Новини, Спільнота

Карантин в Україні: збитки музичної індустрії можуть сягнути 500 мільйонів гривень

25 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У зв’язку з карантином бізнес в Україні переживає складні часи. Заборона на проведення масових заходів і відміна концертів паралізувала музичну індустрію, що виявилася не готовою до подібного випробування. Керівник Concert.ua Дмитро Феліксов припускає, що галузь може недоотримати близько 500 млн грн.

Організатори музичних подій та квиткові оператори опинилися в складній ситуації, коли глядачі масово звертаються, щоб повернути кошти за придбані квитки. Одразу зробити це неможливо, оскільки квиткові оператори вже витратили значну частину коштів на анонсування подій. У свою чергу, організатори концертів видали частину цих грошей для виплати авансів артистам, а також на бронювання готелів, оплату концертних майданчиків, рекламу заходів. Саме тому організатори закликають глядачів бути терплячими та не вимагати негайного повернення коштів за перенесені під час карантину заходи.

Карантин в Україні: збитки музичної індустрії можуть сягнути 500 мільйонів гривень - community, news

У цей складний період Всеукраїнська асоціація музичних подій звернулася до представників влади за дозволом застосовувати норми про форс-мажор у зв’язку з колосальними збитками, які понесла індустрія.

«Хочу підкреслити, що такої ситуації на ринку ще не було і жоден з нас не був до цього готовий. Йдеться не тільки про ринок розваг, а про бізнес загалом. У надто короткий термін нам усім доводиться вирішувати ті питання, на які відповідей ще немає… Організатори концертів наразі ведуть переговори з менеджерами артистів, авіакомпаніями, тревел-агентами, готелями, концертними майданчиками та іншими контрагентами. Масштаб збитків важко оцінити станом на сьогодні, але вже чітко зрозуміло, що рахунок йде на сотні тисяч», ― говорить Лідія Клов, СЕО Pop Corn UA.

«Верховна Рада визнала карантин форс-мажором. Це дає тимчасовий перепочинок і дозволяє відстрочити виконання зобов’язань. Зараз перенесення концертів є законним. Залишається вирішити, коли буде призначено нову дату, і повідомити про це глядачам, які придбали квитки. Треба зрушити продажі з мертвої точки для того, щоб наповнити зали. Що стосується збитків, думаю, що не помилюсь, якщо скажу, що концертний ринок за період карантину недоотримає до 500 млн грн.», ― коментує ситуацію Дмитро Феліксов, керівник Concert.ua.

«Організатори подій справді суттєво постраждали від обмежувальних заходів. Нещодавно уряд ухвалив пакет рішень, які допоможуть бізнесу в цей нелегкий час. Наразі готується ще ряд законодавчих ініціатив, лише разом ми можемо подолати наслідки епідемії з найменшими втратами», ― говорить президент Всеукраїнської асоціації музичних подій Олександр Санченко.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu