатку він оцінює, чи буде установка мікрогенератора ефективна взагалі, а далі продумує деталі, враховуючи особливості будинку, і реалізує ідею.

Рециклінг-технолог

Проектує і впроваджує обладнання для переробки у виробництві, утилізує використані матеріали і створює нові, обробляючи старі. Це потрібно, щоб природні ресурси використовувалися раціонально, а забруднення навколишнього середовища зводилося до мінімуму. Далеко не всі рішення бережливого виробництва використовуються, в тому числі і в переробки відходів для їх повторного використання. Але знання і навички рециклінг-технолога в найближчому майбутньому будуть вкрай затребувані, особливо в видобувних, обробних, будівельних галузях.

Спеціаліст з подолання системних екологічних катастроф

Це найабстрактніша і найскладніша для розуміння професія найближчого майбутнього. Спеціаліст з подолання системних екологічних катастроф буде розробляти кроки, які допоможуть усунути наслідки великих катаклізмів і запобігти їх можливе повторення. Вирубка лісів, забруднення океану, зміна клімату – з усіма цими катастрофами йому доведеться працювати. Крім цього він повинен бути експертом з техногенної безпеки, якщо трапляться аварії на технічних об’єктах.

Головна складність – треба постійно орієнтуватися в умовах невизначеності і прогнозувати наслідки дій людини на багато років вперед.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu