Новини, Поради, Спільнота

Три причини, чому люди вас не слухають, та способи це виправити

29 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Нас оточує багато інформаційного шуму у вигляді електронних листів, повідомлень і тому подібного. В таких умовах складно що-небудь донести до співрозмовника, адже він постійно відволікається. Джо Маккормак, автор книги «Шум: як жити та керувати, коли ніхто не може зосередитися», розповідає, як з цим впоратися.

Маккормак виділяє три основні причини, через які люди не чують співрозмовника.

  • Вони не розуміють, навіщо приділяти увагу його словами. Це відбувається, якщо спікер озвучує свої ідеї, але не пояснює, в чому їх користь для другої сторони.
  • Його мова виглядає багатослівною. Якщо людина довго добирається до суті або не знає, коли зупинитися, то від спілкування з нею з більшою ймовірністю відмовляться, наприклад, не стануть відповідати на його лист з відгуком на вакансію.
  • Він не ініціює взаємодію. Складно привернути увагу співрозмовника, вибравши формат монологу. Важливо, щоб спілкування було двостороннім.

Ось як можна виправити ці помилки.

Вивчіть свою аудиторію

Люди хочуть слухати, і споживання інформації постійно збільшується, каже Маккормак. «Люди прокидаються, і телефон – це перше, що вони перевіряють. Вони весь час онлайн, тому що бояться що-небудь пропустити. Це призводить до того, що вони постійно гортають стрічку, але ніколи не зупиняються і не слухають. Коли хтось ковзає по інфополю, він йде тільки на дюйм в глибину і на цілу милю в ширину », – написав він.

«Вивчіть свою аудиторію та адаптуйте повідомлення саме для неї», – радить Маккормак. Якщо люди зрозуміють, що інформація для них важлива, то зупиняться і прислухаються до неї.

Заздалегідь підготуйтеся

Перш ніж що-небудь сказати, варто зібратися з думками та скласти план мови. «Більшість людей не готуються, а просто починають говорити. Вони не в змозі запропонувати, що сказати, чому це важливо і як може вплинути на інших », – зазначає Маккормак.

Постарайтеся уникнути надмірних пояснень

Не варто перевантажувати повідомлення зайвими деталями, які не важливі в даній ситуації. Вони можуть відвернути увагу від дійсно важливих моментів, попереджає Маккормак.

Відмовтеся від непотрібних слів, виріжте жаргон і якомога ясніше висловіть думку. «Нумо введімо мораторій на такі фрази, як”стратегічне використання платформ для масштабування зростання “або” готові рішення для оптимізації впливу на підприємства”. Ці слова не мають сенсу і змушують погляд слухача відвезти в сторону», – вказує письменник.

Сформулюйте головну думку як заголовок

Почніть з найважливішою ідеї – чим вона коротше буде сформульована, тим краще, каже Маккормак.

«Більшість людей змушують слухачів шукати суть. Краще почніть думати як журналіст і відразу дайте їм заголовок. Наприклад, якщо вам потрібно повідомити комусь про оновлення, подумайте, в чому полягає його сенс? Потім напишіть це. Не розраховуйте, що читачі приділять розуміння проблеми багато уваги », – підкреслює він.

Ми інстинктивно продовжуємо говорити, коли співрозмовник відволікається, але це лише посилює ризик залишитися непоміченими, зазначає Маккормак. «Якщо з вами важко розмовляти, люди не будуть цього робити. Це призведе до уникнення. Ви можете отримати репутацію людини, за думкою якого складно встежити », – застерігає він.

Зате увагу аудиторії легко звернути на коротке повідомлення зі зрозумілим змістом.

«Це та ж різниця, як між зібраним велосипедом і набором запчастин. І те, й інше – це подарунки, але на один з них можна сідати і їхати, а другий ще потрібно зібрати. Іронія в тому, що якщо ваше повідомлення легко сприймається, то люди захочуть, щоб ви затрималися і поговорили довше », – робить висновок Маккормак.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu