Діти, Новини

Психотерапевт назвала 5 книг, які допоможуть виховати успішних і щасливих дітей

04 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Психотерапевт з 10-річним досвідом роботи Тесс Бригам 12 років тому стала мамою. За її словами, багатьом людям здається, що терапевтам легше виховувати дітей, ніж «звичайним» батькам. Але це не так. За останні кілька років Бригам прочитала більше 50 книг по вихованню і тепер ділиться з CNBC п’ятьма кращими, на свій погляд.

«Мирний батько, щасливі діти: Як перестати кричати і почати спілкуватися» Лорі Маркхам

Лора Маркхам – психолог і творець онлайн-ресурсу для батьків AhaParenting.com. У своїй книзі Маркхам наголошує на важливості створення і зміцнення емоційного зв’язку між батьком і дитиною. Коли цей зв’язок існує, немає необхідності загрожувати дітям, бурчати на них, просити, підкуповувати або карати.

«Як сміливість бути уразливим змінює життя, любов, батьківство і лідерство» Брен Браун

За словами Бригам, книга професора університету Х’юстону і доктора філософії Брен Браун буде корисна всім, а не тільки батькам. «Якщо у вас поки немає дітей або ви їх не плануєте, ви все одно робите великий вплив на людей навколо себе – друзів, родину і колег», – каже психотерапевт.

Як пояснює Браун, люди часто плутають вразливість зі слабкістю, тим самим позбавляючи себе емоцій і досвіду, які надають життю цінність і сенс.

«Як виховати надуспішних людей. Прості уроки – феноменальний результат», Естер Войжітскі

Естер Войжітскі – журналістка, викладачка і мати трьох дочок. Це гендиректор YouTube Сьюзан Войжітскі, глава 23andMe Енн Войжітскі і дослідниця в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско Джанет Войжітскі.

Головна порада, яку Войжітскі дає батькам в книзі, – це рада розслабитися. Епідемія «батьківської турботи» набирає обертів, але не приносить користі дітям, каже журналістка. Формула виховання по Войжітскі – довіра, повага, незалежність, співпраця і доброта.

«Допомога вашій тривожній дитині: Покрокове керівництво для батьків» Роналда Рапі, Енн Вігналл, Сьюзан Спенс і ін.

Цю книгу Бригам порадив психіатр, який займається з її сином Максом. Терапевт вирішила звернутися за допомогою до фахівця після того, як у сина почастішали напади паніки, соціальної тривоги, йому стало потрібно не менше години, щоб підготуватися до шкільних занять.

Історії батьків, чиї діти також зазнають труднощів через підвищену тривожність, допомогли Бригам і її чоловікові відчувати себе менш самотніми і налагодити зв’язок з сином, а також допомогти йому в управлінні емоціями.

«Дозвіл відчувати: Як розкрити силу емоцій, щоб допомогти нашим дітям, самим собі і всьому суспільству процвітати» Марка Брекетт

Професор Дитячого навчального центру при Єльському університеті і глава Єльського центру емоційного інтелекту Марк Брекетт розповідає в книзі, як розвивати емпатію в дітях і батьках. Його підхід складається з п’яти частин:

  • розпізнавати емоції в собі та інших;
  • розуміти причини і наслідки емоцій;
  • позначати емоції точними словами;
  • виражати емоції з урахуванням контексту і культури;
  • ефективно керувати емоціями для досягнення цілей і благополуччя.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu