Бізнес, Новини

Бізнесмен п’ять років платив всім співробітникам $70 тис. Він розповів, що з цього вийшло

03 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Засновник американської фінансової компанії Gravity Payments Ден Прайс в 2015 році прийняв неординарне рішення – він підвищив зарплати всім своїм співробітникам до $70 тис. на рік, пише BBC. За 5 років експерименту загальне благополуччя працівників покращилось, а показники бізнесу зросли в кілька разів.

Рішення про збільшення зарплат Ден Прайс прийняв після зустрічі зі своєю подругою. Вона розповіла йому, як складно живеться в Сіетлі з річною ставкою в $40 тис. Приятелька бізнесмена працювала на двох роботах по 50 годин на тиждень, але зароблених грошей їй все одно не вистачало. Коли господар квартири, яку вона знімала, підняв орендну плату на $200 в місяць, це стало справжнім ударом для жінки.

Бізнесмен п'ять років платив всім співробітникам $70 тис. Він розповів, що з цього вийшло - news, businessБізнесмен п'ять років платив всім співробітникам $70 тис. Він розповів, що з цього вийшло - news, business

Тоді Прайс зробив незвичайний крок. Будучи мільйонером, він вирішив скоротити свою зарплату з $1,1 млн на рік, щоб підвищити заробітки своїх співробітників до $70 тис. на рік. Цю цифру підприємець взяв з дослідження нобелівських лауреатів Ангуса Дітона і Даніеля Канемана. Вони писали, що $70 тис. на рік – це оптимальний розмір зарплати, здатний зробити щасливим будь-якого американця.

У підсумку життя Gravity Payments кардинально змінилася. Численність співробітників збільшилася вдвічі, а обсяг платежів, оброблюваних компанією, виріс з $3,8 млрд до $10,2 млрд. Збільшення зарплати також позначилося і на особистому житті підлеглих Прайса – за майже 5 років експерименту співробітники Gravity Payments народили 40 дітей. Більше 10% працівників змогли купити власний будинок в престижному районі.

Спочатку Прайс турбувався, що співробітники почнуть бездумно витрачати гроші, але 5 років спостережень показали зворотне. Загальна продуктивність компанії збільшилася. Працівники стали більше думати про свою діяльність, а не про гроші. Їх загальна мотивація виросла, як і рівень здоров’я. Близько 70% співробітників Gravity Payments змогли погасити борги і почали робити великі відрахування в пенсійний фонд.

Керівники компанії розповіли, що їх загальне навантаження знизилася. Працівники стали частіше йти в законну відпустку, а також стежити за своїм харчуванням і способом життя. Деякі працівники змогли позбавитися від зайвої ваги і більше уваги приділяти спорту і тренуванням. Робота почала займати менше часу – головним показником успіху став результат, а не години, витрачені на його досягнення.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu