Бізнес, Новини, Стартапи

Sequoia Capital назвав коронавірус «чорним лебедем 2020 року». Фонд дав поради, як уберегти бізнес

06 Березня, 2020

Американський венчурний фонд  Sequoia Capital опублікував ряд прогнозів про те, як поширення коронавірусу відіб’ється на бізнесі. Аналітики розповіли, як захворювання вже впливає на сферу комерції і поділилися порадами, які допоможуть комфортно перенести нові умови.

«Коронавірус – це чорний лебідь 2020 року», – так починається доповідь аналітиків Sequoia Capital. У ньому фахівці відзначають, що поширення нового вірусу та інформаційна кампанія, яка навколо нього розгорнулася, відчутно позначається на роботі бізнесу. Зокрема, в Sequoia Capital виділяють три основні проблеми:

Sequoia Capital назвав коронавірус «чорним лебедем 2020 року». Фонд дав поради, як уберегти бізнес - startups, news, businessSequoia Capital назвав коронавірус «чорним лебедем 2020 року». Фонд дав поради, як уберегти бізнес - startups, news, business
  • Падіння ділової активності: в деяких компаніях в період з грудня по лютий різко знизилися темпи зростання. Це загрожує тим, що чимала частина бізнесу не зможе виконати намічені фінансові плани на 2020 рік.
  • Збої в ланцюжку поставок: проблеми на китайському кордоні безпрецедентно впливають на світовий ланцюжок поставок. Через це багато компаній змушені шукати альтернативних постачальників. Найменшою мірою через проблеми логістики страждають IT-компанії.
  • Скасування зустрічей і скорочення поїздок: багато компаній заборонили всі «несуттєві» поїздки. Зрозуміло, що поширення вірусу негативно впливає на індустрію туризму, однак страждає й інший бізнес – через страх зараження скасовуються важливі ділові зустрічі.

Знадобиться чимало часу, щоб людство змогло взяти під контроль поширення вірусу. Чи не менше часу потрібно буде і для відновлення світової економіки. Щоб максимально вберегти свій бізнес від можливих потрясінь, фахівці Sequoia Capital склали кілька важливих порад.

По-перше, компаніям необхідно розробити предметну стратегію того, як вести себе в ситуації, що склалася. У документі повинні бути відображені всі можливі ризики та запропоновано способи їх подолання. Займіться прогнозуванням своїх продажів і зрозумійте, наскільки ваш бізнес відстає від початкових фінансових планів.

По-друге, не забувайте про маркетинг. Несподівані умови ведення бізнесу – відмінний привід для генерації нових ідей. Також подумайте про продуктивність і проаналізуйте кількість свого персоналу.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu