Кар'єра, Новини, Поради

Як знайти роботу, яка вам підходить: чотири прості кроки

31 Серпня, 2020

За даними досліджень Pew Research Center, дорослий американець в середньому проводить за роботою понад 1800 годин на рік. Це значна частина життя, тому вибір вакансії за своєю важливістю можна порівняти з вибором супутника життя.

У сучасному суспільстві прийом на роботу варто розглядати не як конкурс, в якому перемагає найуспішніший кандидат, а як рух фахівця і компанії назустріч один одному. Коли вибір вигідний обом сторонам, це підвищує шанси на ефективне і довгострокове співробітництво. Як на етапі співбесіди зрозуміти, що вакансія вам підходить? Ось чотири прості поради від фахівців з персоналу.

Дізнайтеся більше про цінності компанії

Навіть у нинішній ситуації, коли рівень безробіття досяг рекордного рівня, потрібно відповідально ставитися до вибору вакансії. Професійна зайнятість має великий вплив на добробут і розвиток людини. Переглядаючи вакансії, не забудьте вивчити цінності компанії, що вас зацікавила.

У всіх бізнесів є свої злети та падіння – важливо розуміти, як їх переживає організація, в якій ви зібралися працювати. Розуміння базових цінностей компанії допоможе домогтися успіху на новій посаді. При влаштуванні на роботу задайте менеджеру з персоналу такі питання:

  • На яких принципах будується робота в компанії?
  • Як вони впливають на роботу організації в нинішніх умовах?
  • Як ці принципи втілюються на практиці?

Якщо рекрутер говорить, що основна цінність компанії – це її співробітники, уточніть, що це означає. В інтернеті є сайти, де користувачі публікують відгуки про своїх роботодавців. Найбільшу цінність представляють пости діючих співробітників – вивчивши їх, ви зможете зрозуміти, як організований робочий процес в цей час.

Вивчіть стиль спілкування вашого керівника

Ця інформація важлива для розуміння того, як домогтися успіху на новій посаді. Запитайте у фахівця з персоналу, як заведено спілкуватися в компанії. Чи проводяться тут особисті консультації? Як керівники зазвичай повідомляють співробітникам важливу інформацію – письмово або через Zoom? Дізнавшись все це, ви зможете зрозуміти, чи збігаються місцеві негласні правила з вашими вподобаннями та стилем роботи.

Не бійтеся ставити уточнювальні питання – розуміння одних і тих же слів у різних людей може відрізнятися. Якщо після співбесіди у вас залишилися сумніви в отриманої інформації, відправте рекрутеру лист електронною поштою і подивіться, наскільки швидко і детально на нього дадуть відповідь.

Оцініть перспективи для зростання

Мало кому подобається постійно залишатися на одному місці: розвиток важливий як в особистому, так і в професійному житті. За даними Gallup, основна причина, з якої люди йдуть з роботи – це відсутність можливості кар’єрного росту. При цьому професійний розвиток може виражатися в різних формах – це не обов’язково надбавка до зарплати або нова посада.

Важливо розуміти, чого від вас чекають на новому місці – на конкретній посаді, у відділі, в компанії. І головне, чи збігаються ці плани з вашими? Ось кілька питань, які допоможуть це з’ясувати:

  • Як організоване навчання співробітників в компанії?
  • Чи діляться колеги досвідом один з одним?
  • Що компанія робить для того, щоб працівники продовжували відповідати займаній посаді?

Виберіть компанію, що відповідає вашій особистості

У різних компаніях по-різному ставляться до робочих процесів: якщо в одних організаціях важливо суворо дотримуватися внутрішніх протоколів, то в інших люди можуть проявляти більше гнучкості. Подумайте про те, як ви уявляєте собі ідеального роботодавця: вам комфортніше працювати в атмосфері стабільності або ви любите пригоди та швидко пристосовуєтеся до нових обставин? В ідеалі правила, прийняті в організації, повинні відповідати вашим звичкам.

За даними недавнього опитування Forbes, 81% керівників вважає, що гнучкість важлива для успіху компанії. Великим корпораціям це дається складніше через необхідність численних узгоджень кожної дії всередині організації. Стартапи зазвичай влаштовані не так складно, тому можуть швидше реагувати на виклики зовнішнього світу. Завдання співробітника – вибрати компанію, яка більше підходить під особливості його особистості.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu