Діти, Новини, Поради, Продуктивність

Як працюючим батькам влаштовувати собі перезавантаження

04 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Щоб повноцінно піклуватися про дітей, потрібно повноцінно піклуватися про себе. Спеціаліст по тайм-менеджменту Елізабет Грейс Сондерс, яка часто консультує працюючих батьків, розповіла про способи перезавантаження для них.

Приділяйте собі час

Кількість часу, який ви проводите з дітьми, має значення. І цілком зрозуміло, що якщо час обмежений, то ви б хотіли його збільшити.

Однак спроба проводити з дітьми весь час, коли ви не працюєте або не спите, може привести до того, що фізично ви будете поруч, але психологічно і емоційно – далеко. Спробуйте приділити увагу собі – зайнятися фізичними вправами, поговорити з чоловіком або подругою – а потім повернутися до дітей, повністю підготувавшись до взаємодії з ними. Це краще, ніж перебувати поруч, але дивитися на екран телефону, телевізора або ноутбука чи витати в своїх думках.

Один з найбільших подарунків, який ви можете дати своїм дітям, – це показати, що вони вас радують, що ви їх бачите, розумієте і щасливі бути поруч з ними. Це відбувається, коли ви сяєте усмішкою тільки вони з’являться в кімнаті, утримуєте зоровий контакт, помічаєте і цінуєте те, що вони роблять. Будь то гра чи прогулянка, діти завжди озираються на вас, і в їхніх очах читаються питання: «Ти мене бачиш? Ти мене бачиш? Ти цікавишся мною? Ти пишаєшся мною? »

Ви не зможете дати щирий відгук, якщо відчуваєте вигоряння і намагаєтеся відпочити від дітей, при цьому перебуваючи поруч з ними. Дозвольте собі зробити перерву, щоб пізніше ваша присутність була повноцінною.

Формулюйте свої бажання

На наступному етапі визначте, що саме допоможе вам перезарядитися. Ось кілька варіантів.

 • Фізичне навантаження
 • Денний сон
 • Виїзд на природу
 • Читання
 • Спілкування з чоловіком
 • Спілкування з друзями
 • Прогулянка на самоті
 • Розбір речей
 • Молитва
 • Ведення щоденника
 • Художнє самовираження (наприклад, малювання)

Виберіть прості щоденні заняття, які зарядять вас енергією і дозволять зберігати повну залученість під час спілкування з дітьми. В ідеалі деякі з цих дій повинні стати частиною вашого способу життя, щоб ви могли регулярно перезавантажуватися, не досягаючи критичного стану.

Починайте з мікрозмін

Якщо ви сильно обмежені в часі, починайте з микросдвигу. Наприклад, вранці виділяйте п’ять-десять хвилин на розтяжку, медитацію або інше заняття, яке вас надихає. Вдень це може бути десятихвилинне читання або швидка прогулянка. У напружені періоди я просто проходжу вгору і вниз по вулиці. Навіть ця невелика фізична активність може відчутно вплинути на душевне здоров’я.

Якщо протягом дня ви будете робити п’яти-десятихвилинні перерви і займатися справами, які вас підживлюють, то вечорами вам не доведеться йти в себе.

Трохи пізніше ви виявите, що готові приділяти собі вже більше часу. Для підкріплення цієї готовності може знадобитися зовнішня підтримка: заняття з тренером, запис в групу, приєднання до команди, регулярні зустрічі з друзями або вступ в клуб за інтересами. Спілкування з людьми, які схвалюють ваші інвестиції в себе, допоможе впоратися з бажанням відкласти свої потреби в сторону.

Шукайте можливості відпочити довше

Велику частину часу вам будуть доступні лише дрібні турботи про себе, але почнуть зустрічатися і можливості відпочити довше. Якщо у вас є родичі, які хочуть і можуть подбати про дітей, час від часу присвячуйте вихідні собі. Або додавайте додатковий день до ділових поїздок, щоб перезавантажитися. Шукайте заходи, на яких за невелику плату або навіть безкоштовно діти можуть провести час на ігровому майданчику. Працюйте з дому в ті дні, коли у вас немає нарад і зустрічей.

Ці дії допоможуть позбутися відчуття, ніби ви ніколи не відпочиваєте, і дозволять повернутися до сімейних обов’язків з новими силами.

Підтримуйте чоловіка

Допомагайте з перезавантаженням і своєму чоловікові. Це дозволить уникнути ситуації, в якій один з вас вигорить. Ви зможете краще виконувати батьківські обов’язки і будувати більш здорові відносини.

Я допомагала працюючим парам знаходити час на себе. В одному випадку чоловік грав зі своєю групою по понеділках, а дружина ходила на уроки верхової їзди по середах. В іншій родині один вечір на тиждень був виділений на зустріч дружини з подругами, а інший – на зустріч чоловіка з друзями. Ще одна пара домовилася поділити ранок так, щоб кожен мав можливість раніше піти на тренування або в офіс. Нарешті, в четвертому випадку батьки найняли няню, яка приходила на кілька годин у вихідні. Вони отримали час, щоб провести час удвох або зайнятися своїми справами окремо.

Ви могли б проводити більше часу з дітьми? Безперечно. А чи будете ви шкодувати, якщо озирнетеся і зрозумієте, що постійно були злими і втомленими поруч з ними? Напевно. Дітям потрібно, щоб ви були в гармонії з собою. Приділяйте увагу собі, щоб краще піклуватися про них.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu